Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

thomson icc17 brak regulacji h i zniekształcenia poduszkowe

slaweklipka 07 Sep 2004 14:09 2445 8
    slaweklipka
    Level 11  
    thomson 413/icc17 28 brak regulacji h w trybie serwisowym i zniekształcenia poduszkowe :roll:
    Karol 1
    Level 25  
    No to masz kilka elementów do sprawdzenia , ja bym zaczoł od CL25, CL24, TL52,TL55,TL51, i całej tej okolicy.....
    slaweklipka
    Level 11  
    to jest wersja 28dg16et i w nim nie ma tej części z tl51, tl52 i tl55.

Ma ktoś może schemat z wartościami rl48, rl49???
    sbuli
    Level 19  
    Witam
    W tycz chassis często pada scalak TDA8855H(zwarta do masy noga od sterowania E-W).
    Przyczyną jest przebicie trafopowielacza użyj "szukaj" a dowiesz się wiecej.
    Pozdrawiam
    slaweklipka
    Level 11  
    tak i tu kolega ma chyba rację. w tv poszły 2 tranzystoru BUH516 (nie wiem dlaczego 2 takie same, bo na schemacie jeden z nich to bu2525ax).
    Tv po wymianie tranzystorow wrócil do życia z wyzej opisaną userką.
    Zauważyłem brak napiecia 1,1v na 62 nodze tda8855, ale po wypięciu ścieżki od tej nogi obraz rozszerza się i można regulować szerokością z trybu serwisowego. Problem poduszek pozostaje, nooo jest to do przyjęcia... , bo z tego co patrzylem to ten tda troche kosztuje.
    slaweklipka
    Level 11  
    jeszcze jedno. W trybie serwisowym moge przesuwać obraz w poziomie, ale nie moge go zwezic, a jest troche za szeroki, ma ktos jakis pomysł???
    chyba bez wymiany tego tda sie nie obejdzie....
    grześ68
    Level 16  
    TDA8855 lub dioda 5.1V w bazie tranzystora korekcji ale najczęściej TDA
    goralandrzej
    Level 24  
    Nie mam pewności czy to chassis ale w thomsonach lubi uszkadzać się elko 4,7uF/160V w korekcji
    Charlet
    Level 12  
    Witam wszystkich
    Telewizor Thomson 29DL21E Type 416/ICC17
    Klient twierdzi, że najpierw był zwężony obraz z poduszkami i tak grał, dopiero po kilkunastu dniach przestał się załączać.

Uszkodzony tranzystor TL34 (BUH516), potem układ korekcji: TL41 (BD241), DL42 (zen 5.1V), RL44 (opór 2R2), obeszło się bez wymiany TDA8855.
    Po wymianie powyższych części TV jest sprawny tylko mam pewne obawy czy aby się to nie powtórzy. Słyszałem, że dość częstym jest wymiana trafopowielaczy w tych typach telewizorów. Stąd moje pytanie czy to uszkodzenie mogło być powodem przebicia w transformatorze. Czy radzicie wymienić go na nowy?

Pozdrawiam, Marek