Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dialog i d-link dsl-g624t

02 Sie 2010 12:57 3120 10
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,

nie udalo mi sie znalezc rozwiazania, dlatego pisze tutaj i prosze o pomoc.

Do niedawna mialem neostrade + router z modemem d-link dsl-g624t

Teraz zmienilismy operatora na dialog i sprawa sie rypla. Dialog daje swoj modem osobno, z ktorego wychodzi kabel LAN. A moj d-link ma wejscie WAN a 4 wyjscia LAN plus wifi. Tu pojawia sie problem bo chce podlaczyc jednego kompa na Lan a drugiego poprzez WiFi.

Slyszalem, ze jest opcja zniany w routerze jednego portu LAN jako wejscie, a pozostale 3 beda na wyjscie, ale za nic nie wiem jak to zrobic.
    Do tego konfiguracja, powinna byc PPPoE ale jest tez Brigde Mode, troche zielony jestem w te klocki.

No i do tego dochodzi annex bo wiem ze neo ma annex A a jak sie okaze ze dialog ma B, to temu sprzedawcy urwe .... bo kilka razy pytalem go czy moj router bedzie smigal na tym.

prosze o pomoc, pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Jak masz na linii dialogu, to istotnie jest to annex B
    Motywu z kablem WAN do LAN nie spotkałem w przypadku tego routera,ale widzialem, że można wrzucić soft z DSL-G684T, który pracuje na annexie B, tudzież openwrt i tam obsługę annexu B. Aczkolwiek zwłaszcza za to pierwsze nie daje głowy, lepiej żebyś za tym pogooglował.
  • Poziom 9  
    No wlasnie, sam nie wiem teraz, bo niby nie ciagneli specjalnie nowej linii dla mnie, ale wpieli swiatlowod w szafke na klatce schodowej i z niej pociagneli mi do modemu a potem do kompa.

Dodano po 7 [minuty]:

piterus99 napisał:
    Jak masz na linii dialogu, to istotnie jest to annex B
    Motywu z kablem WAN do LAN nie spotkałem w przypadku tego routera,ale widzialem, że można wrzucić soft z DSL-G684T, który pracuje na annexie B, tudzież openwrt i tam obsługę annexu B. Aczkolwiek zwłaszcza za to pierwsze nie daje głowy, lepiej żebyś za tym pogooglował.

ale jeszcze cos mi wpadlo do glowy, poniewaz annex ma znaczenie jezeli uzywam tego routera jako modem-router, a przeciez ja juz mam modem z dialogu, ktory samodzielnie dziala, teraz tylko potrzebuje uzyc modemu-routera d-linka jako router, zeby puscic neta na drugi komputer poprzez WiFi.

Czyli reasumujac modem do routera ( ktory jest obecnie modemem-routerem ) a potem do 2 kompow, jeden lan a drugi wifi

Nie wiem jak to sie nazywa i jakich pojęć wogole szukac na google. Bo cos bym wyszperal moze.
  • Poziom 43  
    Światłowód Ci podciągneli?

DLinka nie użyjesz jako sam router, jeśli chcesz z niego korzystać to musisz zaryzykować wgraniem softu dla annexu B.
    Inaczej musiałbyś go sprzedać i kupić coś innego, jakiegoś TP-Linka czy coś. Koszt ok 100zł.

Dostałeś od dialogu modem speedstream 4100 czy jakiś inny?
  • Poziom 9  
    Tak światłowód, na całym moim osiedlu jest. I tylko podpieli mnie do istniejacej skrzynki.

Ten modem to jakis corecess, a tp-linka kupowalem specjalnie pod neo z wifi. Potem brat dal mi d-linka bo wiadomo, klase lepszy. Mam juz mnostwo tego ustrojstwa, ale tylko to z wifi i ciagle powtarzam, ze kupuje juz ostatni raz.
  • Poziom 43  
    Do domu światełko podciągnęli? Skoro tak, to annex nie ma znaczenia przecież;] Chyba, że coś Cie nie rozumiem - dostajesz po prostu miedzianym przewodem zakończonym wtykiem RJ-11, a co się tam po drugiej stronie tego kabla dzieje, to już nieistotne.

DLink nie powiedziałbym, że klase lepszy, no ale..

Jeśli zamierzasz kupić coś innego, to możesz pokombinować - a nuż zaskoczy ten DLink z innym softem - najwyżej go uwalisz. Chyba innego wyboru nie ma
  • Poziom 9  
    Poniewaz jestem "zielony" i w pracy, tak ze nie mam mozliwosci wgladu w ten sprzet, napisze tak.

Swiatlowod idzie do jakiejs takiej bialej plastikowej papierosnicy z naklejkami uwaga promieniowanie czy cos takiego, z tego pudeleczka nie jestem w stanie powiedziec jakim kablem do tego modemu corecess, a z niego wychodza juz 4 piekne kabelki LAN ktore moge sobie ......;-) wsadzic ;-)

urwe temu sprzedawcy jajka ....
  • Poziom 43  
    A czekaj, podłączasz komputer do tego kabla bezpośrednio i nie musisz nic wpisywać jako login/hasło?

Bo jeśli tak, to nic mu nie urywaj;)
  • Poziom 9  
    kiedy podlaczam bezposrednio kompa do modemu, musze ustawic nowe polaczenie PPoE/A i podac login i haslo.
    Tylko nie wiem co w drugim kompie w takim wypadku, czy tez musze sie oddzielnie logowac? Raczej tak.

do konca taki ciemny nie jestem, tyle wiem ze jak wtyczka z kabla nie podpasi, to byle gdzie jej nie wepne, dlatego pytalem kilka razy gnojka czy aby napewno pojdzie mi to na d-link motel taki i taki z wejsciem na WAN a nie na LAN
  • Poziom 43  
    A, to skoro musisz tak zrobić to niestety się nie da.
    W konfiguracji z routerem, to router nawiązuje to połączenie, wszystkie inne komputery mają połączenie "od kopa"
  • Poziom 9  
    no to pięknie, ale dzięki mimo wszystko