Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z routera tv i telefon z liveboxa

28 Lip 2010 18:32 1562 6
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam oto taki duży problem. Podłączyłem livebox do komputera stacjonarnego, potem tv i telefon. Wszystko działa OK, ale jest 1 problem, na laptopie, kilka pokoi dalej nie mogę złapać zasięgu, tudzież jest 1-2 kreski co znacznie utrudnia surfowanie po internecie. W odwecie kupiłem router TP-Linka i chciałem podłączyć go do gniazdka telefonicznego i pobierać z niego bezprzewodowy internet w drugiej części domu, a z liveboxa tylko tv i telefon. Sprawy się skomplikowały gdy po podłączeniu routera, nie działa ona, jak odłącze liveboxa jest ok i na odwrót. Czy da się jakoś z tym uporać by i-net był na routerze a reszta na liveboxie? Z góry pisze, że ciągnięcie kabli przez dom z routera do lboxa nie wchodzi w rachubę.
    Liczę na szybką odp.
  • Poziom 43  
    Jedynie jakiś przekaźnik byłby w stanie Cię uratować, na jednej linii dwa modemy nie mogą działać.
    Jakiego kupiłeś tego tplinka?
    Najlepiej by było jakbyś dokupił jeszcze jednego, wtedy będzie to działało sensownie.
    Niemniej jednak, podaj model

Masz jakiś określony budżet?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie będą działały 2 routery podłączone do gniazdka telefonicznego.

W tym przypadku sprawę rozwiąże AR w trybie repeater.
  • Poziom 30  
    Jeżeli dobrze wywnioskowałem z tego co napisałeś to próbujesz się połączyć na tym samym loginie i haśle na 2 różnych urządzeniach tak ? Jeżeli tak to zapomnij że to Ci się uda.

Trzeba było kupić AP Clienta wpiąć go bezprzewodowo do liveboxa który by stał w takim miejscu gdzie internet na laptopie by działał dobrze i wtedy podpiąć urządzenia po LAN ( PC i TV)

Albo jak napisał kolega wyżej AP z trybem REPEATER.
  • Poziom 11  
    Co dokładnie oznacza try repeater? Jak go mogę aktywować? Nie chciałbym już raczej nic dokupować.
  • Poziom 43  
    Ta, z tym że nie kojarze żadnego tplinka z ADSL i repeaterem na pokładzie(wciąż kolega nie podał modelu!), a więc i tak trzeba będzie coś kupić, i tak, stąd można zostawić tego tplinka którego mamy, dokupić jeszcze jakiegoś TL-WA501G za 60zł na allegro, i mamy pewnie działające rozwiązanie

Repeater to półśrodek, sześć dych to nie jest jakiś majątek, żeby się męczyć.