Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 1,9 DCI - poważna awaria

toma2005 28 Jul 2010 19:19 5353 10
    toma2005
    Level 16  
    Witam, brat zostawił autko na parkingu po normalniej jeździe, na drugi dzień przychodzi a auto ani się nie odezwie. Wycieraczki stoją w środkowej pozycji. Sprawdzam napięcie akumulatora - jest ok.
    Działają światła pozycyjne, mijania i drogowe. Nie działa zamek z pilota ani z przycisku w środku. po ściągnięciu klemy i założeniu jej spowrotem prawy kierunek szybko miga bez włączania. Czytnik po wsadzeniu karty do środka dalej pyta o kartę. Auto nie odpali i stoi drugi dzień. Co to może być???
    toma2005
    Level 16  
    Tak, lala zaniemogła w deszczu bo stało się to z poniedziałku na wtorek a leje od niedzieli.
    P.S. dzisiaj wieczorem na szczęście przestało padać :) ale nie wiadomo jak będzie w nocy.
    toma2005
    Level 16  
    Czyli??? Co to jest, jak dokładnie się nazywa i w którym miejscu? Jak usunąć usterkę?
    Lalkę mam od 3 tygodni dlatego się ją dopiero uczę. Stąd te pytania.
    carrot
    Moderator of Cars
    W skrzynce bezpieczników jest centralny komputer sterujący nazywany ucebik lub uch, dostała się do niego woda przez wiązkę lub źle wklejoną szybę przednią
    toma2005
    Level 16  
    To jest tutaj z boku deski jak otworze drzwi czy pod dekielkiem który również przykrywa plusową klemę???
    Co dalej???
    tzok
    Moderator of Cars
    ...dalej usunięcie przecieku i naprawa lub wymiana modułu.

Moduł jest w skrzynce bezpieczników w kabinie, pod "deską" po lewej stronie, między kierownicą a drzwiami, w tej chwili sam i tak już nic z nim nie zrobisz.
    toma2005
    Level 16  
    Jak się tam dostać?? bo szukam i nie mogę znaleźć.
    redzikq
    Level 1  
    i skad sie wziela tam woda...? mam podobny problem ze swoja luguna II 01r, jak pada deszcz to zalewa mi wszystkie bezpieczniki, pod nogami kaluza wody, przecieku nie widac i do tego klakson sam wie wlacza i wyje jak szalony:-/
    Jesli ktos wie lub mial podobny problem, prosze o napisanie gdzie moze byc przeciez( sam go nie moge znalezc).
    toma2005
    Level 16  
    U mnie już po problemie, szyba okazała się odklejona i dlatego woda dostawała się do komputera. przeklejenie szyby kosztowało mnie w ASO 150 zł.