Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kicker solo x18 2x2 ohm i u-Dimension Prox 2K.1D Comp

mychavr6 30 Lip 2010 04:04 5536 23
  • #1 30 Lip 2010 04:04
    mychavr6
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Jestem tu nowym i chciałbym zapytać jak najlepiej podłączyć ten sprzęt:
    Kicker solo x18 2x2 czyli głośnik dwucewkowy i u-Dimension Prox 2K.1D Comp stabilny do 1ohma.
    Trochę dziwne ale ten monoblok ma na wyjściu 2+ i 2-. Aha niestety ale moje radio JVC KD-AV7001 posiada jedno gniazdo na suba i jedno na głośnik centralny. Na chwilę obecną moje podłączenie wygląda tak, że przewód sub z radia wchodzi jednym wtykiem we wzmacniacz obok jest wyjcie i z tego wyjścia wpiąłem się pod wejście czyli rozdzieliłem sygnał na 2 wyjścia.
    Głośnik podłączyłem tak, że poprowadziłem 2 kable plusowe do wzmacniacza i 2 kable minusowe, bo tak wydaje mi się ze jest najlepiej.
    Dodam jeszcze, że głośnik gra w skrzyni 141 litrów odwrócony magnesem do góry z portem szczelinowym zrobionym z godnie z zaleceniem producenta.
    Pytanie czy to jest dobrze?
    Czy można to jakoś lepiej podłączyć, żeby uzyskać lepszy efekt?

0 23
  • #2 30 Lip 2010 05:41
    Aspire3000
    Poziom 16  

Testowałem te głośniki w różnych obudowach i muszę Ci powiedzieć, ze 142 litry to stanowczo za mało. Jak masz możliwość to buduj większą skrzynkę - auta się "rozłażą" przy niskim zejściu. Wzmacniacz jest tez za cienki dla tego potworka. 2 kW to go ledwo gilgocze. Jak chcesz pczuc co ten głośnik potrafi to koniecznie buda 280 litrów + min. 4kW do rozbujania membrany.

0
  • #3 30 Lip 2010 14:28
    mychavr6
    Poziom 8  

Aspire3000 napisał:
    Testowałem te głośniki w różnych obudowach i muszę Ci powiedzieć, ze 142 litry to stanowczo za mało. Jak masz możliwość to buduj większą skrzynkę - auta się "rozłażą" przy niskim zejściu. Wzmacniacz jest tez za cienki dla tego potworka. 2 kW to go ledwo gilgocze. Jak chcesz pczuc co ten głośnik potrafi to koniecznie buda 280 litrów + min. 4kW do rozbujania membrany.

niestety wieksze4j skrzynki nie mam możliwosci zrobic bo chce zeby była w bagażniku wiem ze min producent zaleca 140l a co do zmacniacza to juz płynie z usa hifonics xxv sampson mysle ze on go już rozrusza. a co myslicie o tym podłaczeniu co pisałem wyżej?

0
  • #4 30 Lip 2010 15:11
    bambino_81
    Poziom 23  

Witam.Znajomy ma solo Xsa 18'' i ma go w budzie 360 litrów,zasila go maximusem.Jezeli chodzi o połaczenia hmm ... z radia powinienes mieć wyjście czincz na woofer plus i minus z tego co napisałeś takze nie rozumiem po co kabinować??Ze wzmacniacza wychodzą 2 sztuki zacisków co jest normą w we wzmacniaczach typu monoblok po to żeby było łatwiej podłączyc własnie glośniki 2 cewkowe.A czy ten wzmacniacz nie jest przypadkiem klasy a/b??

0
  • #5 30 Lip 2010 16:31
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Haha a to sie uśmiałem:D Kolego masz najwyższy model Kickera, który ma 5000 RMS i zasilasz go tak mizernym wzmakiem i włozyłes go w taką skrzynie? O___O I to jest to co kocham, ktoś kupuje 18" głosnik, który odpowiada okrągłej 21-22 calówce i składa taką skrzynie, gdzie producent zaleca 360 litrów netto + port displacement. Brutto zazwyczaj wychodzi około 400 litrów taka "skrzynka".
    Czemu nie zwróciłeś na to uwagi podczas zakupu? To startegiczny błąd.

Na pytanie czy to dobrze, i czy mozna uzyskać lepszy efekt sam powinieneś sobie odpowiedzieć, bawiąć się tego typu sprzętem taką wiedzę powinno się posiadać bo to podstawy.

