Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CITROEN XSARA I - Opis skrzynki bezpieczników

29 Lip 2010 14:11 80413 28
  • Poziom 12  
    Podczas wymiany przekaźników sterujących wentylatory chłodnicy zwarłem jeden z przewodów do masy i oczywiście wiadomo co się stało. Na tym przewodzie nie mam juz zasilania , ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzialnego za to bezpiecznika. Na załączonym schemacie zaznaczyłem w kółeczko bezpiecznik który jest za to odpowiedzialny ale nie moge go zlokalizować w samochodzie. Najprawdopodobniej jest on w skrzynce bezpieczników w komorze silnika, ale nie posiadam do niej rozpiski . Wszystki bezpieczniki wygladają OK.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 27  
    Podaj konkretne dane samochodu!!!
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    XSARA I HDI 90 KM eksklusive 2000r
  • Poziom 12  
    Wydaje sie prawie identyczna , tylko w obrazku zamieszczonym przez Ciebie nie widać wszystkich opisów bezpieczników.
    Dla ułatwienia załączam zdjęcie swojej skrzyneczki;

• Poziom 27  
    Jest w opisie zaznaczone bezpiecznik nr 24 o wartości 5A, widzę, że w twojej skrzynce też on występuje.
  • Poziom 12  
    Niestety to nie jest ten bezpiecznik. 5A na 200W silnik to nie jest możliwe :-(
  • spec od auto-elektro
    Szukasz nie w tej skrzynce 30A F-3

• Poziom 12  
    A czy możesz zdradzić gdzie jest ta tajemnicza skrzynka :-)
  • Poziom 39  
    Jak wiadomo wersja wyposażenia zależy od fabryki, która zmontowała samochód oraz przeznaczenia, więc nikt nie jest pewien co posiadasz. Generalnie szukaj w skrzynce w komorze silnika. Będzie to bezpiecznik 30 lub 40 A. Jest jednak możliwość, ze przy zwarciu przygrzało któreś złącze przewodu i efekt podobny.
  • Poziom 39  
    viper555 -> to nie ta skrzynka, twoja od starszego modelu.
    darek_op -> wentylator zasilają bezpieczniki maxi, te duże. Na twojej fotografii to będzie zdaje się ten po prawej stronie. Powyjmuj i sprawdź który spalony.
  • spec od auto-elektro
    Bo to nie ten schemat u niego, w tym przypadku to Max 50A zaraz koło śruby zasilającej.P
  • Poziom 26  
    Fajnie, że chciałeś się pochwalić instrukcją jakąś obsługi. Trochę nie wyszło.
  • Poziom 9  
    slavko63 napisał:
    Wszystkie bezpieczniki do Xsary I. Widok skrzynek bezpiecznikowych i tabela bezpieczników.

a ma ktoś z Was schemat dla Xara 1.4 99r
    Nie działa mi dmuchawa i ogrzewanie tylniej szyby. Na tych schematach co są spakowanie, te bezpieczniki są osobno. A mnie nie działają dwa elementy, więc powinny być na jednym bezpieczniku
    Będę wdzięczny za pomoc
    e-mail. wojtasikpwo(malpa)gmail.com
    Przemek
  • Poziom 1  
    sprawdz bezpieczniki F20 i F21 pod kierownica
    baczek19
  • Poziom 9  
    Posiadam xsara picasso 2005 rocznik po lifcie i nie działa mi sterowanie lusterkami oraz spryskiwacz z przodu i z tyłu, które to mogą być bezpieczniki i gdzie ich szukać, gdyż są różne wersje opisów położenia bezpieczników.
  • Poziom 1  
    Barubar, może i się pochwalił ale mi się przydało bardzo, bo zgubiłem instrukcję fury.

slavko63 napisał:
    Wszystkie bezpieczniki do Xsary I. Widok skrzynek bezpiecznikowych i tabela bezpieczników.
  • Poziom 9  
    Witam

