Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik kart zbliżeniowych

07 Wrz 2004 11:21 2382 4
  • Poziom 12  
    Czy ktoś z sznownych kolegów miał do czynienia z czytnikami zbiżeniowymi, np. HID? Jest to wygodny i coraz bardziej popularny sposób kontroli dostępu do pomieszczeń i obiektów.
    Używam takiej w pracy i chciałbym tą samą kartą otwierać drzwi w domu. Po co pęk kluczy jak wystarczy jedna karta :!: :?:
    Z tego co się zorientowałem to gotowy czytnik HID (oprogramowana elektronika w obudowie do przykręcenia do ściany) kosztuje ok 800PLN 8O :!: Są to ogromne pieniądze i cały projekt nie ma wiekszego sensu.
    Zastanawiam się, czy nie ma dostępnych, tanich, wymagających oprogramowania chipów :?: Możnaby napisać własny program, włożyć we własną obudowę za niewielkie pieniądze...
  • Poziom 26  
    Projekt zamka z kartą zbliżeniową był publikowany w jednym z pism elektronicznych, ale teraz nie jestem w stanie określić w jakim. Układ o którym wspomniałem był zbudowany bodajże na małym Atmel'u i miał możliwosć rejestracji dodatkowych kart. Czytniki i karty są do nabycia i koszt takiego kompletu to około 160-180PLN.
  • Poziom 42  
    Robewit napisał:
    Tutaj http://www.cyfronika.com.pl/kityNE/Ne0140-k.htm
    jest kit zamka transporderowego. Projekt był publikowany w piśmie Nowy Elektronik 3/2001. 8)
    Wszystko fajnie ale czytaj dopisek "UWAGI", wynika z niego że kit nie zawiera toru radiowego tylko korzysta z gotowego modułu.