Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnika w wózku widłowym Still

06 Wrz 2004 21:09 15117 21
  • Poziom 1  
    prosze o radę dotyczącą sterowania silnikiem elektrycznym w wózku widłowym STILL R70 -25 , czy jest możliwość przerobienia tego ukladu na prostszy i tańszy , dziękuje
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 12  
    Czesc,
    Czy to jest wózek z nowej serii gdzie stosowane są silniki klatkowe czy stary z silnikiem prądu stałego?
  • Poziom 14  
    witam
    Napisz co mu konkretnie dolega
    pozdrawiam
    uki_12
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 18  
    Przeróbka na prostszy - jest możliwa
    Przeróbka na tańszy - również

Ale jest pytanie kto to zrobi?

Jeżeli ktoś ci przerobi jakiekolwiek urządzenie to zostanie
    wyłącznym serwisantem tego co przerobił i może się okazać
    że serwis u niego jest droższy niż u STILLa

Drugie pytanie - czy on to dobrze zrobi - obawiam się że
    STILL ma większe doświadczenie

I trzecia sprawa - przeróbka na prostszy - można parę
    elementów wyrzucić np. odpowiadających za bezpieczeństwo
    Ale kto poniesie odpowiedzialność w razie wypadku?

Ja często spotykam się z sytuacją, gdzie możnabyłoby wstawić
    nowocześniejsze lub tańsze części, ale robienie przeróbek
    w drogim urządzeniu spowoduje że w pewnym momencie
    nikt już nie będzie wiedział o co tam chodzi, dlatego zawsze
    lepiej jest trzymać się DTRki.

Leszek
  • Poziom 17  
    Witam

Nie zapomnijce koledzy że w myśl nowych przepisów wózki widłowe podlegają dozorowi technicznemu , i w razie przeróbek może byc z nimi kłopot.

Pozdrawiam - powodzenia
    :)
  • Poziom 37  
    Dodam, że ewentualną przeróbkę musi wykonać osoba z uprawnieniami UDT. Powstaje pytanie, kto się tego podejmie i podpisze. + dodatkowa opłata w UDT.

Dodam, że serwis niekoniecznie musisz wykonywać w STILL-u. Są inne firmy, które Ci mogą serwisować.
  • Poziom 14  
    Z tego co wiem sa to malo awaryjne wozki .Może warto zainwestowac w nowy micropuls i miec spokoj na lata .A co do UDT to koledzy maja racje nikt teraz nie podpisze przegladu jak beda jakies "wielkie" zmiany w układzie sterowania - no chyba , ze chce sie pozbyc uprawnien.
  • Poziom 12  
    Wózki może i są mało awaryjne ale jeżeli np. padnie sterowanie silnikiem napędowym to przypuszczam, że koszt wymiany sterownika będzie wahał się w granicach kilku tysięcy PLN oczywiście w serwisie Still-a.

Jeżeli chodzi o UDT to inspektorzy sprawdzają wózki pod kątem wycieków oleju, swobodnego opadania masztu pod obciążeniem, nadmiernego zużycia wideł i łańcuchów masztu no i oczywiście hamulce i luzy w układzie skrętu do tego dochodzą jeszcze luzy mocowania masztu. Jeżeli zaś chodzi o przeróbki to ich nie interesuje jak wózek jest sterowany byle był bezpieczny.

Przeróbki których UDT nie przepuści to np: napawanie wideł, skracanie masztu, spawanie prowadnic masztu itp.
  • Poziom 37  
    Co do sprawdzenia przez UDT masz rację, ale aby wózek zarejestrować w UDT musisz mieć kompletną DTR. Serwisant, który Ci będzie robił przeglądy nie podbije przeglądu, jeśli będziesz miał zmiany w stosunku do tego co w DTR. Możesz zmiany zarejestrować w UDT (dodatkowy odbiór techniczny) ale musi byc to odnotowane w DTR.
  • Poziom 12  
    000andrzej napisał:
    Co do sprawdzenia przez UDT masz rację, ale aby wózek zarejestrować w UDT musisz mieć kompletną DTR. Serwisant, który Ci będzie robił przeglądy nie podbije przeglądu, jeśli będziesz miał zmiany w stosunku do tego co w DTR. Możesz zmiany zarejestrować w UDT (dodatkowy odbiór techniczny) ale musi byc to odnotowane w DTR.