Mam xsare I z 2000 roku 1.4 benzyna i mam problem ze światłami przeciwmgielnymi nie załączają się. Nie ma napięcia w kostce. Natomiast po włączeniu świateł przeciwmgielnych za pomocą manetki na desce rozdzielczej zapala się odpowiedni symbol. Przesłany przez jawiczka printsceen opisywał taki sam rodzaj skrzynki bezpiecznikowej w komorze silnika co jest u mnie. Ten z programu Inter-Data oraz zdjęcie przesłane przez darek_op Potrzebuje dalszej części tego opisu, tzn który bezpiecznik odpowiada za światła przeciwmgielne przednie. Jeśli to nie bezpiecznik to co może być przyczyną ? Może przekaźnik?
    Proszę o pomoc
  • Poziom 1  
    A do citroena xsara 1.8 bezpiecznik od zapalniczki?
  • Poziom 1  
    Witam.
    Niedawno kupiłem Xsare 1.6 Maxi z 97r i mam mały problem z odpaleniem jej przez brak zapłonu. podejrzewam ze może to być spowodowane brakiem czegoś co powinno być podpięte do kostki zaznaczonej na zdjeciu w skrzynce bezpieczników w komorze silnika a czego nie ma.
    Dorzucam do postu zdjecie swojej skrzynki w celu ustalenie ewentualnych braków.

• Poziom 25  
    Dopiszę się do tematu, posiadam Xsarę I z 1999 roku, standardowo nie miała halogenów przód ale poprzedni właściciel po kolizji zamontował zderzak z halogenami. W instalacji jest gniazdo do którego jest wpięta wtyczka halogenów. Dokupiłem z używanej Xsary lewą "manetkę" z pozycją halogenów przednich, dla pewności odciąłem wraz z wtyczkami. Dzis na próbę podpiałem tą "nową" manetkę, okazuje się że w moich kostkach jest komplet przewodów (identyczne jak w odciętej z tamtej Xsary), jednak halogeny przednie nie włączają się, tak samo ikonka w zegarach nie podświetla się. Co do ikonki mogę mieć podejrzenia że nie ma tam żarówki, ale czegoś chyba brakuje do zapalenia halogenów. Czy ktoś poratuje jakimś schematem albo radą?
  • Poziom 35  
    Brakuje przekaźnika, skoro instalacja do manetki z halogenami jest.
  • Poziom 25  
    Ok, ale w którym miejscu powinien być przekaźnik?
  • Poziom 35  
    Przekaźnik do halogenów powinien być przy skrzynce z bezpiecznikami.
    Zobacz wolne miejsca, i czy w tych wolnych miejscach w chwili włączania świateł przeciwmgielnych czy nie pojawia się napięcie albo masa.
  • Poziom 8  
    Witam potrzebuje pomocy :-(
    posiadam xsara picasso 1. 8 benzyna z 2001 roku. Mój problem polega na tym ze mam działające radio oryginalne ponieważ była podmianka na szrotcie na to samo radio i tak samo było zero reakcji na wyświetlaczu na kokpicie i nawet radio się nie wlaczylo. Nie wiem czy to coś ma wspólnego ale przyciski od klimatronika nie świecą. Sprawdził bym bezpieczniki ale nie wiem gdzie one się znajduja i konkretnie które to za pomoc wielkie dzieki :-(
  • Poziom 25  
    michal_2045, ten temat jest o Citroenie Xsara I a nie Picasso - to zupełnie inne samochody, załóż swój temat bo tylko niepotrzebnie tu namieszasz
  • Poziom 1  
    Hej

Mam Xare 1,8 benzynę z 1999. To moje pierwsze auto ever dlatego jestem kompletnie zielony w temacie.

Nie działają mi gniazdka samochodowe. Proszę czy jest ktoś w stanie pomóc i powiedzieć mi jak zlokalizować gdzie są bezpieczniki i który konkretnie wymienić?