Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana digitizera w htc hd2

djjack 30 Lip 2010 15:42 30994 38
  • #1 30 Lip 2010 15:42
    djjack
    Poziom 27  

Witam
    Kupiłem digitizer do htc hd2 niestety po zamontowaniu nie działa wiec mam pytanie czy jest jakas procedura uruchomienia go czy poprostu trafiłem na uszkodzony egzemplarz.Digitizer wymieniałem razem z lcd ,lcd jest dobre bo działa wyprowadzenia na tasmie przedzwoniłem i sa .Prosze o informacje jesli ktos wymieniał juz taki digitizer .
    Dziekuje

0 29
  • Pomocny post
    #2 30 Lip 2010 21:19
    gregor_009
    Poziom 24  

Uszkodzony dotyk.

0
  • #3 31 Lip 2010 16:51
    djjack
    Poziom 27  

Dziekuje za informacje punkty poleciały .

0
  • #4 04 Lis 2010 14:08
    Marsad85
    Poziom 17  

witam

nie chce otwierać nowego tematu dlatego podpinam się do istniejącego :)

Mam taki problem, wymieniłem digitizer w htc Touch2 i po załączeniu telefonu digitizer działa ale tak jak by nie był z kalibrowany a mianowicie jak naciskam w połowie ekranu to są wciskane przyciski na dole wyświetlacza :(

czy jest to uszkodzenie digitizera albo jest jakaś możliwość jego kalibracji ??

0
  • #5 04 Lis 2010 14:28
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Nie wiem jak wy wymieniacie te dotyki, że wam to działa. Ja mam na serwisie 3 sztuki za każdym razem oryginalny dotyk, całość arcydelikatnie rozbierana i składana, a w żadnym nie chce zadziałać dotyk po wymianie :D

1
  • #6 04 Lis 2010 22:38
    czwarnowski
    Poziom 15  

To ja wymieniałem na razie tylko raz, dotyk kupiłem na allegro (raczej dobry zamiennik niż oryginał). Wymieniłem i działa bez żadnych problemów :)

0
  • #7 05 Lis 2010 13:53
    Marsad85
    Poziom 17  

ja tez kupiłem na allegro i cos mi sie wydaje ze trafilem na jakis wadliwy :/ gosciu miał mi dzisiej wysłać nowy to zobaczymy jak telefon będzie się na nim zachowywał :)

0
  • #8 05 Lis 2010 15:02
    ZAHYR
    Poziom 32  

Czasmi po wymianie dotyku w HD2 trzeba wykonać HR.

0
  • #9 08 Lis 2010 13:19
    Marsad85
    Poziom 17  

Dzisiaj przyszedł mi nowy ekranik i na szczęście wszystko śmiga poprawnie i jak należy :) także za pierwszym razem musiał mi przyjść jakiś felerny :/

A tak na marginesie znalazłem opis jak się robi kalibracje w htc touch2 i może w innych htc też:

1. Przy włączonym telefonie, naciśnij i przytrzymaj przyciski ZWIĘKSZENIA I
    ZMNIEJSZENIA GŁOŚNOŚCI, a następnie stuknij w ekran, by otworzyć ekran
    wyrównania.

2. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zakończyć kalibrację.

0
  • #10 22 Sty 2011 19:23
    damszelb
    Poziom 11  

W jaki sposób można odkleić wyświetlacz od digitizera nie uszkadzając wyświetlacza?

0
  • #11 22 Sty 2011 20:21
    czwarnowski
    Poziom 15  

Najlepiej byłoby włożyć go do odpowiedniego pieca na 10 minut przy temperaturze 60 stopni (tak zaleca producent) Wiadomo, nie każdy piec ma, więc ja radzę sobie nożem do tapet. Delikatnie, powoli i działa

:)

0
  • #12 22 Sty 2011 21:03
    damszelb
    Poziom 11  

Piec niestety nie pomógł. Zwiększałem temperaturę co 10 st. C i doszedłem aż do 170 st. C. Części plastikowe wyświetlacza trochę się powyginały, a klej nie puścił.
    Zauważyłem, że na filmach instruktażowych taśmy klejące są białe, a więc taki telefon jest specjalnie przygotowywany do filmu.
    Wpadłem na pomysł, że najlepszym rozwiązaniem byłaby bardzo cienka stalowa struna założona na małą piłkę do metalu.

0
  • #13 22 Sty 2011 21:15
    czwarnowski
    Poziom 15  

Ostatnim razem zamiast nożyka użyłem płaskiej pincety i również wymiana zakończyła się sukcesem. Trzeba tylko uważać na taśmę wyświetlacza...

0
  • #14 23 Sty 2011 00:01
    SirBufor
    Poziom 12  

są 2 typy dotyków w hd 2 z cienką taśmą i szeroką

0
  • #16 05 Kwi 2011 11:49
    taranek
    Poziom 18  

Tak zapytam przy tym temacie czym podklejacie dotyk i lcd przy montażu? taśma dwustronna? jakieś inne dobre rozwiązanie?

0
  • #17 05 Kwi 2011 19:17
    misiekyo
    Poziom 15  

Specjalna i mocna taśma dwustronna. Dostępna w hurtowniach - nie znalazłem jej na necie.
    Jeżeli ma ktoś inny pomysł, to proszę go przedstawić.

0
  • #18 05 Kwi 2011 19:20
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda

misiekyo napisał:
    Specjalna i mocna taśma dwustronna. Dostępna w hurtowniach - nie znalazłem jej na necie.
    Jeżeli ma ktoś inny pomysł, to proszę go przedstawić.

To znaczy jaka? :D

0
  • #19 05 Kwi 2011 19:31
    misiekyo
    Poziom 15  

Czy ktoś ma dostęp do takich taśm - bo ja mam 1 źródło, a oni nie mają strony internetowej.
    Kto jakich taśm, klejów używa?

0
  • #20 23 Kwi 2011 01:41
    fossa
    Poziom 10  

Szukałem i znalazłem fajną, mocną, taśmę dwustronną m.in. do klejenia dotyków w HTC, jak ktoś chce adres hurtowni proszę pytać GG13369809

0
  • #22 29 Kwi 2011 20:35
    max10
    Poziom 12  

Witam

właśnie męczę się ze złożeniem swojego HD2. Próbowałem już 2 rodzajów taśmy dwustronnej piankowej lecz za każdym razem wyświetlacz za bardzo odstawał. Może ktoś pomóc w doborze jakiejś taśmy ?

0
  • #23 03 Maj 2011 20:04
    misiekyo
    Poziom 15  

W ostateczności możesz użyć taśmy dwustronnej z najbliższego papierniczego sklepu.
    Pod warunkiem że porządnie odtłuścisz i wyczyścić pole klejenia.
    Ja tak kilka razy zrobiłem swoim znajomym (po kosztach) i do tej pory nie narzekają (właśnie dzwoniłem z ciekawości - potwierdzają).
    Ale sobie osobiście bym tak nie robił - nie wiadomo jak się zachowa w prażącym słońcu, czy na mrozie.

0
  • #24 14 Sie 2011 10:19
    lui93
    Poziom 2  

kolego djjack daj znać jak poszło czy odpaliłeś telefon i czy wszystko gra bo również stoję przed wymianą digi
    a czy się orientuje ktoś jeżeli jest digi lutowany to czy można go zamienić razem z lcd na ten na spinke??

0
  • #25 14 Sie 2011 10:53
    RometFan;p
    Poziom 26  

Ja przed odklejeniem starego dotyku nagrzewam go tam gdzie jest klejony suszarką z ciepłym powietrzem. Przecież nie chodzi o to żeby ten digi sam z siebie odpadł, tylko o to by trochę rozgrzać i rozpuścić klej, żeby łatwiej było odkleić. A do przyklejania używam Taśmy dwustronnej Tesa, jest to bardzo dobra niemiecka marka która mogę śmiało polecić.:)

0
  • #26 14 Sie 2011 11:20
    ddtpv
    Poziom 11  

Witam ,ja chciałbym zapytać gdzie zaopatrujecie się w digitizery do hd2 ? W allegro pełno ofert o różnych cenach ,oczywiście wszystkie to "oryginały" , chciałbym kupić cos w dobrej cenie ale jak widzę rozstrzał cenowy od 80 do 270zł to już zupełnie nie wiem który wybrać ,być może ktoś posiada namiar na sprzedawcę i może polecić jego digitizery ?
    Drugie pytanie to jak bez rozkładania hd2 rozpoznać czy digitizer jest lutowany czy na złączkę, mój hd2 jest w ciągłej eksploatacji i nie chcę rozkładać dopóki nie zakupie dotyku.

Pozdrawiam sebastian

0
  • #27 14 Sie 2011 22:50
    misiekyo
    Poziom 15  

Ja rozklejam na zimno nie mam żadnych problemów. Co do jakości to jest różnica mimo komentarzy ze jest to oryginalny czy nie jest różnica w dotyku. Tak średnio 190zł z usługą u minie.

A jak inni w usługach z gwarancję i wystawieniem paragonu (faktury) sobie z tym radzą??

Moja instrukcja https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1730431&highlight=

0
  • #28 22 Wrz 2011 11:09
    tomo
    Poziom 16  

A czy ktoś ma może schemat podłączenia padów w dotyku do tej kości, która się tam znajduje? Niestety zamontowałem nowy dotyk do starego lcd, ale ten także okazał się wadliwy (telefon po upadku) i zmuszony byłem wlutować dotyk i montować go drugi raz do nowego lcd. Efekt: drugi od lewej pad niestety odszedł i nie ma teraz czym przyłapać go do lcd... Pozostaje kabelkolandia, może ktoś pomóc?

0
  • #29 27 Gru 2011 11:40
    serwiskomorek_pl
    Poziom 9  

Cytat:
    W ostateczności możesz użyć taśmy dwustronnej z najbliższego papierniczego sklepu.
    Pod warunkiem że porządnie odtłuścisz i wyczyścić pole klejenia.

Szkoda tylko ze czujniki nie będą działać po takiej operacji.

0
  • #30 27 Gru 2011 14:13
    E1N1O1
    Poziom 10  

Witam
    wczoraj zbiłem do końca digitizer w HD2 zamierzam zaraz zakupić nowy z allegro i szukam wskazówek co do montażu i chciałbym wiedzieć na co kleicie wyświetlacz i digitizer.

Wypowiedź serwiskomorek_pl jest straszna prosił bym o jakąś pomoc w znalezieniu odpowiedniej taśmy aby wszystko działało jak przedtem.

A co powiecie na takie cudo taśma montażowa 2str. do HD2? Badziewie czy jednak warto?

http://all xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

0
  Szukaj w 5mln produktów