Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada-TPSA vs. Netia - odwieczny spór

domelc 29 Lip 2010 20:02 3711 18
  • #1 29 Lip 2010 20:02
    domelc
    Poziom 23  

Witam

Chce poruszyć na forum odwieczny spór i walkę pomiędzy internetem tepsy a netii.
    Piszcie swoje odczucia, Ci którzy mieli obydwu operatorów, Ci którzy mają do czynienia z centralami, krótko mówiąc - wszyscy.

Czekam na sugestie.

• #2 29 Lip 2010 20:08
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

Jak netia to tylko na linii netii.

• #3 29 Lip 2010 20:12
    piterus99
    Poziom 43  

Mało Ci wojen na tym forum? :P

Z mojej strony - klient netii przez 8 miesięcy, jak działało to była bajka. Umowa na 8mbps, leciało tyle, ile złapało synchro - niekiedy nawet po 14mbps. Jak się zaczęło kiepścić, to katastrofa. Nic sie nie dało załatwić, durne panieny na infolinii nie potrafiące przepisać do komputera słowa Zyxel czy też po prostu przełączyć do techników, bo "ona tu musi w komputerze wpisać".
    + za to, że sami zaproponowali zerwanie umowy jak leciało max 4mbps(chyba nam kabel podmókł, bo całe podwórko zalała rura) i skorzystaliśmy z tego prawa.

A TP. TP ma troche drożej, ale łatwiej cokolwiek załatwić. Jest awaria, jest zgłoszenie, jest naprawa. Zawsze da się kogoś podkupić. Na infolinii te same durne studenki filologii czeskiej, ale przynajmniej przyjmują zgłoszenie bez pieprzenia.

Dialog - dialog bez ceregieli - dzwonisz, mówisz brak synchro, facet/kobieta sprawdza i "Ok, przełączam do techników" i im się spowiadamy z numeru telefonu, generalnie większość rzeczy załatwiają od ręki.
    - za to, że przy dobrej linii,przy tylko 1mbps ustawione jest interleaved.

• #4 29 Lip 2010 20:54
    domelc
    Poziom 23  

Co do Dialogu i przełączania do techników ...

Technik jest dobry jak trzeba budować "telefony"
    Teraz bardziej przydałby się dobry informatyk.

Sam tak ostatnio miałem. Miałem połowę prędkości.
    TP rozkładała ręce, przysłali mi na siłę znajomego telemontera.

Podłączył swój modem i laptopa i wszystko było ok.
    Skazał zrestartować router.

Wyszło na to, że spowalnia Kaspersky.

Morał taki, że technicy telekomunikacji nie znają się aż tak dobrze na komputerach.

Dodano po 36 [sekundy]:

Studzienki Netii to ja widziałem w Warszawie ...

• #5 29 Lip 2010 21:06
    bobekSAS
    Poziom 12  

Mam neostradę już od 4 lat, o zrywaniu połączenia nie ma mowy, zdarzyło mi się to może trzy razy w ciągu 4 lat. Prędkość zawsze maksymalna dla podpisanej umowy. Ogólnie nie moge złego słowa powiedzieć, ale to pewnie przez to, że do centrali mam około 400 metrów. Cena jednak jest zbyt duża. Netia uruchomiła nową usługę w mojej miejscowości, a mi się właśnie kończy umowa na neo, więc czas na przesiadkę. Czy się opłaciło, to się okaże, ale wystarczy już płacenia ponad 50 zł za marny 1 Mbps.

• #6 29 Lip 2010 21:14
    stas_bialka
    Poziom 8  

TP.sa spisywala sie swietnie przy 1mb puzniej przesiadlem sie na 2mb w neti. Zrywanie polaczenia to normalka :) ale dalo sie zyc. Puzniej 6mb w neti koszmar. Zgloszenia nonstop i nic ale wreszcie trafilem na madrego kolesia w obsludze neti i pomogl rozwiazac problem ktory czesciowo tkwil w ustawieniach sprzetu. Jak do tej pory 6mb smiga na max-a i pelna satysfakcja :)))

• #7 29 Lip 2010 21:15
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

bobekSAS nie przesiadaj się jak nie jesteś zmuszony, ceny TP przecież uległy zmianie, teraz są praktycznie takie same jak w Netii a wpaść z deszczu pod rynnę z rocznym kagańcem to nie sztuka, dobrze się zastanów.

• #8 29 Lip 2010 21:25
    domelc
    Poziom 23  

No nie wiem czy zrywanie połączenia to normalka ...

Internet ma być cały czas, a nie kiedy go "najdzie"

Ludzie to mają w firmach i ma on być przez cały czas ...

Dodano po 2 [minuty]:

Też apeluję w każdym poście do ludzi którzy myślą nad TPSA / Netią.

Lepiej mieć 1 Mb/s w TP niż 4 Mb/s w Netii

Co to za stały dostęp do internetu który rzadko kiedy jest ?!

Dodano po 1 [minuty]:

Netia puści reklamę z Kotem i cała świta na hura przenosi się do Netii.

Dodano po 1 [minuty]:

TPSA była fajna tylko została rozwalona przez nasz rząd i francuzów ...

• #9 29 Lip 2010 21:26
    piterus99
    Poziom 43  

domelc napisał:
    Co do Dialogu i przełączania do techników ...

