Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Not Only TV - ładowarka do baterii alkalicznych LV7BATCHA

gader 29 Lip 2010 16:48 12597 25
  • Not Only TV - ładowarka do baterii alkalicznych LV7BATCHA
    Rewolucja w ładowaniu!!!

LV7BATCHA marki Not Only TV to energooszczędna ładowarka do baterii. Tak - to ładowarka skonstruowana specjalnie do ładowania baterii, a nie tylko akumulatorów. Ładuje baterie alkaliczne i typu NiMH (niklowo-metalowo-wodorowe).

Główne zalety:
    * Pozwala na ładowanie normalnych baterii (alkaliczne, NiMH, NiCD, typu Mignon/AA + Micro/AAA);
    * Nie ma potrzeby kupowania drogich akumulatorków;
    * Energooszczędna ładowarka do baterii potrafi aktywować chemikalia oraz zwiększyć napięcie w zużytych bateriach. W ten sposób jednorazowe baterie mogą być ponownie wykorzystane aż do całkowitego wyczerpania chemikaliów i napięcia. Pomaga to chronić środowisko oraz zmniejsza koszty zakupu nowych baterii.

Funkcje:
    * Odpowiednia do baterii AA i AAA Alkalicznych/NiMH (maksymalna pojemność ładowania dla każdej baterii 2700 mAH);
    * Osobny obwód ładowania dla każdej baterii. Możliwość ładowania do 4 baterii jednocześnie;
    * Diody LED sygnalizujące poziom naładowania;
    * Wbudowany mikroprocesor, który automatycznie kontroluje proces ładowania i temperatury, aby zapobiec przeładowaniu;
    * Zegar bezpiecznego ładowania (automatyczne wyłączenie po 4 godzinach);
    * System automatycznego wyłączenia po pełnym naładowaniu;
    * System automatycznego wyłączenia, gdy baterie wypadną z ładowarki;
    * System automatycznego wyłączenia w momencie przegrzania;
    * Konstrukcja zapobiegająca złemu umieszczeniu baterii w ładowarce;
    * Uniwersalny zakres napięcia: AC 100 V – 240 V.

Specyfikacja:
    * Napięcie wejściowe: AC 100 V-240 V 50/60 Hz 6 W;
    * Bezpiecznik: T1A/250Vac;
    * Napięcie wyjściowe: DC 1.7 V x4;
    * Maksymalne natężenie prądu na wyjściu: 350 mA x 4;
    * Wymiary: 118 x 71 x 30 mm;
    * Gwarancja: 12 miesięcy.

Plik PDF: Link

Źródło: fen.pl

• #2 30 Lip 2010 14:08
    Paolo1976
    Poziom 24  

* System automatycznego wyłączenia gdy baterie wypadną z ładowarki

Przeważnie każda ładowarka przerwie ładowanie, gdy nie ma czego ładować, tzn. kiedy przerwie się obwód. Włożenie baterii lub akumulatora tylko zamyka ten obwód, więc chyba specjalnie skomplikowany system to nie jest :-)

• #3 30 Lip 2010 16:59
    gader
    Poziom 26  

Jestem ciekaw co to jest warte i czy jest bezpieczne. Urzadzenie kosztuje ok 90zl.
    Rownie ciekaw jestem co z aku opisanymi tu: Akumulatorki PowerGenix NiZn (1,6V)
    Jest pare urzadzen ktore nadal wymagaja napiec rzedu 1.5V a nie lubia 1.2V.

• #4 09 Sie 2010 21:25
    lee99
    Poziom 11  

Niech ktoś napiszę jak to cudo w ogóle się sprawuje ;)

Po za tym te aku NiZn były by super gdyby nie "musss" posiadania specjalnego chargera

Inna sprawa jeżeli ta ładowarka ładuje baterie to ciekawe czy może potrafi też ładować baterie ładowalne? hmmm...

