Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zabezpieczenie nowej thalii rok 2010

28 Jul 2010 18:14 1571 5
 • Level 42  
  Witam Kolegów
  Po długim szperaniu na forach i w googleu postanawiam zadać kilka pytań. Samochód: Renault Thalia rok 2010 1.4 16V 100KM All Inclusive. Tak więc w samochodzie jest immo i fabryczny alarm, czy ktoś może mi powiedzieć:

  1. Jaki alarm zwykle montuje serwis do tego auta (mniemam, że bezpilotówka? może seo?)

  2. Czy złącze diagnostyczne jest scalone z body komputerem, czy jest na przewodach i można je mechanicznie usunąć z miejsca montażu? Widziałem, że jest pod popielniczką, ale nie miałem czasu aby się przyjrzeć jak jest tam zamontowane.

  3. Czy usunięcie złącza diagnostycznego będzie wystarczającym zabezpieczeniem przed wyłączeniem alarmu i immo? (pomijając sytuację podpięcia rozkodowanej centrali zapłonowej) - proszę o odpowiedź nawet jeżeli złącza nie da się w tym aucie usunąć.

  4. Czy rozłączenie pętli immo wprowadza błędy, czy tylko skutkuje nieczytaniem kluczyka?

  5. Chcę w momencie postoju pojazdu zastępować czujnik przy kole fonicznym rezystancją i moje pytanie jaką ten czujnik ma rezystancję. Zmierzyć nie mogę, auto jest jeszcze w sklepie ale chcę się przygotować do jego zabezpieczenia.

  Z góry dziękuję za odpowiedź
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 41  
  Ad 1.Zapytaj w salonie jaki alarm(klient powinien dostać nazwę chociaż) ale nie stawiam na seo tylko cobre lub metę zależnie od regionu(mogą być też inne).Ad 2.Raczej kable.Ad 3.Z tego co się orientuję to tylko grupa WV ma tak że na allegro za parę złotych ze złącza wyłączysz alarm.Ad 4 Błędy powinny być aczkolwiek może strata zasilania je kasuje.Ad 5 i w zasadzie pozostałych,to pewną wiadomość da serwis,ale czy na forum znajdziemy kogoś takiego?
 • Level 42  
  Dziękuję za odpowiedź i czekam na kolejne - im więcej pewniaków będę znał tym lepiej!
 • Level 1  
  Witam! Ja mam Thalie tylko rok 2005 i zamontowana fabrycznie jest COBRA.
 • Helpful post
  Level 43  
  Dobra bezpilotówka, np. SEO i żaden problem z zamontowaniem, wszystko dostępne na module UCH pod kierownicą. Nie ma sensu chować DLC bo złodziej za jego pomocą nic nie zdziała. Tniesz pompę albo +15 do ECU i nie pali. To auto nie zmieniło się elektronicznie od 2002roku
 • Level 42  
  O to to to... o taką odpowiedź mi chodziło - Wielkie Dzięki.