Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatura silnika Opel Astra II 1,7D

SP5ANJ 02 Sie 2010 01:09 3669 6
  • #1 02 Sie 2010 01:09
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Zakupiłem autko jak w temacie.

Po przejechaniu około 30 km, patrząc na wskazania temperatury silnika, stwierdziłem, że przy jeździe w mieście temperatura silnika była w tzw. normie około 95st.C (na wskaźniku) ale po około 25km gwałtownie wzrosła do stanu wskazań II (na czerwono) .

Miasto = korki uliczne.

Po ruszeniu ze świateł, temperatura spadała (na odczycie wskazań) do około 100st.C .

Czy jest to normalne, że "wskazówka" temperatury trzyma się w okolicy około 95st.C i tak "gwałtownie" wzrasta do poziomu tych II [kresek](czerwonego pola). ??

Czytałem na Forum Samochody ... ale nie "wyczytałem" takiego zachowania się diesla 1,7D . :?:

Proszę o naprowadzenie mnie , czy aby takie zachowanie silnika 1,7D w tym modelu Astry jest "normalne".
    Silnik (chyba) Isuzu ale wiary za to nie dam. Autko mam od 12 godzin z Komisu.

Pozdrawiam.

0 6
  • #2 02 Sie 2010 13:53
    jawiczka
    Poziom 27  

Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy załącza sie wentylator chłodnicy.

0
  • #3 02 Sie 2010 14:04
    SP5ANJ

Witam.

Oczywiście, że się załącza i jak kręci to troszeczkę temperatura spada (nieznacznie).

Zastanawiam się tylko dlaczego przez 20km w mieście i w korkach jest około 95/100st.C a następnie gwałtownie wzrasta do II - czerwonych kresek. :?:

Płyn jest, rury dolotu i wylotu z chłodnicy (ciepło) są OK.

Pozdrawiam.

0
  • #4 02 Sie 2010 21:16
    toku74
    Poziom 31  

może tylko czujnik źle wskazuje. przy jakim wskazaniu temperatury włącza się wentylator?

0
  • #5 03 Sie 2010 08:51
    jawiczka
    Poziom 27  

Niechcę Cię kolego martwić ale właśnie ostatnio miałem dokładną sytuację z mondeo, i okazała sie uszczelka pod głowicą.

0
  • #6 03 Sie 2010 09:21
    Meteo33
    Poziom 17  

To, że termostat się otwiera ne znaczy jeszcze, że zawsze i całkowice. Radziłbym kupić dobrej marki termostat na początek - koszt niewielki.

0
  • #7 03 Sie 2010 09:41
    SP5ANJ

Dzięki i do tego samego chyba doszedłem. :D

Pozdrawiam i temat Zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów