Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ultradźwiękowa Polsonic model sonic 1 słabe działanie

29 Lip 2010 13:01 5709 2
  • Poziom 12  
    Witam... Mam na wyposażeniu myjkę ultradźwiękową i po pewnym czasie zaczęła słabiej, nawet dużo słabiej myć. Działa, wydaje dźwięki i delikatnie woda się rusza. wcześniej to wydawała dżwięki dość bolące dla uszu i dobrze myła. Przejrzałem płytkę i elementy, żadne nie popalone. Sprawdzone diody, rezystory, przetwornik musi być ok, bo podłączyłem inny z myjki, w której padła elektronika( po prostu zgasła i też elektronika pobieżnie sprawdzona nie spalona) i efekt mycia był ten sam - b. słabo. więc może nowe dwa schematy, bo mam dwie wanny z przetwornikami, ale nie mam generatorów.

Dział "Diagnoza" jest działem poświęconym opisowi usterki wraz ze sposobem jej naprawy. Na tym dziale nie szukamy pomocy. Temat przenoszę do odpowiedniego działu. [dzimi]
  • Poziom 10  
    U mnie pomogła wymiana wszystkich półprzewodników i pojemności - myjka Horbach (wielkość podobna do sonic-1) zaczęła działać jak nowa. Nowe schematy? Po co? Układ Sonic'a jest prosty i skuteczny, jak tylko indukcje są sprawne (rdzenie całe) to warto nawet wszystko inne wymienić. No chyba że chcesz zrobić zmienne częstotliwości, sweep, degass, ogrzewanie, timer elektroniczny, alarm... Ale to wszystko raczej nie zmieści się w tej obudowie, w myjce masz mało miejsca. Sprawdź lepiej wanny czy nie mają perforacji.
  • Poziom 12  
    zacznę od wymiany pojemności, zobaczymy, bo miernikiem wydają się być ok... będę informował na bieżąco o postępach.