Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odtwarzać muzykę, filmy, zdjęcia na naw. Vordon?

Radoslav20 28 Lip 2010 18:11 9943 23
  • #1 28 Lip 2010 18:11
    Radoslav20
    Poziom 11  

Zakupiłem Navigację Vordon 5''. Chciałbym odtwarzać na niej muzykę, filmy, przeglądać zdjęcia, ale nie mogę tego robić. Niby mam opcję odtwarzania muzyki i filmów oraz podgląd zdjęć, ale jak można się domyśleć brak tam jakichkolwiek plików. Problem pojawia się, kiedy chcę te pliki skopiować z komputera na kartę. Nie mogę znaleźć odpowiedniego folderu. Do jakiego folderu na karcie je przekopiować? :?:
    Chciałem również sprawdzić czy działa bluetooth, ale nie mogę znaleźć takiej opcji.
    Nie wiem czy coś jest nie tak, czy to moja niekompetencja. Sprzedawca uważa, że można bez problemu wykonywać opisane wyżej czynności. :|
    Proszę o pomoc. ;)

0 23
  • #2 30 Lip 2010 15:19
    mbabelek
    Poziom 15  

ad1. przesyłasz na navi tworząc swój folder gdyż i tak masz wybór z jakiego miejsca odtwarzać pliki
    tutaj masz wyjaśnienie
    ad.2 możliwe, że po wgraniu aktualizacje blue będzie działać

0
  • Pomocny post
    #3 30 Lip 2010 16:05
    Pontikos
    Poziom 38  

1. Co oznacza dla Ciebie "brak tam jakichkolwiek plików" - gdzie TAM i jakich plikow sie spodziewasz? ;)
    2. W odtwarzaczu Multimedialnym Vordona wystarczy ze wskazesz / wybierzesz karte SD, a na niej pliki multimedialne - nie musza byc w zadnym specjalnym folderze.

1
  • #4 31 Lip 2010 20:42
    Radoslav20
    Poziom 11  

Uporałem się z tym juz kilka dni temu i muszę przyznać, że wszystko ładnie śmiga. A sama navi wskazuje dobrze drogę. Mapy są aktualne.
    Co do mojego sformułowania, to fakt źle napisałem, bo przecież są różne pliki dzięki którym navi w ogóle działa.
    Zrobiłem osobne foldery, bo nie lubię gdy wszystko jest wymieszane. Łatwiej jest mi odszukać pliki.
    Muszę więc zrobić aktualizację, bo bluetooth to przydatna sprawa. :D

0
  • #5 11 Sty 2011 20:11
    krzysiek80r
    Poziom 9  

Mam problem z tą navigacją.
    Gdy wejdę w media/filmy lub odtwarzacz lub rm nie widać tam ścieżki, tzn karty sd ani pamięci wewnętrznej.
    Kartę sd widać jedynie w muzyce, zdjęciach i tekstach.

O co chodzi?

1
  • #6 12 Sty 2011 22:05
    Pontikos
    Poziom 38  

Prawdopodobnie urzadzenie wyszukuje filmy globalnie, a muzyke i zdjecia na sciezkach lokalnych.

2
  • #7 20 Lip 2011 07:36
    jjslowiki
    Poziom 9  

witam ja mam vordon 7 cali i nie moge ogladac filmow (bajek) a do tego ja kupilem glos idzie dobrze a obraz zacina sie i przeskakuje co z tym zrobic?

4
  • #8 20 Lip 2011 09:48
    Pontikos
    Poziom 38  

Skonwertuj (darmowy soft do tego: Any-video-converter) plik filmu na rozdzielczosc natywna matrycy urzadzenia (480x272) - przestanie skakac!

1
  • #9 20 Lip 2011 14:37
    jjslowiki
    Poziom 9  

dzieki za odpowiedz a w jakim formacie najlepiej jest odtwarzac filmy w tej nawigacji vordon

2
  • #10 20 Lip 2011 15:55
    Pontikos
    Poziom 38  

TCPMP odtwazra ponad dwadziescia formatow - niema to znaczenia. istotny jest kodek i rozdzielczosc filmu - patrz wyzej.

