Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odczepy w transformatorze spawalniczym...

cross123 02 Sie 2010 14:40 1898 1
  • #1 02 Sie 2010 14:40
    cross123
    Poziom 10  

Dostałem spawarkę jak widać własnej roboty trochę ją popoprawiałem (dodałem wiatrak, włącznik i pozakładałem koszulki na druty z uzwojenia). Jako iż nie znam się na transformatorach mam parę pytań dotyczących zostawionych od czepów z uzwojenia wtórnego i jedno jest pozostawione z pierwotnego. Chcę zrobić płynna regulację by można było spawać tym blachy 2mm czyli tak do 30A by nic się nie topiło. I tu pierwsze pytanie czy są dostępne na tyle mocne potencjometry czy nie wchodzi to w grę czy lepiej zrobić jakiś sterownik elektroniczny ?? I najbardziej zastanawiają mnie te odczepy w uzwojeniach - po co one w ogóle są ?? Czy macie jakieś pomysły jak mogę wykorzystać tą spawarkę jak ją ulepszyć i wycisnąć z niej jak najwięcej. Dodam iż niestety nie wiem jaka ona jest mocna na poszczególnych biegach - czym mogę sprawdzić to ?? Najlepiej teraz spawa się elektrodami 2,5mm ale także dała radę z elektrodą 4mm i 3,2mm. Przepraszam jeśli wybrałem zły dział na moje pytania. Dodaję parę zdjęć wnętrzności: Odczepy w transformatorze spawalniczym... Odczepy w transformatorze spawalniczym... Odczepy w transformatorze spawalniczym... Odczepy w transformatorze spawalniczym... Odczepy w transformatorze spawalniczym... Odczepy w transformatorze spawalniczym... Odczepy w transformatorze spawalniczym... Odczepy w transformatorze spawalniczym... Odczepy w transformatorze spawalniczym... Odczepy w transformatorze spawalniczym... Jeśli macie jakieś pytania postaram się odpowiedzieć Smile

0 1
  • #2 02 Sie 2010 14:45
    kami111
    Poziom 17  

Witam
    Możesz zastosować regulator fazowy schemat i opis wykonania znajdziesz a elektrodzie.

0