Na pierwszy ogien, zainteresowałbym się lepszym wzmacniaczem, Solo ma tak twardą membranę, że te 5 kw nie robią na nim większego wrażenia.

Moim zdaniem to ten głosnik duszony jest przez obudowę w duzym stopniu. 140L to dobra paczka pod 15" L7, który ma 1000 RMSu a nie pod solox-a. Być może tu pies pogrzebany.

Druga sprawa to radio... powinno mieć 3 pary wyjść RCA i to najlepiej >4V żeby to miało ręce i nogi.

0
  • #6 30 Lip 2010 18:28
    mike21
    Poziom 29  

Nie wspominając o stabilnym zasilaniu by utrzymac te 5kw ;)

0
  • #7 01 Sie 2010 16:21
    mychavr6
    Poziom 8  

Dzisiaj wróciłem z vw mani a tam były mistrzostwa pl w db dragu i udało mi sie zając 1 miejsce w klasie super strit extrim max czy jakos tak. Wynik jak na 1 start to 142.7 db myslę ze jak na takie zasilanie i mała skrzynkę to całkiem niezły wynik.Wracając do tematu to co do obudowy to dokładnie szukałem danych i producent zaleca min 140l a max 300.

0
  • #8 01 Sie 2010 16:49
    sanders156
    Poziom 35  

Czy taki niezly ?? Tyle to mozna na sprzecie 600wat wykrecic i glosniku za 300zł , wirec nie ma sie z czego cieszyc a jest tak jak jest dlatego.... koledzy wyzej juz to napisali ;)

0
  • #9 01 Sie 2010 16:50
    mike21
    Poziom 29  

Jak na klasę tego suba i rozmiar to słabiutki wynik na 3 razy tańszym sprzęcie robią więcej ale nie wiem jakie strojenie było i w jakim aucie to siedzi. Ogólnie jeśli chcesz startować w DB to jeszcze sporo pracy by wykorzystać potencjał tego suba za wielka wodą w sporych wanach wyniki oscylują w granicach 150db ;) pozdro

0
  • #10 02 Sie 2010 12:40
    mychavr6
    Poziom 8  

mike21 napisał:
    Jak na klasę tego suba i rozmiar to słabiutki wynik na 3 razy tańszym sprzęcie robią więcej ale nie wiem jakie strojenie było i w jakim aucie to siedzi. Ogólnie jeśli chcesz startować w DB to jeszcze sporo pracy by wykorzystać potencjał tego suba za wielka wodą w sporych wanach wyniki oscylują w granicach 150db ;) pozdro

To czyli co radzicie? Czy bez zmiany skrzynki na większą jestem w stanie jeszcze coś więcej wyciągnąć?Za jakieś 2 tyg powinienem dostać sampsona 8k i przy dobrym zasilaniu ile jestem jeszcze w stanie podbić wynik od tego ostatniego?
    Dodam ze jest to zamontowane vw corrado i wszystko siedzi w bagażniku dodatkowo całe wnętrze samochodu zostało wygłuszone dynamatem.Nie buduje samochodu pod zawody db tylko dla siebie samego i chciałbym to jak najlepiej wykorzystać.Panowie na zawodach też coś mówili ze jest to nowy głośnik i jeszcze musi się wygrzać i za jakis czas powinien zagrać lepiej.Nie wiem czy to prawda ale tak usłyszałem. Pytali się też o strojenie jakieś a ja całkiem zielony byłem bo żadnego strojenia nie robiłem bo nie wiem nawet jak. Zadawali pytania na które nie znałem odpowiedzi .Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to się robi i na czym to polega ?Jakie pierwsze kroki powinienem wykonać i co w pierwszej kolejności zrobić i co obliczyć.A i pytali o jeszcze jakieś obliczenia odnośnie wnętrza samochodu i ja znowu byłem zielony.Wieczorem wstawię zdjęcia z zabudowy bagażnika
    pozdrawiam

