Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter - ładowanie akumulatora

29 Lip 2010 21:51 4336 4
  • Poziom 2  
    Jest to mój pierwszy post, więc witam całe forum :)
    a teraz przejdźmy do rzeczy.. otóż posiadam skuter z akumulatorem M.Line YB4L-B - napięcie 12V, pojemność 4 Ah YB4L-B. Akumulator się rozładował po zimowaniu skutera(od marca musiałem odpalać skuter "z kopa"). Sam się nie podładował, więc kupiłem ładowarkę(wejście: 230V 50Hz, wyjście: 12V 800mA), ma ona dwie diodki zieloną i czerw.
    Jest tylko jeden problem - ile ładować taki akumulator(jeśli w ogóle), lub po czym sprawdzić, czy się już naładował? Od razu mówię, iż nie próbowałem ładować jeszcze akumulatora, bo nie byłem pewny, czy go nie zepsuje..:D
  • Moderator
    Jak ładować? Wg instrukcji ładowarki oraz danych opisanych na akumulatorze - ładowarka może być dla niego "za mocna" (zbyt duży prąd ładowania). Warto mieć woltomierz - pozwoli stwierdzić, czy ten akumulator jest jeszcze coś wart - a w to wątpię.
  • Poziom 26  
    A czy poziom elektrolitu jest w normie?
    Co do prądu. Tak jak kolega wyżej - za duży. Dla cyklu ładowania 0,1C powinien on być o połowe mniejszy.
  • Poziom 2  
    poziom elektrolitu w normie, dzięki za info co do ładowarki, woltomierza niestety nie mam, ale popytam kolegów i jak coś dam tu info.
  • Poziom 14  
    Witam!
    Ja też miałem za mocną ładowarkę do akumulatora ( w quadzie). Ładowałem więc ten akumulator przez jakąś większą żarówkę. Może to nie było zbyt profesjonalne, ale działało. A co do tych akumulatorów w skuterkach i innych tego typu rzeczach to te co są tam od razu to zbyt dużo nie wartają.