Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SGH-U900, ładowanie, przegrzewa się.

02 Sie 2010 15:54 1562 5
  • Poziom 12  
    Witam Wszystkich. Mam taki problem i niewiem co się stało telefon jest kolegi, pojechał "gdzieś" i zapomniał ładowarki i telefon ładował "na krótko", z tym, że nie wyjął baterii tylko wpiął kable od ładowarki (od nokii) do telefonu i przytrzasnął baterią(tak, że prąd z ładowarki dochodził do telefonu i do baterii). Po naładowaniu bateria "trzymała" mu jakieś 6 godzin.(tak jak normalnie naładowany), chciał go podpiąć pod ładowarkę i mu się nie włączył, dał mi żebym coś z nim wykobinował. W sumie dowiedziałem się tyle, że jest gdzieś chyba spięcie bo telefon nagrzewa się do jakiś ~50`C, i wyskakuje komunikat, że odcięto ładowanie z powodu zbyt wysokiej temperatury telefonu, nałożyłem trochę pasty termo-przewodzącej na taką małą, czarnąi kwadrtową kość(1x1cm) znajdującą się pod blaszką którą trzymają trzy śrubki i telefon się włączył, po naładowaniu "trzyma" max.~10min.
    Moje pytanie brzmi: Co to może być i czy da się to jakoś naprawić ewentualnie jakie koszty?
    Z góry Dziękuję za odpowiedźi.

Dodano po 1 [minuty]:

@Edit: Przed chwilą mi powiedział, że przez przypadek najpierw podpiął kabelki na odwrót(+do-,a -do+), na około 5-10sek.
  • Poziom 25  
    Witam zapewne jakiś układ poszedł, Byś musiał rozebrać tel. i sprawdzić który to element się tak grzeje i go wymienić (o ile umiesz) :)
    Możesz go podmienić z jakiegoś trupka czy coś.
  • Poziom 12  
    Jeżyk-1 napisał:
    Witam zapewne jakiś układ poszedł, Byś musiał rozebrać tel. i sprawdzić który to element się tak grzeje i go wymienić (o ile umiesz) :)
    Możesz go podmienić z jakiegoś trupka czy coś.
    Dziękuję za odpowiedź, wiem który to jest układ, Zdjęcie układu podrzucę później, i zobaczę też czy dam rady go wymienić :)
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Musisz mieć Hotair:)
  • Poziom 12  
    Jeżyk-1 napisał:
    Musisz mieć Hotair:)
    No w sumie jak go obejżałem z bliska to transformatorową lepiej się za to niebrać :), trudno serwis czeka. Dzięki za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.