0
  • #11 02 Sie 2010 12:56
    bambino_81
    Poziom 23  

Witam.Kolego poruszasz 2 całkiem różne kwestie.Po pierwsze sprzet to nie wszystko,liczy sie wiedza,kolega zip z temu brabus na 1x25cm głosniku 700rms i wzmacniaczu o podobnej mocy kreci 142,9:D także co tu duzo mówić.....2 sprawa to taka ze piszesz ze nie chcesz jezdzić na zawody tylko dla siebie,to po co ci potrzebne strojenie budy itp?Chcesz zrobić pod siebie zrób jak podaje producent ze strojeniem niskim 32-42 i bedzie gitara,a jezeli nie potrafisz sam zrobić to lepiej zlecić taka budowe,jest kilka osób w polsce to fachowo to robią jak karolo:))lub bartass.Na taki sprzęt trzeba juz posiadać wiedzę co i jak a skrzynia zeczywiscie powinna być 300-400 litrów,niewiem gdzie znalazłeś ten opis ze ma mieć 140 ale to kompletna bzdura,ja pod hcca miałem 180l i niewiem czy jeszcze nie była za mała,w sumie polecal bym zmiane tego sprzętu ze względu na gabaryty,niewiem jak pomiescisz to wszystko w corrado,w dodatku musiał bys wrzucić albo jeden aku stingera z najwyzszej serii,powinno starczyc na jakiś czas....może lub 2,3 aku innych firm,mówimy tu o kilku tysiacach RMS a nie kilkuset także zasilanie to najważniejsza rzecz w tym wszystkim,sorry kolego ale niewiem czy czasem Cię to nie przerasta??Wiem.Pewnie chciałes mieć najlepszy sprzęt ale nie wziołes pod uwagę wielu rzeczy które stana ci na drodze jak zasilanie,dobre strojenie itp.Jednak zyczę powodzenia dalej i nie poddawaj się!!

0
  • #12 02 Sie 2010 13:41
    mychavr6
    Poziom 8  

Sprzętu raczej nie zmienię.Zasilania też się nie boje.Trochę tylko mnie ceny tych aku przerażają w pl :cry: Ale ja mam mozliwość sprowadzenia tego ze usa i tam taki aku jest 3 razy tańszy tak samo było z głosnikiem i wzmacniaczem.Nowy cewka z membraną kosztowała mnie 140dolców tył głosnika czyli kosz z magnesem uzywany za 100$ wzmacniasz hihonisc sampson 750$ to wszystko z wysyłka do pl wiec ceny smieszne jak na taki sprzet trzeba tylko dobrze poszukać i załadować w kontyner .Wracając do tematu Co lepiej zamówić stingera czy kinetika? alternatory mam 2 kazdy po 150a. Jakie kondensatory ? Chce skompletować dobre klocki
    Co w ogóle myślicie o tym samsonie 8k i jakie macie opinie na jego temat?

0
  • #13 02 Sie 2010 13:59
    mike21
    Poziom 29  

mychavr6 napisał:
    Sprzętu raczej nie zmienię.Zasilania też się nie boje.Trochę tylko mnie ceny tych aku przerażają w pl :cry: Ale ja mam mozliwość sprowadzenia tego ze usa i tam taki aku jest 3 razy tańszy tak samo było z głosnikiem i wzmacniaczem.Nowy cewka z membraną kosztowała mnie 140dolców tył głosnika czyli kosz z magnesem uzywany za 100$ wzmacniasz hihonisc sampson 750$ to wszystko z wysyłka do pl wiec ceny smieszne jak na taki sprzet trzeba tylko dobrze poszukać i załadować w kontyner .Wracając do tematu Co lepiej zamówić stingera czy kinetika? alternatory mam 2 kazdy po 150a. Jakie kondensatory ? Chce skompletować dobre klocki
    Co w ogóle myślicie o tym samsonie 8k i jakie macie opinie na jego temat?

Ciekaw jestem w jaki sposób przy dzisiejszym kursie dolara sprowadzisz aku stingera czy inny ktory wazy okolo 30kG 3 razy taniej niż w pl ;) chyba nie wliczajac prowizji za przelewy, podatku i wysylki na terenie USA,wsysyłki do PL, podatku i cła w pl ;)

100$ za kosz od solo 18? z wysyłka do PL? 45kg ;)?

Chcesz utzrymac stabilne 8kw rms?? Kinetik proponuje do twojgo pieca max 8kw rms 4x Kinetik KHC-2000 co i tak watpie ze wystarczy, do tego 350 AMP XSVOLT SPL altek odpowiednie przewody i mozna smigac ;) Do tego zrobic scianke w corado z aplecami bo raczej buda 300L nie wlezie i juz mozna sie pobawic.

