Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini lodowka na module peltiera.

Toshek 31 Jul 2010 20:48 2444 3
    Toshek
    Level 10  
    Witam.
    Nie ma znalazlem odpowiedniego dzialu a wiec napisze tutaj, a jezeli jest taki dzial to prosze o przeniesienie.
    A wiec tak, chcialbym zrobic mini lodowke przez modul peltiera.
    Rozbieralem kiedys lodowke turystyczna, bo modul sie spalil i nie byla do niczego potrzebna.
    Pomyslalem, zrobie sobie mini lodowke taka aby miec ja przy kompie jezeli zachcie sie pic.
    Myslalem myslalem, wiec do tego projektu mysle wykorzystac:
    2 radiatory
    Lekkie plastikowe plyty do zrobienia obudowy.
    Modul peltiera.
    2 wiatraki na chlodzenie cieplego radiatora.
    Wlacznik/wylacznik.
    Paste termoprzewodzaca czy jakos tak.
    Radiatory mam ze starej lodowki turystycznej czyli sa idealne.
    Na strone zimna dam mniejszy radiator.
    A na cieplejsza wiekszy a do tego chlodzenie wiatrakami, jezeli to nie wypali zastosuje chlodzenie wodne.
    Beda 2 komory, 1 z cieplym powietrzem ktore bedzie wydostawac sie przez szpare, a 2 z zimnym powietrzem.
    Jak dobrze wiecie, zimne powietrze leci w dol a cieple w gore.
    A tutaj daje rysuneczek jak to by wygladalo.
    Mini lodowka na module peltiera.
    Ale jest pytanie , czy to bedzie dzialac? Bo pieniedzy w bloto lepiej nie wyrzucac..
    Przepraszam za brak polskich znakow lecz nie ma mnie w polsce, przyjezdzam za 2 tygodnie...

Popraw pisownię w poście - regulamin !
    mod.serwisant73
    mariann
    Level 37  
    Witam
    U mnie, wentylator w takiej lodówce był nad radiatorem. Poza tym pojemnik powinien być izolowany termicznie. Czyli jakaś pianka lub styropian jest wskazany.
    Pozdrawiam
    Toshek
    Level 10  
    No proste :P Ja akurat mialem po boku byl to taki dziwny wiatrak.
    To czyli ze lepiej zrobic aby wiatrak pobieral cieple powietrze z radiatora? czy poprostu na niego dmuchal, bo wtedy potrzebuje dosyc duzego wiatraka a takze mocnego.
    lopp
    Level 20  
    Żeby wylatywało ciepłe powietrze to musisz mieć również wlot powietrza do komory z gorącym radiatorem.