Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy Harman Kardon AVR155 będzie pasował do kina domowego?

yachtclub 31 Lip 2010 16:55 5812 18
  • #1 31 Lip 2010 16:55
    yachtclub
    Poziom 8  

Witam.
    Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt RTV. Chcę złożyć kino domowe do telewizora Full HD Samsung . Mam odtwaracz Blu Ray Samsung BD-C5500. Nie jestem audiofilem ,ale chciałbym aby sprzęt w miarę grał i jako tako wyglądał. W założeniu mam do wydania nie więcej niż 3000zł. Pokój do nagłośnienia to 21m kw. Jesli dobrze rozumuję, to brakuje mi amplitunera i kolumn. Pomyślałem o Harman Kardon AVR155 . Nie mam pojęcia jakie kolumny do tego dobrać. Czy będzie to dobrze współdziałało? A może jakieś inne propozycje. Co do kolumn to nie mam wogóle rozeznania.

0 18
  • #2 31 Lip 2010 18:31
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli nie będzie Ci brakować dekoderów bezstratnych systemów 7.1 DTS-HD i Dolby TrueHD oraz podstawą nie będzie słuchanie muzyki, sądzę, że będziesz zadowolony.

0
  • #3 31 Lip 2010 19:23
    yachtclub
    Poziom 8  

Pieknie powiedziane. Wspominałem że jestem laikiem i nic z tego nie rozumiem. Czy możesz mi powiedzieć z czym się to wiąże w praktyce?

0
  • #4 31 Lip 2010 21:20
    Pablo1964
    Moderator

Standard HD (a tym samym odtwarzacze blu-ray) przynosi nowe, bezstratne systemy kodowania dźwięku w formacie 7.1. Do dotychczas stosowanych mają się one mniej więcej tak jak płyta CD do mp3. Sądzę, że AVR155 już oczekuje na następcę, który będzie wyposażony w dekodery nowych systemów. Wyższy model AVR255 już je ma "na pokładzie". Z drugiej jednak strony, z odtwarzacza można wyprowadzić analogowo zdekodowany sygnał i tak podpiąć do amplitunera.

Amplitunery H/K brzmią w muzyce lepiej od równorzędnych cenowo odpowiedników konkurencji. Lecz seria 1xx to najniższa półka i ta właśnie półka (niezależnie od producenta) przeznaczona jest w zasadzie wyłącznie na potrzeby kina domowego.

0
  • #5 31 Lip 2010 21:45
    yachtclub
    Poziom 8  

Teraz juz coś zaczynam " łapać". Czyli w moim przypadku lepszy byłby Harman Kardon AVR 255. No to zostaje sprawa kolumn. Na początku chciałbym kupić dwie, później bedzie chyba mozna rozbudować kino o kolejne. Za jakimi powinienem się rozgladać na początek? Po zakupie AVR 255 na kolumny mogę wydać max 1500zł, no moze jak sie sprężę to do 2000zł. Cym sie powinieme kierowac w wyborze?

0
  • #6 31 Lip 2010 23:23
    Pablo1964
    Moderator

Takie rozwiązanie ma sens przy założeniu, że kolumny uzupełnisz w krótkim czasie. Gdybyś miał jednak czekać około roku lub dłużej, lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz lub amplituner stereofoniczny. Czego zamierzasz słuchać i w jakich proporcjach?

0
  • #7 31 Lip 2010 23:53
    yachtclub
    Poziom 8  

Jak wczesniej zaznaczyłem nie jestem audiofilem i do tego zupełnym laikiem w tych sprawach. Nie mam sprecyzowanych wymagań. Sprzęt ma głownie odtwarzać filmy a czasami bedzie wykorzystywany do odtwarzania spokojnej muzyki. Myślę , że w proporcjach 60-40. Jeśli chodzi o muzykę to jazz, smooth jazz, instrumentalną. Ale zalezy mi głównie na efektach dżwiekowych kina domowego. Z dobrym dżwiekiem film zupełnie inaczej sie ogląda.

0
  • #8 31 Lip 2010 23:57
    Pablo1964
    Moderator

W takim razie nie ograniczaj się do dwóch kolumn. U mnie amplituner H/K gra z kolumnami JBL serii E i jest bardzo dobrze ale w muzyce jazzowej może przeszkadzać ich nieco konturowe brzmienie. Słuchałem kiedyś z Harmanem kolumn Infinity serii Beta i brzmiały całkiem inaczej ale też ciekawie.

