Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z gazem ''Eurogas''

Admin316 01 Sie 2010 09:50 7771 11
  • #1 01 Sie 2010 09:50
    Admin316
    Poziom 16  

Witam.

Mam problem z samochodem Laguna 1.6 16v z fabrycznym gazem Eurogas, problem polega na tym że od bardzo długiego czasu nie chcę się przełączyć na gaz, czyli w momencie przełączenia na gaz miga zielona kontrola (dioda Led, która czeka chyba na odpowiednie obroty żeby przełączyć na gaz.) Silnikiem można piłować cały dzień na wysokich obrotach aż do odcięcia zapłonu i tak nie przełączy się tylko będzie migać, kiedyś w czasie wyjazdu na miasto udało mu się przełączyć na gaz i pracował na gazie, aż do momentu wyłączenia silnika, potem ten sam objaw czyli migająca dioda, wszystkie kable zostały sprawdzony to są dobre, tak samo wtyczki, czujniki, zawory itp. ale wszytko okazało sprawne, rzecz która nie została sprawdzona, to komputer od gazu ponieważ nie posiadam ani nigdzie nie można go kupić. Więc jak tą usterkę naprawić?

Potrzebuje jeszcze sterownika lub schematu tego komputera eurogas zamontowanej w LAGUNIE 1999r 1,6 16V.

0 11
  • #2 01 Sie 2010 11:07
    robokop
    Moderator Samochody

Typ instalacji potrzebny - prawdopodobnie ubity komputerek gazowy.

0
  • #3 01 Sie 2010 13:23
    gregor0819
    Poziom 18  

to chyba jest podrobka staga

1
  • #4 01 Sie 2010 13:40
    Admin316
    Poziom 16  

gregor0819 napisał:

To nie podróba, bo taki samochód z salonu wyszedł.

0
  • #5 01 Sie 2010 14:00
    robokop
    Moderator Samochody

Admin316 napisał:
    gregor0819 napisał:

To nie podróba, bo taki samochód z salonu wyszedł.

Ale nie w Polsce ten salon był raczej. Problem będzie, bo to jakiś dedykowany OEM, widząc to na żywo może by i dociekł oryginalne pochodzenie pierwowzoru. A tak to pozostaje jedynie albo zdolny elektryk który na piechotkę prześwietli wszystkie połączenia, albo przeróbka na typową współczesną centralkę (STAG itp.).

0
  • #6 01 Sie 2010 14:19
    Admin316
    Poziom 16  

Ten komputer dawałem do przeglądnięcia i twierdził że wszytko jest dobrze, że nie ma do czego się przyczepić. A tak to się zastanawiam co się stało że nagle po tak długim czasie się przełączył?

Jeszcze jeno pytanie czym wymyć ten lakier z płytki? Bo się lutować nie da przez to.

0
  • #7 01 Sie 2010 14:26
    robokop
    Moderator Samochody

A co i po co chcesz lutować? Na razie to rozpatrz się czego sterownikowi brakuje do przełączenia - są przeważnie 2 kryteria: Sygnał prędkości obrotowej silnika i temperatury.

0
  • #8 01 Sie 2010 14:26
    ElpigazN
    VIP Zasłużony dla elektroda

Eurogas to firma partnerska Landi Renzo. Skontaktuj się z nimi w sprawie naprawy sterownika.

0
  • #9 05 Wrz 2010 10:01
    jerry441
    Poziom 2  

Mam podobny problem z tą samą instalacją w Lagunie 1,6 16 V z tym tylko że u mnie przełączy na gaz na chwilę i z powrotem na benzynę. Gazownik coś pomierzył i powiedział że mam uszkodzony sterownik Eurogas i nikt tego nie naprawia.
    Admin316 czy dalej masz ten problem, może wiesz co dalej z tym zrobić.

0
  • #10 10 Sie 2011 11:09
    czuczi24
    Poziom 1  

Czy znalazłeś gazownika, który naprawił Twoją instalację (Eurogas)???
    Niestety jestem na etapie poszukiwań kogoś kto się podejmie naprawy mojej instalacji. W Landirenzo polecili Pana Andrzeja Rzepkę z Mikołowa. Ponoć Eurogas to to samo co Landirenzo. Zobaczymy co powie.

Pozdrawiam

0
  • #11 17 Sie 2011 23:58
    encore
    Poziom 17  

wrzuć zdjęcie tego komputera LPG, bo faktycznie o bardzo podobnej nazwie jest produkowane polskie pudełko na licencji staga.
    Zdarzyło mi się niedawno takie cudo obsługiwać. Pierwszy raz w życiu, jak zobaczyłem to zbaraniałem bo nigdy o takim sprzęcie nie słyszałem ale trochę pomyślunku i dało się to coś obsłużyć.

0
  • #12 28 Sie 2011 15:12
    amatorekwr1
    Poziom 1  

Równierz posiadam Lagune 1.6 16V z nieszczęsną instalacją Eurogas która przez kilka lat nie przełonczała z benzyny na gas. Po wielu miesięcznych poszukiwaniach po różnych forach wkońcu znalazłem coś na holenderskiej stronie, tak zwany reset komputera lpg.

Podaje pokoleji co trzeba zrobić.
    1. wyjąć bezpiecznik z komputera lpg
    2. znaleść czterowtykową białą wtyczke diagnostyczną od komputera lpg i
    zewrzeć dwa przewody, brązowy z zielonym
    3. włączyć zapłon
    4. włorzyć z powrotem bezpiecznik
    5. uruchomić silnik, w tym momencie dioda od komputera zacznie bardzo szybko
    mrugać na kolor zielony i czerwony ( silnik powinien być rozgrzany)
    6. następnie delikatnie zwiękrzyć obroty do około 2500 chwilę przytrzymać i
    puścić pedał gazu, w tym momęcie dioda powinna zacząć mrugać szybko na
    zielono (w tej chwili silnik powinien już pracować na gazie) poczekać około
    minuty aż dioda zacznie mrugać powoli na zielono
    7. wyłączyć silnik
    8. wyjąć zworkę z wtyczki

koniec zabiegu

p.s. umnie ta czynność wyleczyła w 100% dolegliwość ciągle mrugającej diody, a komputer teraz przełancza na gaz za każdym razem.

4