Jeżeli chodzi o rejestrację wózka w UDT to z pewnością masz rację (sam nigdy nie zgłaszałem do rejestracji), co do reszty to jestem pewien bo mam uprawnienia UDT do konserwacji wózków podnośnikowych i pracuję w firmie która serwisuje wózki.
  • Poziom 12  
    Ale wszyscy zrobili się bojaźliwi?
    A odpowiedź na pytanie brzmi : TAK, obecnie być może firma Bester zaprzestała produkcji urządzenia o którym mówisz lecz z pewnością takowe produkowała.
    pozdrawiam

• Poziom 27  
    Dopisuje sie do autora tematu, mam taki sam problem padła mi płyta sterująca i wózek nie jezdzi jak ktoś wie jak ją naprawaić lub zamienić czekam na propozycje. Dane z płyty STILL 329902a 350817 0 824
  • Poziom 14  
    Moge podac namiar na firme ktora pomoze sprowadzic regenerowane sterowania do wozkow z Holandii.Ceny przystepne w porownaniu z serwisami.Posiadaja sterowania praktycznie do wiekszosci wozkow nie tylko Still.
  • Poziom 18  
    kinro napisał:
    Moge podac namiar na firme ktora pomoze sprowadzic regenerowane sterowania do wozkow

No to.... prosimy :-)

L.Wieczorek
  • Poziom 2  
    witam również mam problem ze sterowaniem tego wózka padła mi płyta sterująca kosztuje zamiennik 2500zł może ma ktoś schemat elektryczny tej płyty still 329902a 361084 4 643 4901
    dziękuję klaudiusz Bydgoszcz
  • Poziom 2  
    Prowadzę niewielką firmę i kupiłem niedawno wózek still R20-16. Czasami pozwalam jeździć nim mojemu 12 letniemu synowi...mam pytanko czy można ustawić w tym wózku max prędkość np 5km\h? i jak to zrobić? Z góry dziękuję. Zyszek
  • Poziom 11  
    master_mix napisał:
    Prowadzę niewielką firmę i kupiłem niedawno wózek still R20-16. Czasami pozwalam jeździć nim mojemu 12 letniemu synowi...mam pytanko czy można ustawić w tym wózku max prędkość np 5km\h? i jak to zrobić? Z góry dziękuję. Zyszek

Pomijajac aspekty bezpieczenstwa... ktora generacja R20? Z konsola elektroniczna? Jesli tak, to poszukaj na forum, ktos podaj kody dostepu do drugiego poziomu - tam ustawisz predkosc. Jesli zas jest to generacja wczesniejsza, tzn ze sterowaniem tyrystorowym i przelacznikiem kierunkow jazdy w kolumnie kierownicy, to bez ingerencji w elektronike predkosci nie da sie zmienic.
  • Poziom 2  
    hommer napisał:
    master_mix napisał:

Pomijajac aspekty bezpieczenstwa... ktora generacja R20? Z konsola elektroniczna? Jesli tak, to poszukaj na forum, ktos podaj kody dostepu do drugiego poziomu - tam ustawisz predkosc. Jesli zas jest to generacja wczesniejsza, tzn ze sterowaniem tyrystorowym i przelacznikiem kierunkow jazdy w kolumnie kierownicy, to bez ingerencji w elektronike predkosci nie da sie zmienic.

Jeżeli chodzi o aspekt bezpieczeństwa, to wszystko jest pod kontrolą, uczy się jeździć tylko na placu, gdzie w promieniu 100m nie ma żadnych zabudowań i oczywiście pod moją opieką ... Wózek jes z konsolą elektroniczną...nie mogę znaleźć na forum tematu dotyczącego zmiany prędkości. Jeżeli gdzieś się z tym spotkałeś i mógłbyś mi wrzucić linka będę BARDZO WDZIĘCZNY... Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Cześć/
    przerabiałem już nie jeden( hybrydy zazwyczaj) i jakoś działa napisz dane (typ silnika,generatora,ect) rocznik.

Układ składa się z jednego procesora i 3 bloków pwm (jeden to wzbudzenie silnika stały i nieodwracany, drugi to blok sterowania generatorem odwracany(mostek h) wydajność ok 30A na każdy blok)
    Podaj co się dzieje a podpowiem Ci co może być. mam również gotowe sterowniki oryginalne (nowe i naprawiane)

do Kolegi master_mix
    P.s prędkość w 1 generacji da sie ustawić:)
  • Użytkownik obserwowany
    Ja mam taki problem że po zadaniu jazdy świeci się kierunek naciskam pedał lekko świeci wózek stoi naciskam mocniej gaśnie zadany kierunek i wózek nadal nie reaguje błąd sto dziewięćdziesiąt jeden, w tył to samo zero reakcji.\
    R60 - 40