Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault kangoo kontrolka ładowania akumulatora

Two6Player 01 Sie 2010 12:44 5153 4
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem nie świeci mi się kontrolka ładowania akumulatora a alternator czasem nie ładuje i już raz mi całkowicie padł akumulator. Można podpiąć diodę np bezpośrednio do przewodu idącego do zgarów ?? Jeśli tak to w ktore miejsce.

Moj samochód to renault kangoo 2001
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Znajdź przyczynę czemu jest brak kontrolki. Może pierścień się kończy na alternatorze.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Kontrolka to skutek , znajdź przyczyne i napraw ją, - alternator.
  • Poziom 12  
    z alternatorem mam tak że po wcisnieciu gazu do końca zaczyna ładować juz normalnie. a jeśłi chodzi o kontrolke to ona wogóle sie nie swieci nawet przy włączonym zapłonie kiedy włącza sie kontrolka oleju itd. nie wiem własnie czy to nie wina zegarow.
  • Poziom 12  
    Kontrolka się nie świeci bo jak się okazało po rozebraniu zegarów jej nie ma ;/ ktoś ją URWAŁ !! zostały przylutowane nóżki ;/ Dramatycznie to brzmi troszkę :D ale wracając do rzeczy podczas dzisiejszych prac przy aucie znalazłem również spalony bezpiecznik 10A z obwiązanymi nóżkami drucikiem ;/ nie wiem co poprzedni właściciel robił z tym autem ;/ ale coraz gorzej to wygląda.

Wcześniej chodziło o sama kontrolkę a teraz nie wiem nawet kiedy alternator nie ładuje. Jedynie po tym mogę się dowiedzieć, że włączają się kolejno kontrolki poduszek i potem ABSu. ewentualnie jak jest ciemno to widać po słabo świecących lampach ;/