Pytasz o sprzet którego w PL praktycznie nie ma watpie że ci ktoś coś powie na temat tego wzmacniacza

0
  • #14 02 Sie 2010 14:20
    mychavr6
    Poziom 8  

Waga mnie nie interesuje może nawet ważyc 100kg .Znajomy zajmuje sie sprowadzaniem motocykli i raz na miesiąc przypływa kontener do portu do pl a ja jak coś mam to wysyłam to na jego adres i ładuja to do kontynera.Za 300dolców z wysyłka już do znajomego mam największy aku stingera to jakies 1000zł w przeliczeniu. Cła zadnego nie ma wszystko jest załatwione, płaci za cały kontyner i nikt nie wnika co tam płynie.Mam okazje kupienia dobrego sprzetu i chce to wykorzystać.Ogolnie to do całego mojego projektu wiekszosc gratów sprowadzana była własnie z usa jak ktoś chce to moze tu poczytać :D

Link

0
  • #15 02 Sie 2010 14:39
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Najlepsza to będzie masa całego sprzętu, ktory władujesz do VW :D 150 KG to ważyć bedzie sama skrzynia zalecana pod ten głosnik. Do tego 4 aku po 45kg każdy + wzmacniacz, który też pewnie koło 2 dych waży. Razem uzbiera sie z głosnikiem z pół tony :) To auto już pewnie dostanie w osiągi po czyms takim.

Ja rozważałbym dwa skrajne wyjscia.
    1. Sprzedać sprzęt i kupić coś mocnego ale "znormalizowanego" co porządnie zabudujesz w odpowiednią skrzynię a grać będzie też mocno.

2. Sprzedać korka i kupić passata w kombi. Tam wszystko pomieścisz i nie będzie raczej z niczym problemu przy dobrym rozplanowaniu całości.

Jeżeli do tego głosnika nie zrobisz większej skrzyni to nawet srylion watów RMS niezbyt wiele tutaj pomoże.
    Kolega Mike21 ma nowego SoloX-a 18" więc ma bardzo szerokie pojęcie na jego temat.
    Poza tym nie bardzo chce mi się wierzyć w te ceny, ale pomijam to bo nie tego dotyczy wątek :)

0
  • #16 02 Sie 2010 15:04
    mychavr6
    Poziom 8  

Sprzęt już siedzi w bagażniku masa głośnika 50kg skrzynki 90kg wzmacniacz 20, 2 aku jeden standart jeden optima red ok 30kg ,wygłuszenie całego wnetrza matami dynamat ok 30kg, aluminiowa klatka w kabinie 25 kg. wiec całość wazy ok250 kg. Corrado to samochód pokazowy i przerobiony wszędzie gdzie się dało wiec o sprzedaży nie ma mowy To samochód który uczesniczy w róznego rodzaju imprezach samochodowych i muzyka musi tez być jakaś W gdansku podczas zlotu to wystartowałem nawet w wycig na1/4 mili i z tym ładunkiem nawet całkiem nie zle poszło.11 miejsce na 26 startujacych a wiadomo ci co startowali to nawet fotele mieli powyciągane żeby obniżyć wagę samochodu. Tu macie linka z sobotniej imprezy wyścig z czarnym coorado z większym silnikiem i mocą o 240koni czyli o 50 wiecej niż ja mam

Link

a co do cen to tu masz dowód zakupu samsona jak nie wierzysz w ceny do tej sumy doszła wysyłka 70$

Link

0
  • #17 02 Sie 2010 15:06
    mike21
    Poziom 29  

mychavr6 napisał:
    Waga mnie nie interesuje może nawet ważyc 100kg .Znajomy zajmuje sie sprowadzaniem motocykli i raz na miesiąc przypływa kontener do portu do pl a ja jak coś mam to wysyłam to na jego adres i ładuja to do kontynera.Za 300dolców z wysyłka już do znajomego mam największy aku stingera to jakies 1000zł w przeliczeniu. Cła zadnego nie ma wszystko jest załatwione, płaci za cały kontyner i nikt nie wnika co tam płynie.Mam okazje kupienia dobrego sprzetu i chce to wykorzystać.Ogolnie to do całego mojego projektu wiekszosc gratów sprowadzana była własnie z usa jak ktoś chce to moze tu poczytać :D

Link

No to jeśli chodzi o cene ,wage itp. wysyłki jak się dorzucasz do kogoś to ok. :)

Też tak myślałem do pierwszego pisma z urzędu celnego i dopłata 1500zł do wzmacniacza Ale skoro jeszcze przechodzi to ok :D . Tak nie zaglądają do kontenerów i nikt nie wnika, bo, po co? Podatków tez nie ma ogóle nic nie ma :D i jest git hehe.

