Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka PDG 585 Polar - nie wiruje, sprawdzone kilka rzeczy..

31 Lip 2010 15:58 3277 6
  • Poziom 2  
    Wszystkie programy przechodzą ok, do momentu wirowania - tylko odpompowuje wodę, bęben kręci się w prawo i w lewo a później stoi i nie wiruje (bez prania również).

Zgodnie z "TYPOWE USZKODZENIA PRALEK" i kilkunastoma tematami, które znalazłem sprawdziłem:
    0. drożność rur odpływowych, sitka, rur przy pompie - trochę kamienia było, ale nic zatkanego
    1. hydrostat (kubek hydrostatu czysty, rurka drożna, po dmuchnięciu 'pyka' i przestaje pobierać wodę)
    2. wyłącznik wirówki - przycisk działa - sprawdziłem miernikiem elektrycznym, nie wiem gdzie sprawdzić dalej..
    3. instalacja przyłączeniowa silnika napędowego - nie widzę żadnych przepalonych obwodów, nie wiem jak dalej sprawdzić
    4. silnik napędowy - znalazłem temat w którym ktoś sprawdza silnik jakiejś pralki i schemat do mojej pralki PDG 585 i nie mam pojęcia jak sprawdzić czy silnik działa na wysokich obrotach (jak to wymusić?)
    5. programator - na żadnym z programów nie wiruje, nie widzę żadnych spalonych kabli. Niestety nie wiem jak sprawdzić programator bardziej.

Jeżeli są tematy w których ktoś opisuje jak to sprawdzić to przepraszam, ale nie udało mi się znaleźć (poza podłączaniem silnika do wyłącznika światła).

Proszę o pomoc : )
  • IGE-XAO
  • Poziom 15  
    Przecież w punkcie 4 masz opisane jak sprawdzić silnik na wirowaniu.
  • IGE-XAO
  • Poziom 2  
    Dzięki za zainteresowanie.
    W pierwszym linku jest sprawdzanie pralki PDC 585 - nie mojej (ja mam PDG 585) a ze schematu tego nie rozkminie.
    Ja mam przy kondensatorze same niebieskie przewody a przy silniku nie mam czarnego. Poza tym nie rozumiem co autor miał na myśli pisząc "zasilanie".
  • Specjalista AGD
    Jak się dobrze przyjżysz schematom to zajażysz z jakim typem silnika masz do czynienia.Sprawdż silnik poza układem pralki.Od tego trzeba zacząć.
  • Poziom 18  
    w tych modelach najczęściej siada program i nie wiruje
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Zasilanie to znaczy 230V, być może producent zmienił kolor przewodu, ale rozkład we wtyczce będzie prawdopodobnie ten sam.
  • Poziom 2  
    silnik działa...
    nie wiem która ale któraś z tych czynności które wykonałem pomogła - dziękuję :)