Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows7 źle działająca ikona pulpitu

30 Lip 2010 23:52 2096 4
  • Poziom 15  
    Witam od jakiegoś czasu głowię się w jaki sposób skutecznie stworzyć ikonę POKAŻ PULPIT na pasku w Windows7.Otóż na początku korzystałem z tej instrukcji:
    http://www.tricks.com.pl/ikona-pokaz-pulpit-windows-7/
    Niby wszystko jasne stworzyłem ikonę i wyciągnąłem ją na pulpit.Działa poprawnie bo gdy np. mam wyciągniętego Aimpa i kliknę na tą ikonę to program znika.Schody zaczynają się w momencie gdy chcę mieć tą funkcję z lewej strony paska narzędzi.Otóż po przeciągnięciu tej ikony pojawia mi się coś takiego:

Natomiast po kliknięciu tej ikony wyskakują mi jakieś biblioteki zamiast czystego pulpitu:

Proszę o pomoc w poprawnym ustawieniu ikony POKAŻ PULPIT.
  • Poziom 26  
    Witaj!
    Też miałem podobny problem po przejściu na Win7, a korzystanie z tego co zaznaczyłem dlaczego nie może być? Jest to bardzo wygodne, i myślę że spełnia swoje zadanie, przycisk jest na pasku zadań a nie na pulpicie, w wygodnym miejscu, z początku trudno się przyzwyczaić bo w xp jest inaczej ale po dłuższej chwili jest dobrze :D

• Poziom 15  
    Po wykonaniu poleceń z tej strony anglojęzycznej również otrzymałem plik który pokazuje pulpit ale nadal nie potrafię wstawić go jako osobny przycisk na pasku. Znów che się podpiąć pod exploratora ... ale nędza.

• Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Skopiowałeś do %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\ ?

Poniżej w komentarzach z linku jest prostszy sposób - ściągasz http://perfectflyer.com/desktop.exe i zapisujesz w \Program Files i przypinasz do paska.
  • Poziom 15  
    Skopiowałem do C:\Users\PIOTER\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\Show Desktop.sc

Dzięki wielkie twój link jest rozwiązaniem mojego problemu.