Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 schemat odcięcia zapłonu

30 Lip 2010 14:42 6729 9
  • Poziom 9  
    Chcę zrobić odcięcie zapłonu w moim golfie. Przygotowałem wstępnie taki schemat - czy mógłby ktoś się na jego temat wypowiedzieć ?
    Działać to ma w taki sposób, że naciskam pedał hamulca, guziczek i odpalamy.
    Proszę o komentarz.
    Golf 4 schemat odcięcia zapłonu
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Dioda led skoro ma migać gdy jest blokada(tak wnioskuję)to powinna być podłączona do stałego plusa.Ciąć musisz "po stacyjce" aby działało podtrzymanie bo jak przetniesz stałego to klema tylko to wyłączy.Oczywiście"dolny plus" ma być wejściowy.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Dioda ma świecić, gdy jest blokada. Później się wyłancza i tyle.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Skoro odcinasz + "po stacyjce" to nie będziesz miał zasilania dla diody bo kluczyk będzie wyjęty, a więc dioda nie będzie świeciła. Nie lepiej zastosować gotową blokadę sensorową za kilkadziesiąt złotych niż bawić się w takie wynalazki?
    Ja, do proponowanego układu, dołożyłbym kondensator elektrolityczny równolegle z cewką przekaźnika, aby niwelować zakłócenia.
  • Poziom 9  
    Taki jest moje zamierzenie - wlanczam stacyjke - zaczyna swiecic, jak wyloncze to nie swieci - nie zalezy mi na diodzie "odstraszającej" złodziei. Jestem mechanikiem a przekaźniki kosztują mnie 2 zł ;] kabli mam w domu pod dostatkiem, konektorków również. Zaletą takiego układu jest fakt, że mogę kolejnymi przekaźnikami mogę odciąć praktycznie co chcę. Jest różnica między 4 a kilkadziesiąt zł :) Kondensator gdzie wpiąć ? i o jakich parametrach go kupić?
  • Poziom 9  
    Widze ze temat chyba umarl. Moze to go ozywi - mam jeszcze jedno pytanie jaki układ zastosować aby opóźnić wyłączenie przekaźnika. Chodzi o to, ze np jak samochód zdechnie na skrzyzowaniu to nie bede musial uzywac guzika jeszcze przez ok 30 sek. Proszę o schemat ew link gdzie takie cos dostane.
  • Poziom 9  
    Mogłbys mi przybliżyć zasade działania takiego cuda ew schemat ?
  • Użytkownik usunął konto