Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modem/ Router Asmax ar1000G nie rutuje ?

mroweq 29 Jul 2010 08:25 1419 5
    mroweq
    Level 2  
    Witam,
    Firma Netia chyba konieczne chce utrudnic nam zycie - przynajmniej moje.
    Posiadam nastepujacy problem zrobilem mini siec w lokalu ktora docelowo ma byc hot spotem.

Router Netii ktory nam przyslali chyba nie "rutuje" sygnalu.
    To sie ma tak.
    Asmax jest na zakresie ip 192.168.1.254
    Linksys jest na zakresie ip 192.168.10.1
    polaczenie pomiedzy tymi ruterami jest zwyklym kablem sieciowym nie scrosowanym ( sprawdzany na testerze - jest sprawny )
    Tak jak na obrazku chcialbym aby ruter z Asmaxa rutowal sygnal na ruter Linksysa ktory udostepnia go klientom przez wireless. Niestety od 2 dni walcze i nie potrafie sobie z tym poradzic.

Obecna konfiguracja jest taka ze router Asmaxa nadaje adresy ip z DHCP. pomiedzy nimi jest komunikacja (w sofcie z linksysa jest opcja ping target i adres rutera z asmaxa odpowiada prawidlowo ).

Ruter linksysa wszystko sobie pobiera natomiast internetu nie ma poprostu go nie ma.

Po wpieciu po kablu do rutera asmaxa czy tez po wirelessie internet jest natomiast w sieci z link sysa tego neta nie ma.

Wczesniej bylo to tak skonfigurowane na dwoch ruterach Linksysa i na zewnetrznym modemie z tepsy i wszystko dzialalo.

Modem/ Router Asmax ar1000G nie rutuje ?
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jaki TTL masz?
    Podepnij komputer pod Asmax'a i podaj wynik : ping onet.pl.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeśli masz wpięte urządzenia do Asmax'a to podpinając router Linksys sklonuj MAC ADDRESS z jednego z urządzeń po czym odłącz to urządzenie i sprawdź czy wszystko działa.
    mroweq
    Level 2  
    witux wrote:
    Jaki TTL masz?
    Podepnij komputer pod Asmax'a i podaj wynik : ping onet.pl.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeśli masz wpięte urządzenia do Asmax'a to podpinając router Linksys sklonuj MAC ADDRESS z jednego z urządzeń po czym odłącz to urządzenie i sprawdź czy wszystko działa.

TTL'a nie pamietam a teraz nie ma mnie przy tych urządzeniach - ale z tego co pamietam wszystko bylo wporzadku .

A z tym adresem fizycznym to sprobuje rzeczywiscie w tym moze tkwic problem.
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Więc sprawdź z mac address'em jeśli TTL będzie większe niż 1.
    mroweq
    Level 2  
    A jeśli problem bedzie dalej istnial to gdzie szukac rozwiazania ?

Tak jak napisalem nie ma mnie przy tych urzadzeniach - bede pradopodobnie okolo 17 takze nei wiem :P bedziesz na forum :D?
    mroweq
    Level 2  
    po wielu probach niestety nie dziala router trzeba zawiez na serwis. Czy jest ktos moze z gliwic kto ma do pozyczenia na doslownie kilka godzin router ADSLowy ? bo nie chce czekac 3 tygodni zanim te madrale z netii powiedza ze ruter dziala i ze mam sobie kupic nowy jak mi nie pasuje.

z propozycja z mac adresem wogole nie dziala - linksys odpowiada track unreachable