Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson DF 6000 CR - przełącznikami diseqc - brak sygnału

dragonn 01 Sie 2010 22:47 2089 1
  • #1 01 Sie 2010 22:47
    dragonn
    Poziom 11  

Mam taki problem, posiadam odbiornik Ferguson DF 6000 CR plus czaszę satelitarną z dwoma konwerterami ustawione w tzw. zez. I niestety sygnał z hotbird jest, ale astry nie ma (dodam że jeżeli pominę przełącznik i podłącze kable bezpośrednio pod konwerter to sygnał jest). Satelita ma diseqc 1.2, a przełączniki które testowałem mają 2.0 (jeden też jest od Ferguson-a, a drugi to chyba TELKOMOR, czy jakoś tak, nie chce mi się teraz wchodzić na dach), wykluczam również problem z odbiornikiem, bo testowałem jeszcze na innym Ferguson-onie. A jako że testowałem również na dwóch przełącznikach wątpię w to że oba są uszkodzone (jeden to prawie nówka). Problem raczej nie leży również w konfiguracji odbiorników (hotbird ustawiłem na port a i działa, astra jest ustawiona na port b, reszta tak samo), a kiedyś działo, i nikt nic nie zmieniał w ustawieniach. Wykluczam również problem z kablem, bo pociągnąłem nowy przez okno i również nie działo. Jutro jeszcze spróbuję zamienić kable przy przełącznik i zmienić ustawiania na odbiorniku ale już naprawdę nie wiem w czym może być problem. Czy takie przełącznik się często psują? Dodam jeszcze że mam takie urządzenie do wyszukiwania sygnał (z lidla :) ), i jeżeli go podłączę pomiedzy przełącznika a konwerter od hotbirda i przełączę na program z hotbirda to urządzenie się włącza (a jeżeli dam program od astry to gaśnie), a znów jeżeli podłącze go miedzy przełącznika a konwerter od astry nie dzieje się nic. P.S jeżeli pomyliłem działy to proszę o przeniesienie (nie jestem jeszcze zbyt dobrze obeznany z tymi działami na elektrodzie).

0 1
  • #2 01 Sie 2010 23:31
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Kup sobie nowego disqeca bo stwierdzenie prawie nowy znaczy że stary i popsuty!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo