Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie podkowy do ogrzewacza i grzejników

28 Lip 2010 21:35 5400 3
  • Poziom 2  
    proszę o pomoc
    chcialbym w starym domu podłączyć do pieca z podkową(teraz bedzie montowana do pieca) który znajduje sie na parterze -bojler (wymienik ciepłej wody z podwójną węzownicą 120,140litrów) i do tego 3grzejniki .Bojler i grzejniki mają sie znajdować na poddaszu
    proszę o schemat ,jakie mają być rurki ,jakie grzejniki Stal,czy aluminium???czy może być kisan(tak mam podciągnięta wode zimną)
    instalacja bedzie mieć pompkę.
    Na jakiej wysokośći musi być naczynie wyrównawcze i ile musi mieć litrów?
    proszę o wyrozumiałość ,dziękuję

Popraw pisownię w poście - regulamin !
    mod.serwisant73

• Moderator na urlopie...
    Nie może być kisan. Podkowa nie uciągnie "tego tematu"
    Naczynie, w zależności od tego, czy na zasilaniu, czy powrocie będzie zamontowana ta pompa.
  • Poziom 2  
    dzięki mirrzo!
    pompa sam nie wiem gdzie bedzie to zależy co mi doradzicie.
    Jeżeli chodzi o kisan to myślałem żeby nim połączyć grzejniki z wodą wracającą z kotła w którym bedzie ogrzewana woda użytkowa,na powrocie woda powinna być chłodniejsza więc poszłaby na grzejniki, natomiast od podkowy z pieca do kotła z wodą użytkową ,i do naczynia wyrównawczego otwartego połączenie bedzie stalowymi rurkami calowymi lub 5/4 (takie srednice są podane w instrukcji kotła).
    ??? O co chodzi z tym że nie uciągnie podkowa bo jestem laikiem???
    jeszcze kilka wskazówek -
    -bardziej zależy mi na podgrzaniu wody użytkowej
    -poddasze bedde miał ocieplone 30cm wełny więc zależało by mi na złamaniu powietrza w pomieszczeniu(grzejniki)
    -do ogrzania poddasza bede używał piecyka kominkowego wolnostojącego ,ale fajnie by było gdyby grzejniki chociaż troche grzały
    zależało by mi na jakimś schemacie ,a może jakiś kontakt
    dziękuje za pomoc

• Moderator na urlopie...
    Pompka na zasilaniu, naczynie min. 0.4 m pow. najwyższego grzejnika, układ otwarty, kisan odpada (nie przenosi tych temperatur) podkowa nie uciągnie, bo ma za małą moc w zestawieniu z mocą 3 grzejników i wężownicy bojlera. No, chyba, że będziesz ostro palił w tym piecu, to może da radę.