Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes C 180 nie kręci rozrusznik

31 Lip 2010 08:53 3626 6
  • Poziom 9  
    Witam, mam proplem z Mercedesem C180 z 94r z instalacją gazową, wczoraj gasząc samochód normalnie wcześniej nie było z tym problemu ..dzisiaj auto nie kręci rozrusznikiem... i nie wiem czy poszedł rozrusznik czy jest tam jakiś przekaznik...jezeli tak to gdzie może się znajdować ? pozatym coś zaczeło skrzypieć w zawieszeniu... a było ostatnio robione ..czy jest mozliwość że to Amortyzator? i od pewnego czasu po wymianie świec auto zaczeło mi falować na obrotach i jak zimne to na paliwie się dławi... dopiero po jakimś czasie zaczyna normalnie chodzić ale faluje dalej... czasami nawet potrafi wskoczyć na 3000-4000 tyś obrotów i nie chce z nich zejść tak jakby gaz się zaciął... dopiero po dodaniu gazu się odwiesza ... jezeli ktoś maiał podobne problemy prosiłbym o pomoc ponieważ nie wiem od czego zacząć ...i gdzie szukać ...dzisiaj sprawdzę rozrusznik na krótko czy działa ....
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Sprawdź czy jest prąd na przewodzie do rozrusznika po stacyjce ten cienki. Odłącz go i podłącz żarówkę najlepiej 21W i stacyjka na rozruch. Jak zaświeci to wyciągaj rozrusznik a jak nie to trzeba szukać w instalacji.
  • Poziom 9  
    Witam, sprawdzę ten przewód... apropo to są jakieś prekazniki tam co dają prąd do rozrusznika ?
  • Poziom 29  
    Niestety nie wiem ale jak ktoś wie co nie co to można bez problemu dojść idąc przewodem i dojdzie się aż do stacyjki :)
  • Poziom 9  
    dzisiaj to porozbieram i sprawdzę co i jak ...

Dodano po 5 [godziny] 28 [minuty]:

po sprawdzeniu .... rozrusznik jest ok... prawdopodobnie stacyjka poszła... ale zrobiłem starter więc auto pali :) tylko nie na kluczyk .... pozostaje jeszcze skrzypienie i falowanie .... na obrotach...
  • Poziom 19  
    czort211 napisał:
    pozostaje falowanie .... na obrotach...

to może być sonda lambda.
  • Poziom 10  
    zawieszenie z przodu, czy z tyłu?