Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire TimelineX 5820TG - po Recovery Windows 7 HP w wersji angielskiej

30 Lip 2010 22:19 9769 17
  • Poziom 9  
    Witam. :)

Od 2 dni jestem posiadaczem laptopa 'Acer TimelineX 5820TG'
    Mam pewien problem, zakupiłem powyższy sprzęt w jednej z sieci sklepów komputerowych. Przy zakupie Pan sprzedawca powiedział mi żebym wypalił płytki poprzez eRecovery Manager - tak wiec postąpiłem. Spytałem się go o ilość partycji powiedział, że jest tylko jedna i że można zrobić Recovery systemu i zrobić więcej partycji.

I tu zaczęła się przygoda... po zrobieniu Recovery nie było możliwości zmiany partycji... ale pojawił się problem mam angielski system... był PL przy zakupie, wypalaniu płytek itp...

Recovery wykonałem z ukrytej partycji którą posiada laptop (nie korzystałem z płyt). Dzwoniąc do sklepu sprzedawca oznajmił mi, ze zmiana języka jest odpłatna - 300 zł.
    Wyboru języka nie ma możliwości podczas Recovery (proces jest w 80% automatyczny, poza klikaniem NEXT żadnych zapytań o język nie ma, tylko o region, klawiaturę itp. ale całe menu kontekstowe jest w języku ang., pulpit itp.)
    Prosiłbym o pomoc z tym fantem... :|

Pozdrawiam wszystkich...:)

Post poprawiłem [WojtasJD]
  • Moderator Samochody
    Zgłoś sprawę firmie Acer, powinna ich zainteresować, bo laptopy przeznaczone na polski rynek pochodzące z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych powinny mieć na partycji Recovery system w polskiej wersji językowej i dokładnie ten sam i w takiej samej konfiguracji jak ten preinstalowany (czyli ten, który był w momencie zakupu).
  • Poziom 9  
    Na razie laptop wrócił do sklepu, ''szanowny'' Pan sprzedawca kombinuje, jak zrobić to recovery (wymyśla rożne rzeczy tak, żeby wyszło, że to moja wina, np. niepodpięty laptop do sieci (działający na baterii) przy próbie recovery.

Tak na proste rozumowanie przeciętny Kowalski powinien sobie móc zrobić recovery z ukrytej partycji i powinno być ok...

Z tego, co widzę, kombinuje, jak kasę wyciągnąć i jak na razie mu się to udaje...
    Na razie 100 zł :/
    Nie wiem, może ja coś zmaściłem robiąc recovery, ale tam wyboru języka PL systemu nie ma, tylko ustawienia regionalne typu: klawiatura, region, itp.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    No i jak ze sprawą recovery? Bo ja właśnie mam ten sam problem wykonałem przywracanie ustawień fabrycznych i mam windows 7 po angielsku. Jak rozwiązać ten problem, można gdzieś legalnie zmienić ten język na polski?
  • Poziom 9  
    Witam,

daroo00

Wypaliłeś sobie plytki odrazu po uruchomieniu laptopa (wiesz tzw "pierwsze uruchomienie systemu") pozniej konfiguracja uzytkownika itp.

Jak odrazu wtedy wypaliles zapasowa konf. systemu (backuup) to sprobuj przywrocic z plyt.

W moim przypadku musiała byc wymiana laptopa na innego (nowego,ten sam model). Ten co kupilem byl z wystawy wiec byl juz skonfigurowany (i tu byl sęk w tym ze niemialem systemu PL). Jesli nie to trzeba bedzie pomyslec.
  • Poziom 10  
    No więc tak - laptopa kupiłem w oryginalnie zamkniętym pudełeczku. Włączyłem, wybrałem język polski, system zainstalował się i wtedy nagrałem sobie płytki recovery. Wszystko w tym czasie było po polsku.
    Ostatnio postanowiłem od nowa zainstalować system ze względu na dużą ilość "śmieci" na komputerze.
    Przywrócenie z płytek spowodowało iż język jest angielski, spróbowałem więc przywrócić z ukrytej partycji i to samo :/
    Strasznie dziwna jest dla mnie ta sprawa z tego względu że wszystko wcześniej było w języku polskim.
    Po telefonie na infolinie serwisant stwierdził iż źle wybrałem język przy pierwszej instalacji - co jest bzdurą. Za wgranie nowego systemu zażyczyli sobie 250 zł
    No i jestem w kropce, nie uśmiecha mi się płacenie takiej kwoty. Dziwne dla mnie jest to iż nastąpiła samoistna zmiana języka.
    Zna może ktoś rozwiązanie mojego problemu?
  • Poziom 43  
    Pewności nie mam co do Twojego problemu ale jak ostatnio robiłem recovery jakiegoś stacjonarnego HP z Vistą i cały proces recovery był po angielsku a potem, przy końcówce gdzie jest nazwa użytkownika, wybór języka itp. po wybraniu polskiego system był po polsku.
  • Poziom 10  
    Windows 7 Home Premium
    Owszem pod koniec instalacji wybiera się ustawienia regionalne, które zmieniają tylko format daty i ustawienie klawiatury - wpływu na język systemu nie mają. System pozostaje po angielsku.:cry:
  • Poziom 21  
    Jest taka możliwość że laptop po raz pierwszy był uruchomiony przez inna osobę i ona zwróciła laptopa bo źle wybrała język a tego nie można odkręcić.Trzeba walczyć ze sklepem.

Inna możliwość jeżeli to wy faktycznie dokonaliście pierwszego rozruchu i poprawnie wybraliście Polski język. To może podczas tworzenia systemu recovery (z pomocą specjalnych programów) przez producenta gdzieś został popełniony błąd .Najlepiej napisać do suportu i opisać zaistniałą sytuację.Im więcej sygnałów dostaną tym lepiej.

Już to kiedyś pisałem za taki sposób dostarczania systemu ludzie powinni złożyć pozew zbiorowy.

O ile w klepach o wypaleniu płytek jeszcze informują to mało kto uczula aby dobrze wybrać język a ma się tylko jedna szansę.
  • Poziom 10  
    Laptop uruchamiamy wcześniej nie był na sto procent - a język przy pierwszym uruchomieniu wybrałem sam - system był wtedy po polsku - zrobiłem kopię zapasowa (recovery). Niestety teraz ani przywrócenie z płytek, ani z dysku nie daje możliwości wyboru języka polskiego.
    W acerze poinformowali mnie że w tym przypadku pozostaje tylko wgranie nowego systemu - co jest odpłatne.
  • Poziom 10  
    Mimo ustawienia wszystkich opcji regionalnych i językowych na język polski - zmienia się klawiatura, opis dat przy zegarku, format daty i chyba tyle. Cały system natomiast nadal jest po angielsku.
  • Poziom 9  
    daroo00

W moim przypadku pomogło kłucenie sie z kolesiem {Sprzedawcą} policzył tylko 100 zł.

Ale podejrzewam że oryginalnie był zainstalowany na partycji recovery system angielski, a poprostu firma sama na zapleczu wgrywała jezyk PL.

Pozostaje ci tylko pojscie do sklepu i wytlumaczenie sprzedawny jaka jest sytuacja,
    Wiem ze pewna siec sklepow komp w polsce taki myk robi z tym ang - polskim systemami i na tym kroja ludzi. Mozesz tez napisac do Acera zeby odplatnie przysłali ci plyte recovery lub z systemem, mozliwe ze to bedzie tańsze niz 250 zł.

Inna siec sklepow z tym laptopem problemow nie robila i dawali system PL.
    Jest jeszcze jedna mozliwosc ale musialbys miec oryginalny system W7HP nie aktywowany. klucz masz na spodzie lapka.

najwyzej mozesz dac na gwarancje.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Miałem ten sam problem.
    Laptop Acer z Windows 7 Home Premium po polsku. Zrobiłem płytki recovery i po przywróceniu angielska wersja. Serwis Acer zwala winę na mnie że to ja źle zrobiłem, lecz w internecie można znaleźć wiele podobnych sytuacji.
    Przywrócenie systemu z dysku twardego jest niemożliwe bo wyskakuje błąd "Please complete operating system setup process before doing system recovery."

Poradziłem sobie w inny sposób:
    1) przywrócić system z recovery
    2) programem http://directedge.us/content/abr-activation-backup-and-restore wykonać kopię licencji
    3) poszukać w internecie wersji windows 7 ultimate pl i usunąć za pomocą programu http://code.kliu.org/misc/winisoutils/ plik ei.cfg - dzięki czemu przy instalacji będzie można sobie wybrać jaką wersję windowsa 7 chcemy zainstalować
    4) podczas instalacji wybrać odpowiednią wersję i ukończyć instalację
    5) programem z pkt. 2 przywrócić kopię licencji
    6) zainstalować sterowniki

Można jeszcze spróbować spolszczyć system programem vistalizator http://www.froggie.sk/ jednak tego nie próbowałem.
  • Poziom 43  
    Obydwa sposoby są niezgodne z licencją ale w takim wypadku chyba nie było wyboru...
  • Poziom 2  
    Ja tylko się dopisze. Po pierwszym uruchomieniu kompa wybrałem j.polski, zrobiłem sobie recovery dyski (zaraz po pierwszym odpaleniu) i wszystko chodziło przez 2 lata. Później musiałem dysk sformatowac i po odtworzeniu z płyt zonk system w wersji angielskiej. Obecnie koresponduje z Acerem i zobaczymy co z tego wyjdzie.