Pozdro

• #5 10 Sie 2010 18:36
    gader
    Poziom 26  

Wg opisu to all in one ale moze to byc blad - NiMH NiCd no i te alkaliki. Ciekawi mnie to czy bezpieczne jest takie ladowanie baterii.
    Teraz jeszcze sa popularne baterie 1.5V na bazie litu zelaza i siarki. Wiadomo ze z litem nie ma zartow ale jak by udalo sie zrobic takie litowe baterie zdolne do ladowania o duzej gestosci energii to by bylo cos.
    Mysle ze szybciej jednak powstanie standard baterii litowych cos jak LiAA LiB LiC itp z urzadzeniami dostosowanymi do wiekszego napiecia lub tez inna hybryda.

• #6 18 Sie 2010 20:11
    arturchris
    Poziom 9  

Dzisiaj zamówiłem.Jak tylko dostarczą to zaraz zaczynam testować.Opiszę co i jak.

• #7 31 Sie 2010 21:33
    arturchris
    Poziom 9  

Ładowarka rewelacyjna. Baterię alkaiczną AA łąduje ok. 2 godz. Nic się nie grzeje.Baterie do myszki wg.programu narzędziowego było 35% po naładowaniu 95%.Po dwóch tygodniach 90%.

• #8 31 Mar 2011 14:44
    Lemon Juice
    Poziom 9  

Zainteresowała mnie ta ładowarka, ale w danych technicznych widzę pewną sprzeczność:

- maksymalna pojemność ładowania dla każdej baterii 2700mAH
    - Maksymalne natężenie prądu na wyjściu: 350mA x4
    - Zegar bezpiecznego ładowania (automatyczne wyłączenie po 4 godzinach)

Z prostego mnożenia wynika, że skoro ładowarka ładuje max 4 godziny i max 350mA, to jest w stanie dać max 1400mAh na akumulatorek. Biorąc jeszcze pod uwagę straty, akumulatorek przyjmie trochę mniej energii. Jakim więc cudem może ona naładować akumulatorek/baterię 2700mAh?

• #9 04 Kwi 2011 20:10
    gader
    Poziom 26  

Ciekawi mnie jakie sa efekty ladowania ta ladowarka bo jest duzo drozsza od np zestawu ogniw typu RAM pure energy. LV7BATCHA - 90zl sama ladowarka, ladowarka RAM plus 4xAA i 2xAAA - 50zl

• #10 14 Kwi 2011 16:38
    DD81
    Poziom 11  

Ciekawy temat. Dziwi mnie małe zainteresowanie bo chyba każdy używa baterii ;)
    Wydaje mi się że obie ładowarki są podobne więc po co przepłacać.
    Myślę żeby się zaopatrzyć np. w taki komplecik i przetestować: http://allegro.pl/ladowarka-pure-energy-4-aa-r6-2-aa-r3-24h-i1558457383.html

• #11 25 Sie 2011 19:27
    ksklodowski
    Poziom 9  

kupiłem tą ładowarkę i ładowałem baterie duracel , baterie się uszkodziły chyba zaczeły przeciekać i uszkodziły mi w aparat cyfrowy który był na gwarancji .
    gwarancję szlak trafił. aparat czasami się zacina.czy ktoś ma pomysł czym wyczyścić styki w aparacie ? czy należy je wyjąć i poddać galwanizacji?
    akumulatorki o pojemności 2500 po 4 godzinnym ładowaniu ładowarka się wyłacza a diody świecą na zielono co informuje mnie że są naładowane. jeżeli jeszcze raz włożę do ładowarki pokazuje mi że są nienaładowane (Diody świecą na czerwono)( i tak 4 razy po kolei) nie polecam

• #12 25 Sie 2011 21:47
    lukas12
    Poziom 17  

ksklodowski napisał:
    kupiłem tą ładowarkę i ładowałem baterie duracel

Ale o którą ładowarkę ci chodzi o pure-energy czy Not Only TV :?:

• #14 26 Sie 2011 08:02
    lukas12
    Poziom 17  

To jak baterii duracel nie można w niej ładować, bo się rozleją :?:
    Czy ktoś jeszcze próbował ładować ją baterie duracel :?:

• #15 27 Sie 2011 10:16
    DD81
    Poziom 11  

Wydaje mi się że to nie jest wina baterii jakie się nią ładuje, tylko gdzie się te baterie używa.
    Jak kolega ksklodowski napisał "kupiłem tą ładowarkę i ładowałem baterie duracel , baterie się uszkodziły chyba zaczeły przeciekać i uszkodziły mi w aparat cyfrowy który był na gwarancji" Baterie wylały w aparacie a z tego co pisze producent PURE ENERGY nie zaleca stosować ładowalnych baterii w urządzeniach o dużym chwilowym poborze mocy, między innymi aparaty.
    Więcej na stronie: http://pureenergy.pl/?loc=technology
    i w opisach Pure E. na Alledrogo:)
    Pewnie w Not Only Tv jest tak samo.[/quote]

• #16 28 Sie 2011 12:23
    ksklodowski
    Poziom 9  

Wręcz przeciwnie w instrukcji jest napisane: żeby nie stosować w/w baterii(które były w komplecie zładowarką) w urządzeniach o niskim poborze mocy jak zegary piloty itp. gdyż zabieg ten nie będzie w pełni efektywny.

• #17 28 Sie 2011 14:05
    rabasnup
    Poziom 12  

Mam pytanie odnośnie ładowalnych baterii alkalicznych Pure Energy. Czy można je ładować innymi ładowarkami niż tej firmy? czy sa to jakieś specjalnie przeznaczone do tego typu baterii, czy może te same którymi ładuje się akumulatorki NiMh?

Drugie pytanie - jaka jest faktyczna żywotność tych "akumulatorów"? Ze strony producenta dowiedziałem się że 100-500 cykli ładowania, z podkreśleniem "100", więc nie wiem jaka w końcu...i czy jest ona większa od tradycyjnych akumulatorków NiMh 1,2V? czy urządzenia elektroniczne, jak pilot do tv, będą działać na zwykłych akumulatorkach 1,2V czy lepiej kupić ładowalne baterie alkaliczne pure energy 1,5V? proszę doradźcie :)

• #19 28 Sie 2011 21:23
    ksklodowski
    Poziom 9  

wiem o czym pisałeś, ja pisze o doświadczeniach ze swoją ładowarką , po to że jak ktoś zdecyduje się na kupno tego produktu i przeczyta ten temat to będzie miał opinie jakiegoś użytkownika , obecnie ładuje akumulatorki panasonic 2000mAh 1,2v
    po raz kolejny i diody wskazują że baterie są nie naładowane do końca.

jeszcze raz zapytam : jak wyczyścić zanieczyszczenia po wylanym płynie z baterii?
    używałem wody destylowanej , acetonu rozpuszczalnika nitro i nic

• #21 30 Paź 2011 18:02
    arturchris
    Poziom 9  

Wracam po roku do tego artykułu .Cały czas ładuje baterie alkaliczne ładowarką notonlytv nie stwierdziłem żadnych problemów . Może jedno zalecenie baterie nie mogą być całkowicie rozładowane. Średnia ilość możliwych naładowań 6-7.

• #22 30 Paź 2011 20:16
    lukas12
    Poziom 17  

To więc która jest lepsza Pure Energy czy Not Only TV, czy jest jakaś jeszcze inna do ładowania baterii alkalicznych :?:

• #23 14 Gru 2011 08:14
    siwy_1974
    Poziom 14  

Ciężko stwierdzić, ja mam LV7BATCHA i jest ok, ale polecam używać tylko markowe baterie ....

• #24 14 Gru 2011 19:52
    lukas12
    Poziom 17  

A czy w Pure Energy morza też ładować zwykłem baterie alkaliczne czy tylko te Pure Energy :?:

• #26 09 Wrz 2015 12:12
    1581063
    Użytkownik usunął konto