To cie zdziwię, bo wszystko, co targasz do polski jest objęte 22% podatkiem na wzmacniacze mocy jest 4,5% cła nie wiem jak na akumulatory trzeba ściągnąć liste z UC. I jak sprawdza paczkę a czasem robili to wyrywkowo chodź przy tym kursie jest znacznie mniej przesyłek i celnicy maja więcej czasu na sprawdzanie przesyłek nie ważne czy to kontener czy zwykła paczka morska czy lotnicza. Wszystko musi być zadeklarowane wiec mogą poprosić cie o przedstawienie dowodu zakupu wzmacniacza gadanie że dostałeś od cioci w prezencie nic ci tu nie pomoże uwierz ;) jeśli przedstawisz im już dowód zakupu to do tego nalicza ci 4,5% cła i teraz najlepsze od całej kwoty (wzmacniacza, ceny wysyłki z USA do PL, 4,5%cła) jest dopiero naliczany 22% podatek ;) Wiem cos o tym bo ściągam sporo klamotów rożnymi formami i nieraz było ok. a nieraz rozczarowanie chociaż teraz zawsze się nastawiam na ewentualne koszty w PL. Wiec niechce mi sie troszke wierzyc w to co piszesz ale to nie moja sprawa dlamnie może ten sprzet plynac do ciebie za fraje nie interesuje mnie to chciałem ci tylko napisac że jest cos takiego w PL jak podatek i cło.Pozdrawiam

0
  • #18 02 Sie 2010 18:21
    mychavr6
    Poziom 8  

Doskonale wiem co trzeba zapłacic i ile, od 2 lat sprowadzam graty do PLz USA i nie musisz mi tłumaczyć co i jak.Wracając do tematu to co jeszcze musiał bym skompletować do tego zeby było wszystko.Kondensatory warto czy nie ?

tak wygląda kicker w bagażniku

0
  • #19 02 Sie 2010 19:41
    mike21
    Poziom 29  

[quote="mychavr6"]Doskonale wiem co trzeba zapłacic i ile, od 2 lat sprowadzam graty do PLz USA i nie musisz mi tłumaczyć co i jak.Wracając do tematu to co jeszcze musiał bym skompletować do tego zeby było wszystko.Kondensatory warto czy nie ?

To nie pisz bzdur że sie nic nie płaci bo to nie prawda. Ok koniec tematu

Co że wygląda jak nie gra :D

Nie warto konda bo kupujac aku kinetika czy stingera ma niską rezystancje wewnetrzna i oddają prad równie szybko jak kondensator.

W pierwszej kolejności zasilanie i zmiana pieca oraz budy na wieksza ten glośnik sie dusi. Solo 18 ma SD jak głosnik 21" anie 18" wiec pakujac go do skrzynki ok 140 jest smieszne. Miałem kiedys BTL 18 w skrzynce 145L i wydawalo sie ze gra kozacko po zmianie na około 200L netto pod tym samym wzmacniaczem i zasilaniu była masakryczna róznica na +

TAm sa jakieś siedzenia z tyłu?? pewnie sie nie uzywa jeśli auto pokazowe ja bym zrobił ścianke pod solo ;) pomyśl nad tym

P.s

Ten system przedni co widac w drzwiach mam nadgonic solo? bez ja...j

0
  • #20 02 Sie 2010 20:54
    Karolo MPower
    Poziom 30  

A teraz odbrobina OT. Ładny korek. Mogłbys pokazać fotki klatki? Sam robiłeś czy zleciłeś wykonanie komuś? Jest skręcana w środku czy wspawana na stałe w auto? Pokaż prosze kilka jej fotek zwłaszcza łączenia z karoserią i spawy i fotki ogólnej konstrukcji.

0
  • #21 02 Sie 2010 21:48
    mychavr6
    Poziom 8  

MIKE21 pewnie że się płaci tak jak pisałeś wszystko się zgadza
    Ja ci tylko pisze ze ja za to nie płace ,przypływa cały kontener i co ma być jest zapłacone pewne rzeczy można ominąć ale to już moja sprawa i zostawmy to.
    Ogólnie to w tej chwili zasilam to mizernym wzmacniaczem niby mała skrzynka ale i tak już jest nie dowytrzymania .Na zlocie były samochody co osiągały po 150db skrzynie wielkie ponad 400l wygląd u nich się nie liczy pełno kabli i panuje spory bałagan, na dodatek gra to tylko dobrze pod miernik bo do słuchania muzyki się zbytnio nie nadaje.Jedynie co mogę zrobić to wywalic tylne kanapy i powiększyć
    skrzynkę ,ale wtedy może dostawić 2 głośnik jak myślisz ?Chciałbym żeby głośniki były odwrócone magnesami ,lepiej to wygląda ale pewnie tez wpływa na gorsze granie.Co do przedniego systemu to jest na chwile obecna seria plany są takie żeby zapakować 2x16.5cm też z kickera seria najwyższa czyli 09QS652 6.5" ktoś sprawdzał ten sprzęt?

0
  • #22 03 Sie 2010 08:38
    mike21
    Poziom 29  

mychavr6 napisał:
    MIKE21 pewnie że się płaci tak jak pisałeś wszystko się zgadza
    Ja ci tylko pisze ze ja za to nie płace ,przypływa cały kontener i co ma być jest zapłacone pewne rzeczy można ominąć ale to już moja sprawa i zostawmy to.
    Ogólnie to w tej chwili zasilam to mizernym wzmacniaczem niby mała skrzynka ale i tak już jest nie dowytrzymania .Na zlocie były samochody co osiągały po 150db skrzynie wielkie ponad 400l wygląd u nich się nie liczy pełno kabli i panuje spory bałagan, na dodatek gra to tylko dobrze pod miernik bo do słuchania muzyki się zbytnio nie nadaje.Jedynie co mogę zrobić to wywalic tylne kanapy i powiększyć
    skrzynkę ,ale wtedy może dostawić 2 głośnik jak myślisz ?Chciałbym żeby głośniki były odwrócone magnesami ,lepiej to wygląda ale pewnie tez wpływa na gorsze granie.Co do przedniego systemu to jest na chwile obecna seria plany są takie żeby zapakować 2x16.5cm też z kickera seria najwyższa czyli 09QS652 6.5" ktoś sprawdzał ten sprzęt?

Zobacz sam na to zdjęcie swojego bagażnika tam już niema miejsca a skrzynka jest za mała pomyśl, że tam musi jeszcze wejść wzmacniacz i aku, które są spore. A ty chcesz dawać 2 głośnik? To nie zagra dobrze. Troszkę nie przemyślałeś sprawy przed zakupem sprzętu nie uwzględniłeś miejsca na litraż tego kolosa jak się już uparłeś na solo x to było trzeba kupić 2x 10” albo 2x12” solo a nie 18” które na pewno zagrają dużo mocniej niż jedna 18”.

Więc zostaje tylko wywalenie kanapy i powiększenie skrzynki albo zabudować ściankę za plecami i dac głośnik centralnie a cześć bagażnika zostawić na akumulatory i wzmacniacz można to fajnie wkomponować. Albo tak jak już pisali sprzedać 18 i ściągnąć 2x 12 nie koniecznie kickera.

Co do systemu nie słyszałem ale ma RE xxx 16 comp i dają rade pod stegiem k2.02

0
  • #23 03 Sie 2010 22:36
    mychavr6
    Poziom 8  

Mam czas i przemyśle jeszcze, może faktycznie wywale tylne kanapy i zrobię większa skrzynkę.Jak wtedy skierować głośnik do góry na dach czy za plecy ?
    pod skrzynka mam sporo wolnego miejsca i w tej chwili znajduje sie tam wzmacniacz po bokach wejdą śmiało 2 aku.Mam jeszcze taki głośnik ,nie ma na nim żadnych napisów, może wiecie co to za sprzęt wygląda na coś konkretnego waga ponad 30 kg średnica 30cm membrana ma bardzo duży skok i jest wykonana z karbonu ale czegos podobnego , 8 wejść do podłączenia czyli 4plusy i 4 minusy może wiecie co to za głosnik ?

0
  • #24 04 Sie 2010 00:43
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Wrzuć fotki całej membrany i spodu. To odpowiemy na twoje pytanie.

0