0
  • #11 20 Lip 2011 16:21
    jjslowiki
    Poziom 9  

w takim razie jaki kodek bedzie najlepszy moze mam dziwne pytania ale z informatyka u mnie nie za ciekawie wiec prosze o odpowiedz i z gory dziekuje

0
  • #12 20 Lip 2011 16:36
    Pontikos
    Poziom 38  

na moc procesora tej nawigacji kodek H264 lub kontener MKV / RMVB jest za mocny - sugeruje DivX lub nawet lepiej - Xvid. Tylko juz nie pytaj jaki numerek wersji - zwykle PRZEDostatni - sa najstabilniejsze :)

0
  • #13 20 Lip 2011 16:42
    jjslowiki
    Poziom 9  

wielkie dzieki bede probowal

0
  • #14 21 Lip 2011 13:12
    jjslowiki
    Poziom 9  

jeszcze raz dzieki wszystko chodzi czasami leciutko sie przytnie ale dla mnie jest o.k jaka kasa taki sprzet a jesli jeszcze moge zapytac to moze wiesz jak wgrac wiecej gier i jakie chodza na tym urzadzeniu? moze za duzo chce ale widzialem tez takie moduly wi fi co sie podlacza do usb czy takie cudo bedzie chodzilo na nawigacji vordon 7. nadmieniam ze ja kupilem przewaznie do filmow i juz chodza wiec jest o.k ale apetyt rosnie w miare jedzenia i jak by bylo to by bylo wi fi i jakies gry

0
  • #15 15 Lut 2017 15:05
    pawe26
    Poziom 5  

Chciałbym podłaczyc się pod temat ma Radio samochodowe HT-869V2 / iOS MirrorLink /ekran dotykowy 7''/2 DIN/GPS/Bluetooth/ miniUSB/microSD/4x45W tylko mam mały problem nie moge otwarzac filmów z nosnika USB muzyka w tle leci a obrazu nie ma może ktoś pomoże .

3
  • #16 15 Lut 2017 17:23
    Pontikos
    Poziom 38  

Kodeki. A raczej ich brak w programie którym odtwarzasz film. Jeśli to radio na winCE, użyj polecanego tu Playera, lub A konwertuje film na np.divix5

