Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Octavia centralny zamek zaniemógł

30 Jul 2010 09:15 6526 7
  • Level 10  
    Witam

Mam problem z centranym zamkiem - nie raguje na pilota mogę otworzyc tylko z kluczyka.
    Do tego po kilku dniach zaczął wariować i sam się próbuje zamykać i otwierać w czasie jazdy oraz postoju.

Potrzebuję pomocy w zlokalizowaniu centralki centralnego sterowania.
    Czytałem w innych postach, że jest różnie - pod pedałem sprzegła albo pod zegarami na wysokości obrotomierza w zależności od modelu.

Pomoże mi ktoś zlokalizować?

Octavia 1,9 TDI GLX '99
    Szyby manualne, lusterka elektryczne
    Centralny sterowany alarmem Silicon

Dzięki
    Sebox
  • Level 27  
    Pierwsze co to musisz ustalić czy jest to fabryczny centralny zamek czy dokładany, bo wydaje mi sie z twojego opisu że jest to dokładany tzw. uniwersalny.
  • Level 10  
    Czyli co po VIN ile czy jest inny sposob?
  • Level 27  
    Można zdjąć jedną tapicerkę i sprawdzić czy jest fabryczny czy zwykły uniwersalny siłownik, do którego wchodzą przeważnie przewody koloru, biały, brązowy, czarny, zielony, niebieski.
    Uwierz mi będzie widać od razu, czy doróbka czy fabryczny.
  • Level 17  
    Kolego szukaj pękniętych kabli w miejscach intensywnego się ich zginania czyli między karoserią a drzwiami, tam dość często lubią się łamać, proponuję zacząć od najbardziej uczęszczanych czyli LP potem może PP.
  • User removed account  

• Level 24  
    Witam.
    Odgrzewam kotleta, gdyż mam podobny problem a nie chcę zakładać nowego tematu.
    Skoda Octavia '04 silnik 1.6i.
    Centralny zamek fabryczny.
    Kilka dni temu nie stąd ni zowąd przestał działać centralny zamek z pilota. Mam 2 klucze, oba przestały działać. Baterie dobre, każdym kluczem można odpalić samochód. Klucze wysyłają sygnały. Jeden z elektromechaników na szybkiego sprawdzał sprawę - klucze działają tylko samochód ich nie widzi. Czy to możliwe, że moduł komfortu padł? Nigdzie nie wyczytałem o takiej usterce w Octavii....
  • Level 8  
    Może pada moduł komfortu

Dodano po 1 [minuty]:

octavia jest przecież robiona na bazie vw a w nich jest to częsta dolegliwość
    t

Dodano po 2 [minuty]:

ten moduł odpowiada za zamykanie szyb, wewnętrzne światełka, central zamek i itd.
    w VW znajduje się pod wykładziną pod nogami kierowcy