Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CO się dzieje z moim kompresorem??

30 Lip 2010 09:51 1746 5
  • Poziom 9  
    Witam mam takie pytanie otóż wczoraj chciałem pomalować parę elementów i to było tak że nabił mi do pełną butle i wyłączyłem sprężarkę gdy chciałem ją włączyć to już się nie dało tylko tak jak by coś ją przydławiło i nie pompowała. Dzisiaj chciałem spróbować czy działa włączyłem i lepiej jest jak wczoraj ale sprawa teraz wygląda tak jak by nie mógł wejść na obroty ;) dalej cos jest nie tak pomóżcie bardzo pilna sprawa nie wiem co mogło sie stać :(
  • Poziom 17  
    Witam, pokręć wałem sprężarki i sprawdz czy w miarę lekko się obraca (mogły pierścienie pęknąć), silnik masz 1 czy 3 fazowy ,jeśli kompresor jest napędzany poprzez pasek klinowy zdejmij go i sprawdz czy silnik sam startuje i nie buczy, obejrzyj wyłącznik ciśnieniowy zawór zwrotny czy nic go nie blokuje.
    Sprawdz czy jest odpowiedni poziom oleju w sprężarce.
  • Poziom 9  
    Kompresor mam dwu tłokowy euroteca, napewno pierścienie nie pękły bo jak kręce to normalnie się obraca i na cylindrak słychać mlasknięcia kompresji ;) olej też jest a to wygląda takie buczenie i nie może wejść na obroty moze gdzies jest zwarcie??
  • Poziom 39  
    A masz wszystkie fazy w gniazdku?
  • Poziom 9  
    Wiesz co wcześniej chodził w tym gniazdku ale nie wiem jak teraz jest?

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

Sprawdziłem jeszcze raz i dalej jest to samo a co dodatkowo zauważyłem to po podłączeniu kompresora do przedłużacza (sprawdziłem 2 przedłużacze) i po włączeniu objawy nie znikaja a na dodatek przedłużacze się nagrzewaja. Czy może być zwarcie gdzieś??
  • Poziom 17  
    Z tego co piszesz wynika że silnik Ci '' zachorował '' .
    Zobacz jaki masz silnik czy z kondensatorową fazą rozruchową czy z wyłącznikiem odśrodkowym. Sprawdz w puszce silnika czy przewody się nie poluzowały.