Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie głośników 5.1 Creative T6100 w pokoju ;)

Colsman123 28 Lip 2010 20:15 4128 4
  • #1 28 Lip 2010 20:15
    Colsman123
    Poziom 17  

Witam
    Zakupiłem ostatnio głośniki Creative T6100. Kabelki schowałem w listwach panelowych i nie mam do nich dostępu. Niestety nie wiedziałem jak ustawić te głośniki (które są przednie,które tylnie) i akurat spotkał mnie pech te co miały być z tyłu ustawiłem na przodzie w rogach pokoju, jeden głośnik przedni i centarlny z tyłu, subwoofer na podłodze oraz 1 przedni z przodu ten głowny do pogłaszanie.
    Czy może to osłabić jakość głosników?? Bo teraz naprawde nie wiem co robic :D
    Proszę o odpowiedź
    Pozdrawiam Colsman123

0 4
  • #2 28 Lip 2010 20:30
    livex21
    Poziom 22  

Wrażenia już nie będą takie same.

Pozdrawiam!

Moderowany przez dj-MatyAS:

Wielce odkrywcze i poparte konkretami spostrzeżenie.
    Regulamin p.12
    Zaśmiecanie Forum postami nie wnoszącymi niczego konkretnego.
    Ostrzeżenie.

-1
  • #3 28 Lip 2010 23:14
    worwag
    Poziom 17  

A te głośniczki satelitarne stoją na podłodze?
    Czy jest jakiś problem w zdjęciu listew przypodłogowych?

0
  • #4 28 Lip 2010 23:37
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Tak, znacząco osłabi to efekt, zwłaszcza przy filmach czy grach z dźwiękiem 5.1. Zestawy 5.1 stosuje się właśnie po to, abyś miał efekt dźwięku "dookólnego", tzn. słyszał, że coś przelatuje z boku Ciebie, czy, że ktoś za Tobą idzie. Jednak w Twoim wypadku, na skutek złego rozstawienia głośników, efektu tego w ogóle nie będzie.

Prawidłowe rozstawienie, powinno wyglądać tak:
    1. Głośniki przednie najlepiej na wysokości uszu, rozstawione po lewej i prawej stronie ekranu
    2. Głośniki tylne, ustawione za słuchaczem, mogą być lekko powyżej uszu.
    3. Głośnik centralny- pomiędzy głośnikami przednimi, najlepiej pod monitorem/ ekranem
    4. Subwoofer gdzieś na ziemi, od jego ustawienie bardzo zależy ilość i jakość basu, tak że spróbuj go poustawiać w różnych miejscach pokoju, sprawdzaj jak gra i wybierz miejsce, gdzie wg Ciebie jest najlepiej.

1
  • #5 29 Lip 2010 08:13
    Colsman123
    Poziom 17  

Witam

W tę niedziele jak bedę mieć troszke wolnego czasu zamierzam odpiąć te listwy przypodłogowe i ustawić je tak:
    1)Głośnik głowny przedni ustawić po lewej stronie biurka, a drugi głośnik przedni po prawej skierowane na wprost mnie.
    2)Głośnik centralny ustawię pod monitorkiem akurat mam tam miejsce :)
    3)Subwoofer na podłodze pod biurkiem, szkoda że musi mieć wyciszone basy bo mam bliźniaka i starszych sąsiadów i już na policje zazdzwonili :(
    4)Głośniki tylne za mną (jakaś odległość ok.1,5m od biurka) na szafce
    I chyba to wszystko czy to ustawienie będzie prawidłowe??
    P.S Dzięki za dużą liczbę pomocnych odpowiedzi :)
    Jeszcze za jakichś czas przestał działać mi głośnik centralny kombinowałem przepinałem kabelki,sprawdzałem czy nie uszkodzone. Wezwałem ''majstra'' i okazało się że urwana jest złączka przy kabelku do subwoofera a został sam plastik (bez tego co się wpina ten metal ) :D

Dodano po 2 [minuty]:

worwag napisał:
    A te głośniczki satelitarne stoją na podłodze?
    Czy jest jakiś problem w zdjęciu listew przypodłogowych?

Głośniki znajdują się po rogach pokoju (przy suficie) :)
    Nie ma problemu właśnie planuję to zrobić w tą niedziele ale nie wiem czy znajdę troszkę czasu.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo