Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Thomson 30lcd b03b-pionowe paski

k708 02 Aug 2010 15:07 2586 15
    k708
    Level 16  
    Witam, mam w naprawie TV j/w, paski są regularne w pionie, złącza sprawdziłem, są ok., gdzie może być problem?, czy któryś z kolegów miał podobny problem?
    JEDD
    Level 29  
    Podrzuć zdjęcie. Będzie łatwiej coś wywnioskować.
    k708
    Level 16  
    Tak to wygląda i jeszcze jedna informacja, są tam dwa wentylatorki, do chłodzenia panelu matrycy od tyłu ale one nie pracują a jeśli są to chyba powinny.

Dodano po 12 [minuty]:

Mam nadzieję,że będzie to widoczne.

k708
    Level 16  
    Żadnych pomysłów?
    k708
    Level 16  
    Kurcze, żadnych sugestii koledzy nie macie?, a może ktoś dysponuje schematem albo wie gdzie go znaleść?
    radsat
    Moderator
    k708 wrote:
    są tam dwa wentylatorki, do chłodzenia panelu matrycy od tyłu ale one nie pracują a jeśli są to chyba powinny.

I co tu za sugestie jeszcze wymyślać.
    k708
    Level 16  
    To znaczy?

Dodano po 1 [minuty]:

Przecież problemem nie są wentylatorki tylko pionowe paski, jak widać na załączonym obrazku.
    radsat
    Moderator
    To znaczy że należy sprawdzić czy te wentylatory fizycznie się załączają. Pewnie ich praca uzależniona jest od temperatury, ale sprawdzić powinieneś umieć. Jeżeli nie działają, to jest za późno na jakieś dodatkowe sugestie. Jeżeli działają, też nie wykluczone że panel uszkodzony.
    k708
    Level 16  
    Oczywiście,że sprawdziłem, są sprawne, jaki panel masz na myśli?
    radsat
    Moderator
    Powiedz jeszcze czy te paski masz na każdym wejściu sygnałowym.
    k708
    Level 16  
    Sprawdziłem z tunera i z euro, to samo, panel matrycy dość mocno sie grzeje,czyżby uszkodził sie bez chłodzenia?.Chociaz z drugiej strony syg. RGB wchodzący z sygnałówki na t-con posiada dziwne piki tak jak by właśnie te pionowe paski na ekranie, zrobię fotkę przebiegu i pokaże.

Dodano po 14 [minuty]:

Troszkę nieostre ale...

k708
    Level 16  
    Chyba sie udało zdiagnozować, to na 99 procent t-con,zastanawiają mnie tylko te wentylatorki, wydaje mi sie,że powinny działać zaraz po włączeniu TV, bo nie widzę tam żadnego układu temeraturowego.
    k708
    Level 16  
    Uszkodzony był t-con, pozdrawiam.