0
  • #17 15 Lut 2017 18:13
    pawe26
    Poziom 5  

Dane radyjka

Bluetooth: Tak, Bluetooth 2.1+EDR, Protokół A2DP (Strumieniowe przesyłanie muzyki), Synchronizacja książki telefonicznej, Rozmowy telefoniczne (tryb głośnomówiący), Historia połączeń, Funkcja automatycznego odbierania połączeń, Automatyczne połączenie z telefonem
    Czytnik kart pamięci SD: Tak (max 32GB), Na przednim panelu
    Częstotliwość AM: 522KHz-1710KHz
    Dostrojenie dźwięku: Regulacja Loud (podbicie niskich i wysokich tonów) , Funkcja SubWoof
    DVD/CD: Nie
    Equalizer: 10-pasmowy, Predefiniowane tryby, Flat, Pop, Rock, Jazz, Classic, Użytkownika
    Funkcje: Możliwość zmiany tapety, Możliwość wgrania loga startowego marki samochodu, Funkcja MirrorLink (za pomocą kabla USB pozwala na kopiowanie ekranu smartfonu z systemami Android na radioodtwarzacz), Automatyczne przełączanie do widoku kamery cofania, regulacja jasności wyświetlacza, Tryb nocny, Tryb dzienny, Wygaszacz ekranu, Kalendarz, Kalkulator
    Gniazda wejścia/wyjścia(tył): 1x RCA In, 1xSubwoofer, 2xRCA Out (wideo), 4xRCA Out (audio)
    GPS: Tak, MediaTek MT3336N, Zainstalowana nawigacja MapFactor Navigator, Mapa Europy
    Gwarancja: 36 miesięcy
    Język menu: Polski, Angielski, Francuski, Niemiecki, Hiszpański, Portugalski, Włoski, Słowacki
    Kolor główny panelu: Czarny
    Max moc wyjściowa: 4 x 45 W
    Mikrofon: Wewnętrzny
    Mirror Link: Tak, Poprzez USB/ smartfony z systemem Android
    Obsługiwane formaty obrazów: JPG, GIF, BMP, PNG
    Odtwarzane formaty Audio: MP3, WMA, WAV, APE, AAC, FLAC
    Odtwarzane formaty Video: RMVB, RM, MP4, MP5, AVI, MPEG1/2/4, H263, H264
    Pamięć wbudowana: Nie
    Pilot zdalnego sterowania: Tak
    Podświetlanie przycisków: Tak, Czerwony
    Procesor: Dwurdzeniowy Cortex A11 MT803
    RAM: DDR3, 256MHz (SAMSUNG)
    System: Windows CE 6.0
    System RDS: Tak, TA, PTY, AF
    Tuner radiowy: FM, AM, Zapis do 30 stacji 12AM/18FM
    Wyjście kamery cofania: Tak
    Wymiary ramki: 1 DIN
    Wyświetlacz: Dotykowy, 7'', TFT LCD (16:9), 800 x 480 px
    Zdejmowany przedni panel: Nie
    Złącze AUX: Tak, Z tyłu
    Złącze USB: 1x miniUSB (max 32GB), Na przednim panelu

0
  • #18 15 Lut 2017 18:51
    Pontikos
    Poziom 38  

Kupujesz butelkę wódki.
    Składa się z butelki i wódki.
    Kształt butelki to format pliku.
    Gatunek wódki to kodek pliku.

W tej samej butelce może być różna zawartość. Finlandia albo biała żubrówka. Samym okiem nie odróżnia z przez butelkę. To samo jest z plikami i kodekami.

Tak samo plik tego samego formatu np. AVI może być kodowane różnymi kodekami. Jedne radio obsługuje, innych nie.
    Telewizory tez tak mają.

1
  • #19 15 Lut 2017 18:51
    japycz321
    Poziom 25  

tyle wystarczy:

Cytat:
    System: Windows CE 6.0

Użyj odtwarzacza na WinCE który obsługuję interesujący Cię format plików i kodeki.
    Albo konwertuj do takiego formatu jaki obsługuje posiadany przez Ciebie odtwarzacz.

0
  • #20 15 Lut 2017 19:54
    pawe26
    Poziom 5  

wyskakuje mi taki komunikat :
    proszę nie oglądać wideo w czasie jazdy

sęk w tym że nie jadę samochodem

4
  • #21 15 Lut 2017 21:46
    Pontikos
    Poziom 38  

Napis "zapnij pasy" tez jest nadrukowany kolo pasów nawet gdy masz je zapięte :-)

Gdyby komunikat wyświetlał się cały czas podczas wyświetlania filmu i nie dawał się wyłączać przez potwierdzenie, daj znać sprzedawcy.

0
  • #22 16 Lut 2017 06:57
    koala106
    Poziom 39  

Żeby komunikat zniknął trzeba w kostce radia podłączyć jeden z pinów oznaczony parking brake z masą - robi tak większość producentów. ewentualnie podepnij prawidłowo pod wyłącznik przy ręcznym - choć nie w każdym aucie to się da.

2
  • #23 16 Lut 2017 16:30
    pawe26
    Poziom 5  

Kabel "Brake" ma być we wiązce złącza zasilającego tak zrobiłem i Wszystko działa .

. zamykam temat .

2
  • #24 18 Wrz 2017 15:46
    Andy90
    Poziom 1  

Bez jaj....
    Wystarczy troche pogrzebac w ukrytych opcjach i zmienic "Brake mode" z wartosci 2 na wartosc 1.

2