Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań odnośnie kompresora.

chlebkrojony 02 Sie 2010 00:03 5090 10
  • #1 02 Sie 2010 00:03
    chlebkrojony
    Poziom 8  

Witam.
    Mam kilka pytań odnośnie kompresora.
    Czy dwie sprężarki od stara będą odpowiednie?
    Czy silnik 1.5KW 1420 obrotów będzie odpowiedni?
    Czy butla 50L z gazu LPG będzie odpowiednia i wytrzyma np.10 atmosfer?
    Czy można zastosować odolejacz od C330 http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/11/60/58/43/1160584341 czy lepsze są te nowe?
    Czy można zastosować takie coś nie wiem jak to się nazywa - wójek ma takie przy kompresorze...
    Tłumaczył mi, że to działa tak że jak np. autobus jedzie to co jakiś czas robi takie pssssssssss - i odpowietrza hamulce...
    To chyba jakiś zawór bezpieczeństwa..
    Ja tez takie mam, więc mógłbym założyć ;) heh wypowiadać się...

Na jakiej zasadzie zrobić to żeby się nie nabiło za dużo powietrza?
    Zawór bezpieczeństwa?
    Czy wyłącznik ciśnieniowy? ;)

PS.do MODA - teraz już nie ma linku do aukcji ;]]]

-1 10
  • #2 02 Sie 2010 15:52
    Larry_088
    Poziom 15  

Które sprężarki od stara? Podaj model.

Butla 50L wystarczy wytrzyma 10 at bez problemu, można zastosować odolejacz od C330 jednak polecał bym te dedykowane juz do kompresorów lakierniczych (nawet najtańsze). Zawór bezpieczeństwa musisz mieć aby nie rozerwało butli ani przewodów. Wyłącznik ciśnieniowy lepszy - oszczędzasz prąd, układ korbowo tłokowy itp. Przydał by Ci się też reduktor, ale to wszystko BYŁO!

0
  • #4 03 Sie 2010 20:06
    Larry_088
    Poziom 15  

a Potrzebny Ci do malowania czy tylko tak do pompowanie kół? Do malowania w sumie powinna wystarczyć, pojemność jednego około 100ccm więc dwa to 200x 1000rpm daje wydajnosć 200L/min do malowania w sam raz.

0
  • #5 03 Sie 2010 21:46
    balonika3
    Poziom 36  

chlebkrojony napisał:
    witam - mam kilka pytań odnośnie kompresora,
    Czy dwie sprężarki od stara będą odpowiednie?
    Czy silnik 1.5KW 1420 obrotów będzie odpowiedni?
    Czy Butla 50L z Gazu LPG będzie odpowiednia i wytrzyma Np.10 atmosfer?
    Czy można zastosować odolejacz od C330 http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/11/60/58/43/1160584341 czy lepsze są te nowe?
    Czy można zastosować takie coś nie wiem jak to się nazywa - wójek ma takie przy kompresorze.... tłumaczył mi że to działa tak że jak np. autobus jedzie to co jakis czas robi takie pssssssssss - i odpowietrza hamulce .. to chyba jakiś zawó bezpieczeństwa.. ja tez takie mam więc mógłbym założyć ;) heh wypowiadać się...

na jakiej zasadzie zrobić to żeby się nie nabiło za dużo powietrza?
    zawór bezpieczeństwa? czy wyłącznik ciśnieniowy ? ;)

PS.do MODA - teraz już nie ma linku do aukcji ;]]]

1. Nie widzę tu nic o malowaniu, więc nie wiadomo, do czego to ma się nadawać.
    2. Jeżeli zadajesz takie pytania odnośnie "żeby się nie nabiło za dużo powietrza", to naprawdę nie konstruuj tego sam.
    3. Nie wiem, co ma Twój wujek przy kompresorze, ale mój ma klucz od kibla (zawieszony na gwoździu).

0
  • #6 04 Sie 2010 08:29
    chlebkrojony
    Poziom 8  

balonik, dzięki bardzo mi pomogłeś ;)

0
  • #7 08 Sie 2010 21:27
    chlebkrojony
    Poziom 8  

witam ponownie, postanowiłem już na tym serwisie zakończyć moją budowę skoro już zacząłem. a więc kolejna dawka pytań.

Mam silnik firmy TAMEL 1,5 KW , 1420obr/min
    Butlę LPG 50L
    Dwie sprężarki od STARa
    Kółka :D
    i materiał typu blachy/rurki/druty

I teraz moje pytania.
    Czy dwie sprężarki i butla 50L będzie odpowiednia do malowania?
    Jak przygotować butlę po gazie ażeby móc spawać?? chodzi o możliwy wybuch.
    Jak po kolei podpiąć, wszystkie podzespoły,chodzi o takie jak:
    Sprężarki - butla - odolejacz/odwadniacz - zawór bezpieczeństwa - wyłącznik ciśnieniowy - Reduktor - manometry

czy można to zrobić tak:
    Sprężarki od stara spiąć tak aby obie pompowały do jednej rurki, tą rurkę przyspawać do butli.I teraz jeszcze pytanie gdzie zamontować wyłącznik ciśnieniowy? na butli czy miedzy rurkami od sprężarek a butlą??
    ma butli od spodu przyspawać zaworek, do spustu ewentualnej wody/oleju.
    na górze butli przyspawać końcówkę do której wkręci się manometr (będzie nam pokazywał ciśnienie w butli.)
    Potem z butli po kolei podłączać odwadniacz/odolejacz , reduktor ciśnienia przejście na złączkę euro, do zestawów lakierniczych..

gdzieś na butli zawór bezpieczeństwa.

No proszę o pomoc..

Dodano po 18 [minuty]:

Czy mogę użyć takich podzespołów jak
    odwadniacz/odolejacz reduktor z manometrem i końcówką euro max 10bar
    http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/11/77/59/70/1177597095

0
  • #8 08 Sie 2010 23:26
    Larry_088
    Poziom 15  

Ja swoją malutką spręzareczke zrobiłem tak (do przedmuchiwania tyle że na jednej sprężarce):
    Butla z dospawanymi kołami (koła dostępne w sklepach rolniczych po około 8zł/szt ) dwie z tyłu.
    Na butli dospawałem ramke zrobioną z kątowników na której umieściłem silnik który połączyłem poprzez pasek klinowy z kompresorem, Tobie proponował bym umieścić silnik na środku a po bokach (prawej i lewej) spręzarki.

Te sprężarki mają wydajność ok. 100L/min sztuka. Biorąc pod uwage to że nie są one nowe praktyczna ich wydajność będzie około 80-90l więc ich wypadkowa to 180l - do malowania ciagłego musisz mieć minimum 250l - a więc na małe elementy ok ale do malowania większych elementów będzie mało. Butla 50l będzie w sam raz.

Butla po gazie raczej nie powinna ulec wybuchowi na powietrzu jednak dla św. pokoju możesz ją zalać wodą.

Co do wspawywania różnych wyjść w butli to jestem przeciwko, jednak to juz jest ingerencja w budowe i możesz ja w taki sposób znacznie osłabić. Ja wyciełem z blachy 2mm okrągłą płytkę na której wywierciłem 6-ść otworów aby móc ją przykręcić zamiast wielozaworu gazowego a w środku tej płytki dospawałem mufke spawalniczą 1''.
    W mufke wkręcasz dwa trójniki dzięki temu masz 4 wyjścia, jedno łączysz z kompresorami, do drugiego dokręcasz zawór bezpieczeństwa, w trzecie wkręcasz manometr a w ostatnie po kolei odwadniacz i reduktor i złączke. Wyłącznika ciśnieniowego nie miałem wiec nie powiem Ci jak go podłączyć (zależnie od budowy znajdziesz w necie).

Ja posiadam odwadniacz z odolejaczem i separatorem wody firmy YATO za 80zł i powiem że naprawde dobrze się spisuje. Może wyglądać to byt skomplikowanie ale to naprawde proste, wszystko można zmodyfikować wedle potrzeb.

ps. Zastanów sie czy czasem nie kupić takiej 2-u tłokowej sprężareczki z allegro za 899zł która po testach wypadła na dobrym poziomie, do malowania ciągłego daje rade.

0
  • #9 10 Sie 2010 13:00
    chlebkrojony
    Poziom 8  

nie, napewno kopowany kompresor nie jest lepszy od robionego w ktorym wiem co jest co, mówię tu o kompresorze za 500zł, bo kompresor za 1000 jest z pewnosćią dobry lecz nie na moja kieszeń, a robiony wychodzi jakieś 500zł z całościowym osprzętem.

jak będę miał jeszcze jakieś pytania to się odezwę ;)

1
  • #10 13 Sie 2010 23:07
    chlebkrojony
    Poziom 8  

Witam ponownie,

kupiłem już w większości cały osprzęt i teraz pora zająć się samymi sprężarkami , otóż:
    sa to sprężarki od stara 200

i proszę mi wyjaśnić jakie tutaj jest smarowanie ? , ciśnieniowe czy rozbryzgowe?

Czytałem wiele tematów o tym napewno na tym serwisie... no ale jak to jest?!

przy jednej spreżarce jest zbiorniczek jakieś wężyki , a druga jest goła, tam gdzie sie zalewa jest zakorkowane..

czy tak może być??
    http://alejahandlowa.pl/obr/14701394/3128133_1265367883_d.jpg taka jest

co mam zrobić wyjaśnijcie mi..

1
  • #11 15 Sie 2010 20:28
    larson04
    Poziom 14  

tu masz link do podobnego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1712435&highlight=

osobiście wolę sprężarki z własnym smarowaniem,bo przerabianie sprężarek smarowanych ciśnieniowo(a takie chcesz użyć)jest trochę kłopotliwe,ale nie niemożliwe do wykonania http://www.cnc.info.pl/topics80/sprezarka-hs-...odpowietzeniem-komory-korbowej-vt15532,20.htm i https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1148515.html

0