Technik jest dobry jak trzeba budować "telefony"
    Teraz bardziej przydałby się dobry informatyk.
    (...)
    Wyszło na to, że spowalnia Kaspersky.

Morał taki, że technicy telekomunikacji nie znają się aż tak dobrze na komputerach.

A on ma za Ciebie Twój komputer konfigurować czy łącze Ci zestawić i dbać, żeby działało?

• #10 29 Lip 2010 21:35
    bobekSAS
    Poziom 12  

bestboy21 napisał:
    bobekSAS nie przesiadaj się jak nie jesteś zmuszony, ceny TP przecież uległy zmianie, teraz są praktycznie takie same jak w Netii a wpaść z deszczu pod rynnę z rocznym kagańcem to nie sztuka, dobrze się zastanów.

aktualnie płace 64 zł za 1 Mbps w TP, w Netii jest oferta 6 Mbps za 59zł, kalkulacja wydaje się prosta. Internet miałbym na linii TP poprzez BSA, jak pisałem wcześniej do centrali mam 400 metrów, więc myślę, że będzie dobrze.

• #11 29 Lip 2010 21:37
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

bobekSAS napisał:
    bestboy21 napisał:

aktualnie płace 64 zł za 1 Mbps w TP, w Netii jest oferta 6 Mbps za 59zł, kalkulacja wydaje się prosta. Internet miałbym na linii TP poprzez BSA, jak pisałem wcześniej do centrali mam 400 metrów, więc myślę, że będzie dobrze.

Tylko mi później nie płacz w rękaw , co z tego że masz do centrali 400m jak problem jest od drugiej strony.

• #12 29 Lip 2010 21:42
    bobekSAS
    Poziom 12  

Cytat:
    Tylko mi później nie płacz w rękaw , co z tego że masz do centrali 400m jak problem jest od drugiej strony.

Może trochę więcej merytorycznej wypowiedzi, a nie pusta gadka "o problemach z drugiej strony", takich na tym forum było już wielu.

• #13 29 Lip 2010 22:30
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

bobekSAS napisał:
    Cytat:

Może trochę więcej merytorycznej wypowiedzi, a nie pusta gadka "o problemach z drugiej strony", takich na tym forum było już wielu.

Liche transfery są efektem przeciążenia sieci szkieletowej w netii, rozpędzili się z promocjami i łapaniem klientów i się przeliczyli, nie jest to taka stara historia bo raptem z przed kilku miesięcy więc wątpię czy w tym czasie zdążyli się z tym uporać. Zresztą pierwsze lepsze forum związane ściśle z netią i :
    http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?f=26&t=18161
    posty z dzisiaj , żeby nie było że jakieś kotlety. Neostrada nie ma problemów związanych wyłącznie z transferem tak jak w tym przypadku (nie odosobnionym zresztą). Jak chcesz mieć wieczorami połowę "internetu" to ja cię nie trzymam, nie mam w tym interesu.

• #14 29 Lip 2010 22:51
    Świr
    Poziom 34  

Ja miałem neo 512Mbps przez dwa lata - śmigało bez zastrzeżeń. No... może dwie jakieś tam awarie. Teraz mam netie 1Mbps, chodził net bez zastrzeżeń. Ostatnimi czasy mieli ze dwie awarie, ale usuwali w przeciągu 6ciu godzin i trzecią trwającą gdzieś od 4tej w nocy do 20stej. Za kilka dni kończy mi się z nimi umowa i przesiadam się na 6Mbps od TK Telekom - przetestuje i zobaczę jak to będzie się sprawować. Dodam, że netia nie chciała mi dac większej prędkości niż 1Mbps, a w tk bez problemu dostałem 6 :)

• #15 29 Lip 2010 23:46
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

To że dostałeś nie znaczy że zadziała, albo netia miała inny powód jak twoja linia albo telekom ma kiepski wywiad techniczny.

• #16 30 Lip 2010 07:58
    domelc
    Poziom 23  

BobkuSAS to dużo płacisz, ja za 1 Mb/s w TP bule (umowa na 24 miesiące) :

6 miesięcy po 49,90
    18 miesięcy po 54,90

Do tego dostałem jeszcze DVD Samsunga.

Masz chyba starą umowę ...

Dodano po 3 [minuty]:

TK Telekom działa na skali całego kraju ? Każdy może mieć ?

• #17 30 Lip 2010 08:48
    adamjur1
    Poziom 39  

A ja miałem 1M z Tepsy i zamieniłem na 2 z Neti. Ciekawostką jest to że to nadal neostrada tylko sprzedawana przez netię na sieci tpsy. Chodzi jak neo a kosztuje o połowę mniej....
    Jak pytałem w Tepsie czy nie mogą obniżyć do cen konkurencji - wtedy nie mogli bo im UOKiK wygrażał..
    Pozdr.J.

• #18 30 Lip 2010 10:49
    Świr
    Poziom 34  

bestboy21 napisał:
    To że dostałeś nie znaczy że zadziała, albo netia miała inny powód jak twoja linia albo telekom ma kiepski wywiad techniczny.

Już za dwa dni się o tym przekonam

domelc napisał:
    TK Telekom działa na skali całego kraju ? Każdy może mieć ?

Tak
    To się nazywa netka www.netka.pl

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME