Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator 100KHz Moc 120kW

szczepar 29 Lip 2010 15:22 867 0
  • #1 29 Lip 2010 15:22
    szczepar
    Poziom 20  

Witam
    W przyszłości szykuje się projekt urządzenia w skład którego wchodzi zasilacz impulsowy , który na wyjsciu będzie generował sygnał prostokątny o mocy 120 KW.
    Ja zajmuję się sterowaniem tego potwora, a nie jego instalacją. Niestety spodziewam się z powodu totalnej ignorancji kierownika, iż nie myśli on na temat spraw formalno-technicznych. Wczesniej były robione mniejsze , gdzie problem skali nie był taki problematyczny.
    Problemy jakich się spodziewam to
    1) olbrzymie zakłucenia generowane przez ten zasilacz
    2) kto może podłączyć ten zasilacz do urządzenia od strony zasilania 400V jak od strony Wyjsciowej.
    3) pojawienia się kolejnych takich potworów w tej hali , do koncowej mocy łącznej 3MW

Punkt pierwszy zakłucenia
    Moc 120KW , Napiecie 1000V , Częstotliwość od 1kHZ do 100kHz
    Przysyłanie mocy zostało juz rozwiązane , przewód do falowników w podwójnym oplocie zdaje egzamin(przy f=2kHz). Odległość ok 8 m.
    Q 1 ) Tylko czy przy f=100kHz przewód do falowników zda egzamin ? - efekt naskórkowości

Natomiast przy takich mocach zaczyna być problem , szczelności EMC obudowy , złącz , ect. Bo nie można sobie pozwolić na emitowanie takich ilosci śmieci do eteru z powodu zdrowia ludzkiego.
    Pojawia się też problem kolejnych takich urządzeń w hali , i związaną z tym emisją smieci elektromagnetycznych.
    Oraz problem kar z zakładu energetycznego za współczynnik mocy.

Czego nie oczekuję
    Nie oczekuję wyczerpującej odpowiedzi na temat jak poradzić sobie z podłąćzeniem , jak zrobić samemu wszystko.
    To nie jest temat , zrobie sobie sam bede miał taniej.
    Nie mam zamiaru brać się za to sam, bo przy takich prądach zaczyna się inna fizyka - jestem tego swiadomy :)

Oczekuję
    Rzeczowej podpowiedzi gdzie mogę szukać ludzi mogących to zrobić, zaprojektować.
    Kontaktów do firm które się tym zajmują.

Nie gwarantuję , że projekt wypali, kwestia testow wyrobu w labolatorium (czas od 1 roku do 3 lat).

Pozdrawiam

0 0