Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ultradźwiękowa POLSONIC 10 - jakie tranzystory?.

31 Lip 2010 23:14 4771 3
  • Poziom 12  
    Witam mam pytanie takie jak w temacie . Może ktoś z forumowiczów wie, jakie tranzystory mocy ( w obudowie TO-3) znajdują się w myjce ultradźwiękowej POLSONIC 10.Fabrycznie są z nich zdrapane napisy, a chcałbym ją uruchomić.Jest ich 2szt. na radiatorze.Oba uległy uszkodzeniu.
    Bardzo proszę o pomoc.Znalazłem na forum taką wiadomość że w modelu sonic 6 występują tranzystory to BUX48 a diody to BYT12-1000.
    Jeżeli ktoś posiada schemat to będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.
    Proszę poprawić post zgodnie z zasadami pisowni w języku polskim, Regulamin p. 10.9 , 15 oraz zapoznać się z Regulaminem, inaczej post wyląduje w koszu. _fortronik_
  • Admin Sprzętu Medycznego
    Przed zadaniem pytania na forum należy użyć takiego narzędzia jak wyszukiwarka, tego typu tematy już były poruszane.
    Jeśli chodzi o tranzystor, to często stosowany jest BUX 48A. Można też zastosować inny tranzystor o podobnych parametrach, lub wyższych.
  • Poziom 12  
    Moje pytanie zadałem gdyż po włożeniu właśnie takiego tranzystora spalił się drugi tranzystor. Drugim razem zmieniłem oba na nowe i niestety ponownie uległy uszkodzeniu. Dlatego napisałem nowy post.
    Pozdrawiam i dziękuję za każde wskazówki
  • Poziom 17  
    Czy sprawdziłeś tranzystory sterujące stopień mocy czy są dobre?Wygląda na to, że należałoby sprawdzić czy po stronie obciążenia(przetwornika) nie wystąpiło zwarcie. Jeżeli masz możliwość to oscyloskopem sprawdź przebieg sygnału po wymianie tranzystorów z odłączonym przetwornikiem. W generatorach ultradźwiękowych sprawdzają mi się tranzystory 2N5038.