Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ariston BCS 313 AVEI - nie chłodzi

Krzychu23 29 Lip 2010 21:14 3854 7
  • #1 29 Lip 2010 21:14
    Krzychu23
    Poziom 16  

Lodówka do zabudowy, z tyłu ma tylko mały wymiennik ciepła wspomagany wiatrakiem. Nie chłodzi, nie załącza się kompresor, natomiast wiatraczek na wymienniku chodzi cały czas. Kiedyś była napełniana, więc ma zaworek, i lekkie naciśnięcie wskazuję na dość duże ciśnienie w układzie, więc raczej nie ubytek czynnika będzie przyczyną. No ale nie sprawdzałem żadnym przyrządem. Ale z tego, co kiedyś koledzy podpowiadali, to nie ma ona zabezpieczenia przed włączeniem agregatu bez czynnika, więc pewnie brak czynnika nie spowodowałby braku pracy agregatu.

Ma ktoś może schemat do tego ustrojstwa? Ma trochę elektroniki, więc może byc padnięty jakiś moduł, może to padł kompresor - jak to sprawdzić?

0 7
  • #2 29 Lip 2010 22:26
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 29 Lip 2010 23:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 29 Lip 2010 23:17
    Krzychu23
    Poziom 16  

pawlus1233 napisał:
    zdjecia tam gdzie kompresor jest

A to jutro dopiero, zresztą tam elektroniki nie ma.
    Na szybko udało mi się zdobyć jaką serwisówkę do tego modelu:

0
    Załączniki:
  • #6 17 Mar 2012 16:33
    kanantafili
    Poziom 1  

Hello,
    I`m having a problem with my ariston bcs313 fridge,after a overvoltage.
    I`ve chanded the fet D2N60C and the B6s,but no luck.Can you please send me the schematic.

Thank you in advance,
    kanantafili
    email:eqeska@gmai.com

0
  • #7 06 Maj 2012 22:43
    wielgach
    Poziom 1  

Podłączam się pod temat.

Lodówka BCS 313 AVEI: Nie wyłącza się agregat.

Miałem problem, bo lodówka nie chłodziła, padł kompresor. Został wymieniony i teraz jest super, ale teraz mam problem bo się nie wyłącza i chodzi non stop.

Nie miałem żadnych problemów z wyświetlaczem, ponadto lodówka co jakiś czas wydaje dźwięk przełączania(podwójny stukot ), co jak pamiętam z czasów jej dobrego funkcjonowania było jednoznaczne z jej wyłączeniem się.

Proszę o pomoc...co sprawdzić co może być przyczyną ???Może monter źle podłączył kompresor, albo zapomniał podpiąć jakąś czujkę ..???

ma ktoś jakiś schemat dla laików, co gdzie sprawdzić?

2
  • #8 08 Lip 2013 17:48
    jarekproxi
    Poziom 10  

Witam.
    Szukam schematu z opisem elementów do panelu sterowania. Elektryk podłączył odwrotnie fazę i spalił kilka elementów. Lodówka pracuje ale niema kontroli.

0