Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Senator b 2.6i '92 Problem z oświetleniem w kabinie.

30 Lip 2010 17:03 869 3
  • Poziom 9  
    Witam. Jak to już ma do siebie stara elektronika samochodowa potrafi zadziwić. Mój problem jest następujący: pewnego dnia zauważyłem że nie gasnął mi światełka tak po prostu nagle przestały gasnąć po zamknięciu drzwi wszystkie światełka łącznie z tymi na drzwiach. Sprawdziłem wszystkie wyłączniki drzwiowe są sprawne dobrze łączą i dobrze rozłączają główne światełko kabinowe ma jeszcze układ elektroniczny ale odpowiada on tylko za wygaszenie tegoż światełka i załączania podświetlenia lusterka na osłonce przeciwsłonecznej do tej elektroniki dochodzi kabelek który ma załączać światełko tylko że on cały czas ma na sobie napięcie 0,01V i jak jest podłączony to światełko cały czas świeci po odłączeniu zaczyna się powoli wygaszać ale światełka na drzwiach świecą dalej. Proszę o pomoc co mógłbym jeszcze sprawdzić?
  • Poziom 9  
    Witam ponownie czy naprawdę nikt nie wie chociaż gdzie jest sterownik, który odpowiada za te światełka drzwiowe? Proszę o odpowiedź.
  • Poziom 1  
    witam kolege senatora . ja mam problem z elektryką a zaczeło sie od lampki oswietlenia która nie gasła. a teraz pali bezp. od szyb ,ośw. kokpitu, sama włącza sie klima . pomocy c30se
  • Poziom 9  
    Poradziłem sobie ze swoim problemem odpowiedzialna za brak wygaszania światełek była stara centralka alarmu, która była podpięta pod wyłącznik drzwiowy kierowcy. Coś musiało być w niej walnięte bo podawała 12 V na wyłącznik drzwiowy a przecież centralka alarmu miała tylko sprawdzać czy drzwi są zamknięte. Co do twojego problemu to trochę trudno coś na odległość poradzić. U mnie też kilka razy spalił się właśnie ten bezpiecznik. Powiedz mi tylko czy jeśli wsadzisz nowy bezpiecznik to działają ci szyby czy od razu pali?