Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq JoyBook R56 zwarcie na zasilaniu laptopa

02 Sie 2010 10:54 3215 7
  • Poziom 12  
    Mam problem z laptopem Benq JoyBook R56. Włączyłem laptopa i okazało się że jest rozładowana bateria więc podłączyłem zasilacz. Po paru minutach laptop wyłączył się jak by się całkowicie rozładował i dioda na zasilaczu zaczęła pulsować. Laptop nie startuje teraz ani z zasilacza ani z baterii. Co może być uszkodzone ?
  • Poziom 32  
    Najprawdopodobniej zwarcie w relacji gniazdo zasilania - płyta główna lub przebita dioda. Częsta usterka.
  • Poziom 12  
    Wtedy na baterii też by nie działał ?
  • Poziom 20  
    Często w tym modelu laptopa przebicia dostaje kondensator przy gnieździe zasilania.
  • Poziom 10  
    Witam. Sprawdziłem wszystkie (chyba) kondensatory w okolicy gniazda zasilania i na żadnym nie ma przebicia. Czy ten model płyty jest identyczny z modelem r55( poruszany temat w podobnym wątku). Czy objaw zwarcia tylko pod napięciem jest typowy? Przy sprawdzaniu na samym gnieździe nie ma zwarcia, ale po wpięciu zasilacza serwisowego następuje zwarcie. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Tak więc szukaj tego zwarcia i napisz co znalazłeś co powoduje owe zwarcie.
  • Poziom 32  
    Aby pominąć szczegóły dotyczące przebiegu napięcia proponuję pobranie z sieci schematu do tegoż laptopa.
  • Poziom 23  
    Witam,
    jeżeli to nie PC123, to uszkodzony element najłatwiej znaleźć namacalnie ;) Podłczyć notebooka do zasilacza z ograniczeniem prądowym lub po prostu do oryginalnego zasilacza benq i szukać palcem uszkodzonego elementu - będzie gorący.