Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor bez zbednych bajerow

31 Lip 2010 10:40 1173 7
  • Poziom 8  
    Witam
    Moj stary 19' crt zaczyna coraz bardziej szwankowac wiec postanowilem wreszcie przesiasc sie na lcd.
    Nie wiem jaki rozmiar bylby dla mnie najlepszy? Siedze okolo 70cm od monitora. Mysle, ze 19-23 cale max.
    Uzywam go w zdecydowanej wiekszosci do internetu. Jesli chodzi o gry niezmiennie od kilku lat gram wlasciwie tylko w q3 ale poniewaz bede niedlugo zmienial zestaw chcialbym tez popykac czasem w nowsze tytuly (okolo 1-2h dziennie).
    Nie musi miec full hd, tv czy innych tego typu bajerow bo nie bede na nim ogladal filmow, telewizor mam zaraz obok i to z niego korzystam w tym wypadku.
    Powinien byc :
    -jak najmniej szkodliwy dla oczu
    -bez smuzenia czy jak to sie tam nazywa (zeby obraz wygladal rownie dobrze patrzac z gory czy boku)
    -wysoka zywotnosc (komputer jak i monitor chodzi 24h na dobe)

Jesli chodzi o cene jest to nieplanowany zakup wiec wolalbym, zeby byla jak najmniejsza. Jesli bedzie w dobrym stanie pod uwage biore rowniez monitory uzywane.
  • Poziom 19  
    Z ceną ok 550-600 zł za nowy monitor 22" musisz się jednak liczyć.
    Od siebie polecam:
    - Philips Monitor 23'' LCD 231E1SB, WIDE, GLOSSY, Full HD, DVI, czarny można dostać za 630 zł jednak przyznam że sprzęt fajny.
    - BenQ Monitor LCD-LED G920WL 19'' wide, LED, 5ms, DVI, czarny - 410 zł.
    - Asus Monitor LCD VH203D 20'' wide, czarny - 470 zł
    - BenQ Monitor LCD G2320HDB 23'' wide, Full HD, 5ms, 40000:1 DCR - 580 zł i nad nim chyba najpoważniej bym się zastanowił będąc na Twoim miejscu.
  • Moderator Samochody
    Do internetu i ogólnie aplikacji biurowych polecam monitor z matową matrycą - zdecydowanie mniej męczy wzrok, choć kosztem gorszego odwzorowania kolorów.

Sam mam LG Flatron W1942T i nie narzekam. Przy tej przekątnej (i co za tym idzie rozdzielczości) warto dopłacić za wersję z wejściem DVI/HDMI. Jeśli chodzi o żywotność to tu raczej monitory z podświetlaniem LED mają przewagę.
  • Poziom 41  
    Wiem, że będę odosobniony w swojej opinii, ale po prostu napraw ten co masz. Q3 jest "taką a nie inną" grą. Warto pamiętać, że żaden LCD nie pozwoli ci grać w parametrach typu 800x600 @ 100Hz, Vsynch. Co CRT robią bez najmniejszego problemu.
  • Poziom 8  
    Hmm sam juz nie wiem moze i faktycznie tak zrobie. Jak zmienie kompa wtedy dobiore do niego jakis lepszy monitorek i akurat dozbieram salaty.

Tylko nie wiem czy monitor jest jeszcze do odratowania. Napisze o nim kilka slow moze ktos bedzie wiedzial co sie dzieje.
    Monitor to Dell 19'' na kineskopie trinitrona. Od jakiegos czasu kiedy sam sie wylaczy po dluzszym czasie nieaktywnosci jest problem z jego wlaczeniem. To znaczy wlacza sie bez problemu ale po kilku sekundach znowu sie sam wylacza. Zeby znowu zaskoczyl trzeba recznie przyciskiem powera go wylaczyc i znowu wlaczyc z tym, ze po kilku sekundach znowu sam sie wylacza i tak kilka a ostatnio nawet kilkadziesiat razy zanim na dobre sie rozgrzeje :D Zauwazylem, ze szybciej sie wylacza (o te kilka sekund :P ale jednak) przy jasniejszych, bialych kolorach.
    Wie ktos co mu moze dolegac ?
  • Poziom 41  
    Do wymiany kondensatory w przetwornicy i układ sterujący do przesmarowania nową pastą termoprzeowdzącą (obowiązkowo białą-H) - jeżeli jest na radiatorze. Podaj model.

PS. 2 dni temu naprawiłem TV Siesta3 - bardzo podobne uszkodzenie, koszt części 7,50.
  • Poziom 8  
    Monitor to Dell p991.
    Niestety zaden ze mnie elektryk ani zlota raczka, w zyciu sam nic nie naprawilem wiec moze byc maly problem :D
    Chyba, ze lopatologicznie napiszesz mi co mam robic i zobaczymy co z tego wyjdzie :) Jesli sie uda bedzie wielka satysfakcja z pierwszej naprawy hehe