Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiękowa na USB oparta o PCM2704

tymeczek 28 Lip 2010 22:26 11974 9
  • Karta dźwiękowa na USB oparta o PCM2704

Komputerowa karta dźwiękowa wielkości listka gumy do żucia? Czemu nie. Zaprezentowana tu karta bazuje na chipie PCM2704. Jak widać na schemacie ma wbudowany 5V i 3.3V regulator napięcia. Interfejs HID (podgłoś, ścisz, wycisz) oraz wyjście S/PDIF. Układ może być zasilany bezpośrednio z portu USB. Całość potrafi obsłużyć 32 omowe słuchawki. Karta przeszła pomyślne testy na komputerach z zainstalowanym systemem Windows XP oraz Vista. Poniżej schemat i diagram. Więcej zdjęć i szczegółów w źródle.

Karta dźwiękowa na USB oparta o PCM2704 Karta dźwiękowa na USB oparta o PCM2704

Źrółdo:Link

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    tymeczek
    Poziom 24  
    tymeczek napisał 910 postów o ocenie 123, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Brutus_gsm
    Poziom 25  
    tymeczek napisał:
    Karta przeszła pomyślne testy na komputerach z zainstalowanym systemem Windows i Vista.
    A to są jakieś dwa oddzielne systemy? System Windows oraz System Vista?
    palczyn
    Poziom 10  
    Chodziło pewnie o windows xp i vista
    polczje
    Poziom 20  
    Żabek napisał:
    Ja nie wiem, może jestem dziwny ale zbudowanie układu w oparciu o typowy schemat zawarty w PDFie do jakichś wybitnych osiągnięć nie należy... Nie wiem, może gdyby to zmieścił na płytce rozmiarów znaczka pocztowego to jeszcze...

Zgadzam sie z powyzszym.
    A przy okazii sa takie: Karta dźwiękowa na USB oparta o PCM2704
    (jest 2x mniejsza i kosztuje 3PLN).

PolczJe
    adazm
    Poziom 11  
    Hmm, może to nic nadzwyczajnego ale taką kartę można by użyć (po drobnych przeróbkach i z odpowiednim softem) jako prosty 2-kanałowy generator funkcji nie ryzykując uszkodzenia wbudowanej karty dźwiękowej w PC. Problem tylko w dostępie do układu PCM2704 - może ktoś wie gdzie to dostać?
    Dawid523
    Poziom 14  
    PCM2704 jest łatwo dostępny, choćby na znanym serwisie aukcyjnym.

Testowo wykonałem kartę opartą o właśnie ten układ - wersja minimalistyczna, nie gra źle, ale więcej będę mógł powiedzieć później, gdy wykonam wersję bardziej rozbudowaną z dobrym zasilaniem :P
    devolt
    Poziom 21  
    Używam karty opartej na tym właśnie układzie, dostałem go kiedyś jako sampla i gra całkiem fajnie.
    Mam wersję minimalistyczną, zasilana z kompa z portu USB.
    Z tego co zauważyłem to bardzo ważny jest sam kabel usb.
    Nie może być za długi, bo wtedy pojawiają się szumy i trzaski przy maksymalnym odkręceniu wzmacniacza.
    Inna ciekawostka to na win 7 karta gra sporo ciszej, tak na 3/4.
    Winą tego jest chyba sterownik.
    W XP zaraz po włożeniu kart do USB, mikser Windowsowy ustawiał sie na 3/4 głośności. Trzeba było sobie po prostu "podgłośnić", w Win7 jest juz na fulla i pewnie karta jest ściszona.
    Może ktoś wie jak można zwiększyć jej poziom wyjścia (software-owo oczywiście)??
    Ture11
    Poziom 35  
    Zapytam, może ktoś będzie wiedział.Czy da sie zrobić taką kartę na usb, która miałaby wejście liniowe? Może być tylko to jedno, więcej być nie musi.
    polczje
    Poziom 20  
    Ture11 napisał:
    Zapytam, może ktoś będzie wiedział.Czy da sie zrobić taką kartę na usb, która miałaby wejście liniowe? Może być tylko to jedno, więcej być nie musi.

Wejscie liniowe mozna zrobic z mikrofonowego. Wystarczy dodac dzielnik rezystorowy, albo po prostu potencjometr. Dziala na 100%. Sprawdzone.
    Dziala z kartami USB dostepnymi na serwisie aukcyjnym (po 3.90PLN).

Pozdrowka,
    PolczJE