Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 sw 1.6 16V tylna wycieraczka nie działa

30 Lip 2010 17:04 11185 6
  • Poziom 9  
    Jak w temacie, nie działa wycieraczka tylna od jakiegoś czasu. Chyba coś stało się z elektroniką. Dodam, ze spryskiwacze tylne działaja bez zarzutu.

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    sprawdz czy dochodzi + i masa

jak jest to silnik na śmietnik albo do regeneracji
  • Poziom 27  
    sprawdz czy dochodzi napiecie do silniczka jesli nie to wiazke przewodów zobacz miedzy karoseria a klapa.
  • Poziom 9  
    dochodzi napięcie. a może wymienić napęd tylnej wycieraczki ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Miałem to samo, szukałem najpierw w sterowaniu B SI ale wszystko było ok. Zdjąłem silnik, otworzyłem, a tam zamiast smaru brązowe gówno - na skótek kontaktu z wodą, po wyczyszczeniu wszystko hula jak ta lala.
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczów, jestem tutaj po raz pierwszy.

Co do tematu wycieraczki ,miałem ten sam problem, wycieraczka chodziła aż pewnego razu stanęła w połowie szyby(dodam że to combi).

Po zdjęciu tapicerki tylnej klapy ,rozwierciłem aluminiowe nity ,które trzymają silniczek wraz z napędem ,rozkręciłem i okazało się że jest pęknięta plastikowa rurka ,przez którą przechodzi ośka wycieraczki.
    Gdy chciałem wyjąć tą oś, okazało się że po prostu się zatarła ,użyłem więc wd 40 ,oraz oleju silnikowego i powoli z wielkim trudem rozruszałem tą ośkę i następnie ja wyjąłem .
    Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu złożyłem to z powrotem ,podłączyłem przewody i wycieraczka działa jak ta lala.
    Postaram się dodać parę zdjęć. Peugeot 307 sw 1.6 16V tylna wycieraczka nie działa Peugeot 307 sw 1.6 16V tylna wycieraczka nie działa Peugeot 307 sw 1.6 16V tylna wycieraczka nie działa Peugeot 307 sw 1.6 16V tylna wycieraczka nie działa