0
  • #9 01 Sie 2010 00:19
    yachtclub
    Poziom 8  

A może rozwazyć kupno uzywanych kolumn? Widziałem na allegro taki zestaw: JBL Seria NORTHRIDGE
    Składa się z następujących elementów:
    E90 x 2;
    E20 x 2;
    EC25;
    E250P;
    Cena aktualna 1700zł
    http://allegro.pl/item1155059497.html

0
  • #10 01 Sie 2010 00:38
    Pablo1964
    Moderator

Warto. W kinie i dynamicznej muzyce zagrają świetnie. Grają uwypuklonym wyższym basem i lekko wycofanym środkiem pasma - jazzu warto byłoby posłuchać przed zakupem.

0
  • #11 01 Sie 2010 07:58
    yachtclub
    Poziom 8  

Dzięki za poradę. Mimo duzej odległości ( 300km) pojadę chyba odsłuchać te kolumny i je kupię. Odpadnie ryzyko uszkodzenia w czasie przesyłki.

0
  • #12 01 Sie 2010 14:01
    Pablo1964
    Moderator

Opisz swoje wrażenia. Jestem ciekaw. Wielu opluwa te kolumny a ja bardzo lubię ich brzmienie.

0
  • #13 02 Sie 2010 17:36
    yachtclub
    Poziom 8  

Niestety dałem ciała w licytacji i zestaw przeszedł koło nosa. W akcie rozpaczy udałem się do sklepu specjalistycznego Audiofil. Zaproponowano mi tam Harmon Kardon AVR w cenie 2250zł + kolumny Monitor Audio Bronze BR fronty 1800zł a razem z centralnym i satelitami ( bez subwofera) 3200zł. Słyszałem i czytałem że to dobra firma ale nie wiem czytaki zestaw będzie optymalny i czy ceny są do przyjęcia. Dodam że zaproponowali gratis skonfigurowanie tego wszystkiego. Nie ukrywam , że dla mnie jako laika to duży plus takie podejście.

0
  • #14 02 Sie 2010 18:31
    dues
    Poziom 28  

yachtclub napisał:
    Dodam że zaproponowali gratis skonfigurowanie tego wszystkiego. Nie ukrywam , że dla mnie jako laika to duży plus takie podejście.

Na skonfigurowanie potrzeba kilku dni odsłuchów różnego rodzaju muzyki oraz filmów i najlepiej dokonać tego samemu wedle upodobań.
    H/k AVR 255 dostaniesz za 2000zł z dostawą do domu.
    Co do kolumn za takie pieniądze warto zwrócić uwagę na STX FX-300 (niestety są tylko fronty), oraz Tonsil Siesta-można było kupić 5.1 za 3300zł.

0
  • #15 03 Sie 2010 23:40
    ido
    Poziom 9  

Witam. Ja składam kino domowe od roku i posiadam avr155,kolumny infinity classia(narazie satelitki c205i woofer psw8)z czasem mam zamiar dokupic fronty c336 i centrala.Muszę ci napisać że dwie satelity i woofer dają naprawdę fajny efekt przy słuchaniu muzyki jak i ogłądanie filmu sprawia że czuję się jak w kinie.Cena woofera psw8 i c205 to ok w promocji w mm (dni bez wat)2200pln.Polecam !!!!

0
  • #16 03 Sie 2010 23:54
    yachtclub
    Poziom 8  

Muszę przyznać , że takiej mozliwości rozbudowy sprzetu nie brałem pod uwagę. Zawsze myślałem , ze lepiej kupić komplet a jak brakuje kasy to najpierw fronty.Okazuje się , że mozna zacząć od drugiej strony. Ciekawych rzeczy mozna sie tutaj dowiedzieć. Mam nad czym myślać.

0
  • #17 17 Wrz 2010 23:18
    yachtclub
    Poziom 8  

No i stało się. Po dłuuuugim namyśle zdecydowałem się i zakupiłem Harman Kardon AVR260 i do tego kolumny frontowe Monitor Audio Bronze BX5. Opłacalo się zaczekać, bo okazało się, że BR5 to stary model a od września są w sprzedazy BX5. Wygladaja o niebo lepiej niż BR5 . Cóż o takim zestawie mona powiedzieć? Przede wszystkim gra to fantastycznie. Nie jestem melomanem, ale dobrą jakośc dźwieku potrafię wychwycić. Dodam, że załozenie było takie ( przyjęte pod naciskiem zony) , aby kolumny nie bedą za wielkie gabarytowo. Pomimo nieduzych gabarytów świetnie sobie radzą. Miało byc kino domowe, a jest na razie stereo. Mam ndzieję, ze w niedługim czasie żona "przełknie" dokupienie głosnika centralnego i dwóch satelit.

0
  • #19 29 Kwi 2011 20:26
    yachtclub
    Poziom 8  

Śmiało mogę polecić taką konfigurację sprzętu.

0