Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moeller ogranicznik SPB 60/400 -jak opinia

zenon1967 01 Sie 2010 23:18 2262 7
  • #1 01 Sie 2010 23:18
    zenon1967
    Poziom 14  

Witam.
    Mam pytanie dotyczące zastosowania w złączu kablowym -ogranicznik przepięć MOELLER SPB-60/400 klasa B-już kupione.Zabezpieczenie jest 250A.Miałem informacje że są wycofywane-czy to prawda.
    Jak tak to czemu?
    Jaka jest opinia kolegów o SPB 60/400.
    Czy może lepsze rozwiązanie B+C.
    W rozdzielni w budynku mam zamontować OP klasa C moeller lub dehn.
    Pozdrawiam.

• #2 02 Sie 2010 09:11
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

SPB moellera to są iskrowniki i w układzie B+C potrzeba zachować odległość między nimi 10m zaś zastępuje się je nowszym rozwiązaniem SPI mają dodatkowy układ zapłonu łuku elektrycznego nie potrzeba zachowywania odległości 10m między B a C a i mają bardziej szczelną obudowę jeśli chodzi o wyrzucenie gorącego gazu podczas zadziałania. Wskocz sobie na stronkę moellera i tam są katalogi i takie poradniki jak stosować i inne ciekawe rzeczy warto sobie ściągnąć na kompa :D

• #3 03 Sie 2010 00:21
    zenon1967
    Poziom 14  

Zdzisiek dziękuje za podpowiedz.
    Ale jakie dobezpieczenie SPB a jakie SPI ?
    Wiem 10 m - mam więcej.
    SPB montowałem kilka razy -ale teraz się spotkałem z informacją że są wycofywane??
    W złączu mam dużo miejsca na wyrzut gazów.

• #5 03 Sie 2010 21:05
    zenon1967
    Poziom 14  

Tak-przepraszam 60/400.
    Jaka kolegów opinia.

• #7 03 Sie 2010 22:30
    Darom
    Specjalista elektryk

Ja tego SPD nie stosowałem. Jednak z opinii kolegów oraz z zagranicznej prasy specjalistycznej mogę napisać, że to bardzo dobry ogranicznik. W niektórych zastosowaniach przewyższa te z inicjacją elektroniczną (SPI). Do tego złącza pasuje jak ulał. Oczywiście trzeba pamiętać o tej otwartej komorze- a więc muszą być zachowane odpowiednie odległości.

Nie wiem w jakiej cenie kupuje kolega tego SPB. Nie wiem czy planowana jest instalacja odgromowa. Myślę, że okoliczności mogły by przemawiać za zakupem SPI (zamiast SPB) i instalacji jego nie w złączu tylko w RG budynku. Może warto byłoby to rozważyć.

pzdr
    -DAREK-

• #8 03 Sie 2010 23:06
    zenon1967
    Poziom 14  

W złączu klasa B.[lub w RG-3 m od złącza]
    Kilka rozdzielni w środku i tam DEHN klasa C.Kupione w promocji 40% rabatu od katalogu.
    Odgromówka jest.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo