Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Indesit DI 450 A wywalila korki a teraz nie pracuje

pawelmg 31 Jul 2010 11:46 2818 2
    pawelmg
    Level 1  
    Mam problem ze zmywarka DI 450 A Indesit

Wieczorem zmywarka spowodowala wylaczenie korkow w calym mieszkaniu

Po zalaczeniu bezpiecznikow okazalo sie ze
    - woda ze zmywarki przelala sie na podloge
    - w powietrzu bylo czuc zapach przepalenia
    - zmywarka piszczy bez przerwy z 0,5 sek przerwami
    - lampki 1 i 4 od lewej mrygaja
    - przy zamknietych drzwiach zmywarka chwile milczy burczac ~2 min po czym zaczyna zasysac wode bez opamietania

Po zdjeciu dolnej pokrywy dolnej okazalo sie ze cala byla w wodzie a styropianowy element w plastikowym pojemniku przymocowanym do tej pokrywy zalaczal jakis bezpiecznik

Po oproznieniu wody z pokrywy i ponownym skreceniu pokrywy Zmywarka przesla piszczec, Po zalaczeniu programy 4 (szybkie mycie) pobrala twoche wody nastepnie zaczela wypompowywac, podczas wypompowywania pompka zaczela przerywac a zmywarka rytmicznie piszczec w takt przerywajacej pompki Pompka wypompowujaca przestala dzialac a lampki 2 i 4 dalej mrygaja i piszcza.

Odlaczenie z pradu..
    Ponowne wlaczenie. Wszystko wyglada spokojnie. Zalaczenie programu 4... zmywarka zasysa wode, woda znowu realnie pojawia sie w zmywarce po czym przerywa i przechodzi w stan wypompowywania. Tym razem zaraz po oproznieniu zmywarki bez piszczenia konczy prace z lampkami 2 i 4 mrugajacymi

Help
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Mirek321
    Level 23  
    Witam jest błąd software czyl po polsku oprogramowania
    tom71
    Level 19  
    Witam! Aż włos się jeży na głowie czytając Twój post. Dlaczego? Postanowiłem to napisać, bo ja bezwzględnie odradziłbym Ci włączać tej zmywarki ponieważ:
    - woda spowodowała zwarcie, czego efektem było zadziałanie różnicówki ( prawdopodobnie, bo nie wiem jaką masz instalację)
    _ jest to niebezpieczne dla Twojego życia i innych. Moja rada.
    WYSUSZ URZĄDZENIE I WEZWIJ SERWIS. Myślę ,że nie masz mi tego za złe, ale zadziałanie bezpieczników ( w tym wypadku więcej niż jednego ) sygnalizuje nam, że gdzieś jest usterka i trzeba ją najpierw usunąć, a dopiero potem sprawne urządzenie włączyć do sieci. Pozdrawiam.