Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[FIAT][PUNTO II] Centralny zamek: usterka, montowanie pilota

DonQuijote88 02 Sie 2010 18:56 4935 8
  • #1 02 Sie 2010 18:56
    DonQuijote88
    Poziom 13  

Witajcie!

Od pewnego czasu mam problem z centralnym zamkiem w mojej Kropce. Dopóki temperatura oscyluje w granicach 18-24 stopnie jest wszystko OK, ale poza tym zakresem samochód da się zamknąć tylko po wyłączeniu centralnego zamka albo kluczykiem zamykając drzwi pasażera (nie posiadam do tego pilota). Przy zamykaniu od strony kierowcy kluczykiem siłownik zatrzaskuje i odskakuje od razu. Nie bardzo wiem co jest grane. Może ktoś z Was miał podobny problem?
    I jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś zakładał radio do takiego zamka fabrycznego, żeby go zamykać bez kręcenia kluczykiem? Jeśli tak to czy to był jakiś prosty zestaw z aledrogo czy fabryczny? Jak wygląda montaż czegoś takiego?

0 8
  • #2 02 Sie 2010 22:03
    pawel16150
    Poziom 29  

Zwykły sterownik radiowy da się podłączyć i nie ma z tym problemu. Nie musi to być fabryczny.

0
  • #3 04 Sie 2010 17:07
    DonQuijote88
    Poziom 13  

Dzięki! A wiadomo coś nt. problemów z zamykaniem?

0
  • #4 05 Sie 2010 23:32
    tzok
    Moderator Samochody

Z opisu wynika, że problem jest w drzwiach... pasażera. Nie ociera Ci tam czasem ten bolec od ręcznego zamykania zamka od środka (czasem potrafi się wygiąć jego cięgno)? Jeśli siłownik nie ma siły go ściągnąć w dół (lub ogólnie zamknąć zamka) w zadanym czasie to zamek się otwiera.

0
  • #5 06 Sie 2010 19:45
    DonQuijote88
    Poziom 13  

Że też o tym nie pomyślałem. Faktycznie jak zamykam drzwi od strony kierowcy to nie widzę słupka po stronie pasażera. Dziś się przyglądnąłem i rzeczywiście wygląda jakby się ten słupek nie chował. Trzeba będzie zdjąć boczek i popatrzeć czy coś nie blokuje. Może się tam coś zabrudziło.

Dzięki!

0
  • #6 31 Gru 2010 18:41
    Bzzz
    Poziom 17  

Miałem ten sam problem i to całkiem niedawno. Także też myślałem że od minusowej temp. Raz zamykał normalnie raz odskakiwał. Na noc go zamknełem (co prawda w garażu) a rano przychodze i sie okazało że odskoczył. U mnie był problem z zamkiem (są dwa mastery w przednich drzwiach). Po wymianie na używany ze szrotu problem zniknął(tańszy).

0
  • #7 19 Wrz 2011 15:39
    budaj
    Poziom 2  

Mam ten sam problem co Bzzz.Kiedyś miałem zapalony silnik poszedłem zamknąć bramkę wjazdową a centralny zamek sam się zatrzasnął.Musiałem czekać 2h na drugie kluczyki.
    Bzzz powiedz mi co wymienić i jak to się fachowo nazywa, żeby zlikwidować problem.

0
  • #8 19 Wrz 2011 21:32
    Bzzz
    Poziom 17  

Budaj niestety w fiatach punto 2FL jeśli taki masz to wymienia się tylko kompletny zamek. Sam przełącznik niestety jest w takiej plastikowej obudowie i jest na tyle niedostępny że nie opłaci się tego naprawiać (zreszta bardzo cieżko). Zamki ze zwykłego punta 2 niestety nie podchodzą.

0
  • #9 20 Wrz 2011 15:58
    budaj
    Poziom 2  

Chyba skorzystam z warsztatu samochodowego.Ale dzięki za pomoc.

0