Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATMEGA] Centrala GSM. Własna telefonia komórkowa?

01 Sie 2010 09:31 5055 12
  • Poziom 15  
    Witam.
    Czy jest możliwość stworzenia centrali GSM oraz używanie jej jako własna telefonia komórkowa??

Nie ważne jest czy będzie mozna dzwonić i wysyłać poza sieć, po prostu pytam się czy jest to możliwe??

Jeżeli tak to proszę o wskazówki, linki...;''

http://aka-eland.pl/content/view/57/36/

centrale alarmowe mnie nie obchodzą....
  • Poziom 43  
    No skoro Plus, Oragne i Era mają, to znaczy że można. Nie?
  • Poziom 15  
    No to wiem, ale czy jest to bardzo skomplikowne?? - to miałem na myśli mówiąc czy jest to możliwe....
  • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    Nie, tylko raczej jest to drogie. W końcu kupuje się gotowe urządzenia, bo chyba nie chcesz sam tego poskładać z elementów dyskretnych :)
  • Poziom 15  
    Jest to drogie, bo raczej nikt nie wymyślił "domowego" sposobu na zrobienie tego...
  • Poziom 20  
    Można ale nie wolno ;) - koncesję masz?
    Co byś nie zrobił z gsm to będą kosmiczne pieniądze. Określ więc (rozsądne) minimalne wymagania, na dziś a nie na kiedyś rozwojowo i potem zastanów się jak to przewalczyć. Jeśłi chodzi o wewnętrzną sieć do rozmów to jest wiele lepszych i tańszych sposóbów.
    Jaki zasięg?
    Jakie usługi?
    Jaka wielkość sieci?
  • Poziom 15  
    Chcę tylko przećwiczyć.
    zasieg kilku metrów
    usługi: dzwonieniem, sms
    wielkosc 2-3 telefony
  • Poziom 25  
    No to lepszym wyborem było by VoIP (Voice over IP).
    Prostsze w implementacji, tańsze (zarówno cena hardware jak i koniecznych licencji na nadawanie, przy VoIP nie potrzeba jeżeli wykorzystasz np WiFi jako nośnik).
    Kilka tygodni temu na elektrodzie pojawił się link do pracy magisterskiej której przedmiotem było stworzenie telefonu VoIP, tylko przewodowego.

No i raczej zapomnij o AVR (w przypadku BTSów, nie ten poziom mocy obliczeniowej).

Co do samej centrali GSM poczytaj o projekcie: OpenBTS. Tylko pamiętaj, dowiedz się jakie pozwolenia są potrzebne do uruchomienia takiej stacji (nawet niewielkiej mocy).
  • Poziom 20  
    Noo, to takie ćwiczenie dla zabawy to hmm... Ale próbuj tamten openbts jeśli aż tak Cię kręci.
    Natomiast z praktycznych zastosowań to DECT na 6słuchawk, można pomyśleć jak wiadomości słać a najlepiej napisać coś na ethernecie na WIFI i mazs więcej niż chcesz i potrzebujesz a zasoby do rozbudowy nieograniczone - i za darmo prawie, łatwo dostępne.
  • Poziom 27  
    atom1477 napisał:
    No skoro Plus, Oragne i Era mają, to znaczy że można. Nie?

Jeśli masz na myśli wirtualną centralę to wszystko to się dzieje po stronie operatora trzeba mieć kilka firmowych telefonów i wykupić abonament. Po stronie uzytkownika nie ma żadnego sprzętu. Ten jest i owszem ale kiedy się chce podłączyć typowy faks pod siec komórkową w zasadzie jest to centralka ta akurat nie jest szczególnie droga.
  • Poziom 15  
    Wiec prosze o linki i jakieś wskazówki...
  • Poziom 27  
    jesli masz telefon w Orange to *100 albo *600 :)
  • Poziom 15  
    Chwileczkę, chyba się nie rozumiemy.

Chodzi mi o taką centralę w której nie musi być mozliwości wykonywania telefonów poza sieć(moją).

Takie coś w stylu połączenie telefonów w jednym budynku do komunikacji mmiędzy pracownikami...

No dobra poddaje się przeczytałem coś o tych OpenBTSach...... :)
    Zamykam.