Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Router Sport (lub Romet 777) 4t- pisk ze silnika

28 Lip 2010 20:28 5285 6
  • Poziom 9  
    Kupiłem sobie skutera przedstawionego po wyżej i gdy przejechałem nim ok 150km zaczął mi piszczeć ze silnika. popiskuje tylko przy ruszaniu i jak wejdzie na lekkie obroty z ruszania tak do 3000tyś ob. na minutę i po tym przestaje. byłem na przeglądzie i serwisant mi powiedział że te silniki tak mają i że to jakiś bendyx piszczy i tak ma być i można jeździć. Lecz ja się denerwuję. da się ten pisk jakoś zlikwidować??
  • Poziom 10  
    Sprzęgło ci się ślizga i piszczy. Najlepszym sposobem na uciszenie pisku jest wymiana sprzęgła.
  • Poziom 26  
    Witam, piszczy na pewno sprzęgło, można spróbować przeszlifować trochę dzwon sprzęgła ale nie zawsze daje to pożądane rezultaty. Można z tym jeździć, nic się nie uszkodzi. 100 procentowe wyeliminowanie pisków daje tylko wymiana sprzęgła.
  • Poziom 10  
    nie szlifuje sie dzwonu tylko okładziny bo okładziny są nie równe i dlatego piszczą
  • Poziom 9  
    mam jeszcze 2 pytania:
    1. jeżeli jest to silnik 4t to olej się wymienia tylko w przekładni czy gdzieś jeszcze?
    2. jakie sprzęgło kupić do tego modelu?? 107mm czy jakieś inne i czy kupić sportowe czy nie?? osiągi się zwiększą gdy kupię sportowe??

Dodano po 2 [minuty]:

jest możliwość że sprzęgło mi się samo dotrze i pezestanie piszczeć??
  • Poziom 26  
    -KubuŚ- napisał:
    nie szlifuje sie dzwonu tylko okładziny bo okładziny są nie równe i dlatego piszczą

Po wyszlifowaniu okładzin pisk pojawia się po przejechaniu 100 metrów. I konia z rzędem temu kto wyeliminuje pisk poprzez szlifowanie okładzin. Po lekkim przetoczeniu dzwona udawało się czasem wyeliminować piszczenie.
  • Poziom 10  
    szlifowanie dzwonu jakoś nic nie daje z mojego doświadczenia najlepiej wymienić sprzęgło na sport i dzwon nie bawić się z szlifowaniem ponieważ standardowe sprzęgła nie są wytrzymałe na temperature i tak później tracą swoją wartość