Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poziome kreski w Panasonic TX28LD1P

07 Sep 2004 09:32 2549 7
  • Level 9  
    Jeszcze raz zwracam sie do was z prozba o pomoc w rozgryzieniu mojej usterki. Na ekranie telewizora pojawiaja sie linie, delikatnie ukosne, a po czasie telewizor ciemnieje, pytalem sie kilku znajomych i powiedzieli mi ze to jest wina jakiegos rezystora lub kondensatora, w ukladzie odchylania. Mowia, ze sie spalil ktorys z tych elementow i plynie za duzy prad, i uklad zabezpieczajacy odcina go i dlatego ciemnieje. Czy to prawda? Jezeli tak to ktory element ewentualnie mam wymienic ?
    Telo radzil mi "Do wymiany TDA8175 " - niestety wykosztowalem sie i nic z tego. To nie bylo to !!!!!!!!!

Dzieki wszystkim za rady!!!
    Pozdrawiam!!!
  • Level 18  
    Witam
    Może działać ograniczenie pradu koneskopu ,napisz jakiego koloru sa te linie?
  • Level 31  
    Jakie napięcia na katodach czy zarzy kineskop, sterowanie na PK zasilanie sprawdz to.
  • Level 11  
    pytanie, o kolor kresek jest jak najbardziej na miejscu. jeśli są białe, to coś z napięciem G2, jeśli zielone, iebieskie, lub czerwone, uszkodzenie jest w kednym z kolorów, ale nie koniecznie na płytce pk. należy pozamieniać wejścia sygnałowe rgb miejscami i w ten sposób ustalić, czy uszkodzone jest pk, czy np. procesor wizji.
    powodzenia
  • Level 19  
    Jeżeli te kreski są u góry ekranu to jest uszkodzona dioda Zenera w układzie odchylania pionowego. Znajduje się ona obok radiatora i uszkadza się na zwarcie.
  • Level 13  
    Mysle ze mam pocieszajace wiadomosci dla ciebie. Spotkalem sie juz z ta usterka wielokrotnie W pierwszym kroku nalezy zdemontowac puszke z tylniej strony odbiornika odnalezc w niej TDA4780 sterujacy wysterowaniem katod a nastepnie bez pomiarow wymienic wszystkie powierzchniowe tranzystory i diody w okolo tego IC Niektore z nich (dobre w pomiarach) rozlatuja sie na dwie czesci zaraz po ich dotknieciu
    POZDRAWIAM JADOVITY
  • Level 23  
    Witam
    -----------------
    Jest tylko jeden problem jest to chassis Euro-2 i w nim nie ma TDA4780.

Pozdrawiam
  • Service technician
    Przy wymianie tego TDA 8175 wymieniłeś elektrolity w aplikacji i diody łącznie z Zenerką skąd masz tego TDA jest sprawny?może malowanka?