Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit DI 450 A wywalila korki a teraz nie pracuje

31 Lip 2010 11:46 2524 2
  • Poziom 1  
    Mam problem ze zmywarka DI 450 A Indesit

Wieczorem zmywarka spowodowala wylaczenie korkow w calym mieszkaniu

Po zalaczeniu bezpiecznikow okazalo sie ze
    - woda ze zmywarki przelala sie na podloge
    - w powietrzu bylo czuc zapach przepalenia
    - zmywarka piszczy bez przerwy z 0,5 sek przerwami
    - lampki 1 i 4 od lewej mrygaja
    - przy zamknietych drzwiach zmywarka chwile milczy burczac ~2 min po czym zaczyna zasysac wode bez opamietania

Po zdjeciu dolnej pokrywy dolnej okazalo sie ze cala byla w wodzie a styropianowy element w plastikowym pojemniku przymocowanym do tej pokrywy zalaczal jakis bezpiecznik

Po oproznieniu wody z pokrywy i ponownym skreceniu pokrywy Zmywarka przesla piszczec, Po zalaczeniu programy 4 (szybkie mycie) pobrala twoche wody nastepnie zaczela wypompowywac, podczas wypompowywania pompka zaczela przerywac a zmywarka rytmicznie piszczec w takt przerywajacej pompki Pompka wypompowujaca przestala dzialac a lampki 2 i 4 dalej mrygaja i piszcza.

Odlaczenie z pradu..
    Ponowne wlaczenie. Wszystko wyglada spokojnie. Zalaczenie programu 4... zmywarka zasysa wode, woda znowu realnie pojawia sie w zmywarce po czym przerywa i przechodzi w stan wypompowywania. Tym razem zaraz po oproznieniu zmywarki bez piszczenia konczy prace z lampkami 2 i 4 mrugajacymi

Help
  • Poziom 23  
    Witam jest błąd software czyl po polsku oprogramowania
  • Poziom 19  
    Witam! Aż włos się jeży na głowie czytając Twój post. Dlaczego? Postanowiłem to napisać, bo ja bezwzględnie odradziłbym Ci włączać tej zmywarki ponieważ:
    - woda spowodowała zwarcie, czego efektem było zadziałanie różnicówki ( prawdopodobnie, bo nie wiem jaką masz instalację)
    _ jest to niebezpieczne dla Twojego życia i innych. Moja rada.
    WYSUSZ URZĄDZENIE I WEZWIJ SERWIS. Myślę ,że nie masz mi tego za złe, ale zadziałanie bezpieczników ( w tym wypadku więcej niż jednego ) sygnalizuje nam, że gdzieś jest usterka i trzeba ją najpierw usunąć, a dopiero potem sprawne urządzenie włączyć do sieci. Pozdrawiam.