Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który laptop wybrać - Toshiba L650-116 czy Lenovo Y550p?

01 Sie 2010 14:22 2800 11
  • Poziom 41  
    Ja bym rozważył Lenovo R400. Aczkolwiek Y550 to też bardzo dobra propozycja.
  • Poziom 9  
    A co z tą Toshiba? Ma lepszą grafikę ale obawiam się że ma kiepskie wykonanie.
  • Poziom 32  
    drizztt napisał:
    Witam chciałbym kupić laptopa który będzie używany na studiach i do grania. Zastanawiałem się nad tym modelem

Toshiba L650-116 i5-430M 15.6" 4GB 500GB ATIHD5650-1024MB W7P

lub

Lenovo Y550p 15.6" i5-430M 4GB 500GB NVGT240M-1024MB W7P

który lepszy, za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki. Aha i moglibyście napisać czy są ok.

Laptopy jesli chodzi o parametry sa prawie identyczne. Toshiba posiada ciut lepsza karte graficzna i to wszystko. Procesor, pamiec, dysk to to samo.

Model Y550 jest sprawdzony i wiele osob go sobie chwali.
    Z drugiej strony Toshiba tez nie jest na pewno zla.
    Wykonanie powinno prezentowac sie na podobnym poziomie.

Osobiscie
    -gdyby Lenovo bylo ciut tansze - wzialbym Lenovo
    -gdyby cena byla identyczna - dlugo bym sie zastanawial i chyba tez sklonilbym sie ku Lenovo
    - w przypadku tanszej Toshiby bralbym bez wiekszego wahania Toshibe

Sprawdz ceny w jakis censownych sklepach/allegro a nie w koszmarnie drogim Vobisie.
  • Poziom 39  
    Bierz Lenovo, z Toshibą możesz mieć problemy.
  • Poziom 32  
    krakarak napisał:
    Bierz Lenovo, z Toshibą możesz mieć problemy.

Jakies argumenty?
  • Poziom 39  
    Jakieś agrumenty ? ... Choćby problematyczne wachlowanie BIOS-em przed instalacją różnych systemów operacyjnych, wg mnie zbędna klawiatura numeryczna powodująca zmniejszenie wszystkich innych klawiszy. Popracuj kilka dni na jednym a potem na drugim i zobaczysz różnicę na korzyść Lenovo. Touchpad w Lenowo działa znacznie lepiej i pewniej. Wg mnie mniej problemów w różnych aplikacjach jest z kartami nVidii - ATI robi znakomite karty FireGL. W Lenovo możesz w czasie pracy wyjąć napęd DVD a włożyć drugi dysk i na odwrót. Dłużej pracuje na akumulatorach. Sam jestem posiadaczem Lenovo, miałem już Acera, Panasonica i Toshibę. W pracy ciągły kontakt z FS i Asusem. I choć nie jestem hakierem to lata pracy z notebookami pozwoliły na ich ocenę. Nie ich fortepianowego blasku, lecz niezawodności.
    Gdybym był studentem to wybrałbym Dell XT - bardzo wygodny i lekki tablet. Jego gabaryty pozwalają na noszenie go na zajęcia w każdym plecaku bez siły Pudziana.
  • Poziom 32  
    krakarak napisał:
    Jakieś agrumenty ? ... Choćby problematyczne wachlowanie BIOS-em przed instalacją różnych systemów operacyjnych, wg mnie zbędna klawiatura numeryczna powodująca zmniejszenie wszystkich innych klawiszy. Popracuj kilka dni na jednym a potem na drugim i zobaczysz różnicę na korzyść Lenovo. Touchpad w Lenowo działa znacznie lepiej i pewniej. Wg mnie mniej problemów w różnych aplikacjach jest z kartami nVidii - ATI robi znakomite karty FireGL. W Lenovo możesz w czasie pracy wyjąć napęd DVD a włożyć drugi dysk i na odwrót. Dłużej pracuje na akumulatorach. Sam jestem posiadaczem Lenovo, miałem już Acera, Panasonica i Toshibę. W pracy ciągły kontakt z FS i Asusem. I choć nie jestem hakierem to lata pracy z notebookami pozwoliły na ich ocenę. Nie ich fortepianowego blasku, lec
    z niezawodności.
    Gdybym był studentem to wybrałbym Dell XT - bardzo wygodny i lekki tablet. Jego gabaryty pozwalają na noszenie go na zajęcia w każdym plecaku bez siły Pudziana.

Ad.1 Nie mam pojecia o jakim wachlowaniu biosem mowisz- jesli juz jest potrzeba zmiany systemu, przestawiamy boot sequence i instalujemy nowy os. Tak samo na Toshibie jak i Lenovo.
    Ad.2 Dla mnie klawiatura numeryczna jest bardzo przydatna - widac zalezy od uzytkownika
    Ad.3 Przyznaje, ze touchpady w Toshibach (przynjamniej te z ktorymy mialem stycznosc A100/200/300 M400(tragiczny touchpad) czy m7) sa sredniej jakosci - jest to minus.
    Ad.4 Pracowalem na jednym i na drugim (co prawda innym modelu Toshiby ale tez z klawiatura numeryczna) i wygodniejsza byla dla mnie Toshiba (choc torszke gorzej wykonana na pierwszy rzut oka bo byla kolegi)
    Ad. 5 Nigdy nie mialem zadnych problemow z kartami garficznymi czy to nvidii czy to ATI - nie wiem skad masz informacje na temat problematycznosci AMD/ATI. Chyba ze szukanie sterownikow pod Linuxa - to owszem ale watpie zeby autor linuxa potrzebowal.
    AD. 6 O zmianie napedu na dysk w tym modelu, szczerze mowiac, pierwsze slysze. Moze podasz wiecej informacji? Rozumiem zamiast zlacza Sata na naped jest tam cos innego tak?
    AD. 7 "Dłużej pracuje na akumulatorach" - Fikcja, najlepsze akumulatory, z ktorymi sie spotkalem byly w Toshibach - nie mowie tu o nowkach tylko o tym jak wyglada akumulator po roku pracy. Praktycznie 0 straty pojemnosciprzy bardzo mocnym katowaniu (Toshiba L600). W Lenovo spadek zdecydowanie czulem (Y550).

Od siebie dodam ze w Lenovo starsznie zdenerwowal mnie badziewny Lenovo Desktop Navigator.

Rowniez mialem FS, Asusa, Acera i HP. Panasonica niestety nie. FS paskudnie wykonany, Asus - niby chwalony przez wszystkich mi sie osobiscie zle na nim pracowalo, w Acerze padla karta wifi i sam sie wlaczal, w HP padla grafika. Z toshiba i lenovo nic powazniejszego mi sie nie stalo ale jakbym mial wybor wzialbym Toshibe. W tej chwili mam m7 i bardzo sobie chwale.

Moral z tego taki, ze wybor pomiedzy lenovo a toshiba to bardzo osobista sprawa i jednym pasuje jedno, drugim co innego. Najlepiej chyba podejsc do sklepu "pomacac" obydwa laptopy i sie zdecydowac bo ze wzgledu na awaryjnosc i "bebechy" sa praktycznie identyczne.
  • Poziom 9  
    Mam możliwość zakupu Lenovo w cenie 2850 zł. I chyba z tej możliwości właśnie skorzystam. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to chętnie posłucham.

Znalazłem jeszcze w sieci model Y560 w podobnej cenie. Co o nim sądzicie?
  • Poziom 39  
    AD. 6 O zmianie napedu na dysk w tym modelu, szczerze mowiac, pierwsze slysze. Moze podasz wiecej informacji? Rozumiem zamiast zlacza Sata na naped jest tam cos innego tak?

Poczytaj o Ultrabay.
    Zamiast dysku / nagrywarki można tam włożyć drugi akumulator i masz 8 godzin pracy.

AD.1. - niektóre modele Toshiby wymagają zmiany wersji BIOS-u na inną w przypadku instalacji różnych wersji Windows, np. inny dla XP a inny dla Vista. W IBM-ach tego problemu nie ma. Poczytaj.

Jak kogoś denerwuje Desktop Navigator to go odinstalowuje ( inne firmowe ulepszacze też ) i ma nerwy spokojne. Ale jeśli sprzęt denerwuje to już sprawa jest poważna.
    Daj Panie Boże wszystkim producentom notebooków takich aku jak w IBM.

:arrow: drizztt pamiętaj o przysłowiu - "Tanie mięso psy jedzą". A jakość i spokojne nerwy kosztują.
  • Poziom 9  
    A więc tak na pewno biorę Lenovo, teraz tylko mam dylemat czy brać model Y550p w cenie 2850 czy Y560 za 3359.
  • Poziom 12  
    Y560 ma lepszą grafikę więc warto wziąć jego.